Share

راهنمای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

Public

03 May 2020

Views: 31

راهنمای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ
ما می‌توانیم ساعت‌ها برای تمیز کردن خانه خود، شستن ظرف‌ها و شست‌وشوی لباس‌ها وقت صرف کنیم. با این حال، وسایلی وجود دارد که علیرغم استفاده همیشگی از آنها، از تمیز کردنشان چشم‌پوشی می‌کنیم؛ مانند گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ.

به‌طور خاص گرد و غبار و لکه روی کیبورد لپ‌تاپ می‌توانند پیش از اطلاع شما از حالت بی‌ضرر به حالت مهلک تبدیل شود. مطمئنا بهتر است الان آن را تمیز نگه دارید تا آنکه بعدا برای تعویض صفحه کلید هزینه بپردازید. در ادامه نحوه پاک کردن صفحه کلید لپ تاپ برای شما آورده شده است!

تکان دادن لپ تاپ
قبل از شروع کار، باید این مسئله جا بیفتد که هر کاری که در زیر انجام می‌دهید حتما باید پس از خاموش کردن لپ‌تاپ و قطع سیم برق انجام شود. اگر بخواهید به سادگی خرده‌های نان، گرد و غبار و سایر آت و آشغال‌های ریز را با دست پاک کنید، ممکن است در پیچ و خم بین کلیدهای کیبورد گیر بیفتند. خوشبختانه، برای خلاص شدن از شر آنها راه حل ساده‌ای وجود دارد.

در حالی که صفحه لپ‌تاپ باز است آن را وارونه کنید و به همان صورت که صفحه کلید رو به پایین است نگه دارید. برخی از خرد و ریزها در همین حال بیرون می‌ریزند. سپس بر روی آن ضربه بزنید یا لپ‌تاپ را تکان دهید تا قطعات سمج‌تر از آن خارج شود. به یاد داشته باشید که این کار را به آرامی انجام دهید. در هر شرایطی دلیلی برای ریسک وجود ندارد.پاک کردن گرد و غبار کیبورد لپ تاپ
نظافت کیبوردممکن است متوجه لایه‌ای از گرد و غبار روی صفحه کلید لپ‌تاپ شوید، به ویژه اگر مدتی از آن استفاده نکرده باشید. مسلما، حتی اگر همیشه از لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنید نگه داشتن کاملا بی نقص آن کار دشواری است. چند روش مختلف برای خلاص شدن از گرد و غبار وجود دارد.

برای پاک کردن گرد و غبار و خرده زباله‌ها می‌توانید از یک برس نرم استفاده کنید. این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید زیرا قرار نیست با فشار دادن گرد و غبار در زیر کلیدها، ناخواسته همه چیز را بدتر کنید. برخی از برس‌ها با یک پاک‌کننده سیلیکونی همراه هستند که در تمیز کردن گوشه‌های محکم اطراف کلیدها به شما کمک می‌کند.

تمیز کننده کیبورد

همچنین می‌توانید یک جاروبرقی کوچک دستی را نیز امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که مکش آن خیلی زیاد نیست زیرا فقط می‌خواهید آن را برای پاک کردن گرد و غبار و زباله‌های ریز استفاده کنید. البته این کار واقعا ضروری نیست زیرا اکثر اوقات استفاده از یک برس همین کار را انجام می‌دهد. اما پیشنهاد می‌کنم به جای اسپری هوای فشرده که گرد و غبار را پراکنده می‌کند از جارو برقی برای مکیدن و جمع کردن آنها استفاده کنید.

وسیله جالب دیگری که می‌توانید استفاده کنید ژل تمیزکننده گرد و غبار است. نگران نباشید، ژل را بر روی صفحه کلید پخش کنید و آن را به همراه تمام گرد و غبار گیر کرده در آن به سمت بالا بکشید. من پیشنهاد می‌کنم زمان انجام این کار نیز محتاط باشید. قطعا هنگام تلاش برای خلاص شدن از گرد و غبار قصد ندارید کلیدهای کیبورد را بیرون بکشید. تاکید می‌کنم اغلب موارد استفاده از برس بهترین راه برای نظافت صفحه کلید لپ‌تاپ است.تمیز کردن جرم و چربی روی صفحه کلید لپ تاپ
نحوه تمیز کردن کیبورد

اکنون که گرد و غبار و زباله‌ها پاک شده‌اند، زمان آن فرا رسیده است که سراغ جرم و چربی‌ها بروید. مانند همه روش‌های دیگر، بهتر است سریع و ملایم شروع کنید و در صورت سرسخت بودن لکه‌ها فشار را بیشتر کنید.

با یک پارچه میکروفیبر خشک شروع کنید تا گرد و غبار باقی‌مانده را دوباره پاک کنید. سپس می‌توانید پارچه را مرطوب کرده و آن را کاملا بفشارید تا مطمئن شوید که رطوبت کمی دارد. با این پارچه مرطوب بدون فشار دادن، کلیدها را تمیز کنید زیرا نمی‌خواهید رطوبت به بین آنها نشت کند. یک بار دیگر به آرامی روی کلیدها دستمال بکشید.

برای جرم‌هایی که به سادگی از بین نمی‌رود، ممکن است مجبور شوید از الکل استفاده کنید. یک توپ پنبه یا گندله پنبه را در مقداری الکل ایزوپروپیل فرو کنید و چربی‌های سرسخت را به آرامی از بین ببرید. ناگفته پیداست اما همیشه حواستان باشد همان ابتدا گندله پنبه را در الکل فرو کنید و هرگز الکل را مستقیما روی صفحه کلید نریزید.ضدعفونی کردن کیبورد لپ تاپ
چگونه زیر دکمه های لپ تاپ را تمیز کنیم

اگر یک چیز وجود داشته باشد که بیماری همه‌گیر کووید-19 به ما آموخته، این است که تمیز نگه داشتن دستان خود و هر چیزی که به‌طور بالقوه با آن در تماس هستید کلیدی است. از آنجا که بسیاری از ما تمام روز روی صفحه کلید تایپ می‌کنیم، قطعا باید آن را تمیز نگه داریم.‌

شما می‌توانید به همان روشی که در بالا گفته شد از دستمال‌های ضدعفونی ‌کننده استفاده کنید. به آرامی روی کلیدها را پاک کنید و به آنها فشار نیاورید. اطمینان حاصل کنید که دستمال ضدعفونی‌ کننده‌ای که از آن استفاده می‌کنید حاوی سفیدکننده نیست. همچنین نباید از اسپری ضدعفونی کننده استفاده کنید زیرا ممکن است رطوبت زیادی داشته باشد.سعی نکنید کلیدهای لپ تاپ را جا به جا کنید
شاید تعجب کنید که چرا در مورد برداشتن کلیدها و تمیز کردن زیر آنها چیزی نگفتیم. این کاری است که به‌طور کلی برای صفحه کلیدهای مکانیکی آسان‌تر است. برای اکثر کیبوردهای لپ تاپ انجام این کار بسیار دشوار و گاهی اوقات حتی غیرممکن است.

اگر متوجه شدید که یک کلید گیر کرده است سعی کنید اطراف آن را با یک گندله پنبه آغشته به الکل ایزوپروپیل تمیز کنید. اگر این کار تاثیر نداشت توصیه می‌کنم صفحه کلید را توسط یک متخصص تعمیر و تمیز کنید. اگر یک کلید لپ‌تاپ کار نکند معمولا یک مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری وجود دارد و مشکل ناشی از گرد و غبار یا زباله‌های ریز نیست.
https://www.plaza.ir/search/category-Keyboard

Advertisement

Disable Third Party Ads