Share

10 نشانه خرابی باتری گوشی

012f5e7e82c81184482779dbd3fc5dee0095de2ef0a98f79264d50cc080b714f

Public

20 September 2020

Views: 62

1. باد کردن (متورم شدن) باتری گوشی

یکی از نشانه‌های ابتدایی و بارز خرابی باتری گوشی متورم شدن آن است. برای بررسی این مورد می‌توانید باتری را روی سطح صافی قرار داده و بچرخانید؛ در صورتی‌که باتری به راحتی چرخید نشانه خرابی باتری موبایل است؛ اما باتری می‌تواند خراب باشد و و روی سطح صاف هم چرخشی نداشته باشد و باید علائم دیگر بررسی شود.
2. خوردگی باتری گوشی

در صورتی‌که کانکتور باتری یا پایانه‌های آن دچار خوردگی شده باشد، اتصال به گوشی به شکل صحیح برقرار نمی‌شود و باتری به درستی عمل نخواهد کرد؛ بنابراین اگر کانکتور باتری گوشی خراب شده باشد حتما باید تعویض شود.
3. خاموش شدن ناگهانی گوشی

هنگامی که گوشی به صورت خودکار خاموش یا ریستارت شود احتمال خرابی باتری گوشی بسیار بالا است و باید مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال اگر گوشی شما با داشتن 20 درصد شارژ خاموش شود، بدون شک باتری گوشی خراب شده یا در آستانه خراب شدن است.
خرابی باطری گوشی
خرابی باطری گوشی
4. تخلیه سریع شارژ گوشی

در صورتی‌که به طور ناگهانی شارژ زیادی از باتری گوشی کم شود برای مثال به یکباره شارژ از 70 درصد به 50 درصد کاهش یابد، به احتمال زیاد باتری دچار اشکال شده و باید تست سالم بودن باتری توسط یک متخصص انجام شود.
5. اختلال در هنگام شارژ

اگر گوشی خود را به شارژر متصل کردید و با پیغامی مانند عدم شارژ گوشی مواجه شدید یا علامت شارژ ظاهر شود اما گوشی شارژ نشود یا فرایند شارژ شدن طولانی شود، این‌ها همه از نشانه‌های خرابی باتری گوشی موبایل است البته مشکل می‌تواند از خود گوشی یا شارژر هم باشد.
6. هنگ کردن گوشی

همیشه هنگ کردن گوشی دلیل نرم‌افزاری ندارد. بیشتر وقت‌ها دلیل آن خرابی باتری موبایل است. توجه کنید هنگام تعویض باتری از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید؛ زیرا یکی از دلایل هنگ کردن گوشی و تبلت پس از تعویض باطری، عدم تطابق کیفی باتری جدید با باتری اصلی است.
7. وجود لکه سیاه و برآمدگی روی صفحه نمایش گوشی

متورم شدن باتری گوشی‌هایی که قابلیت جدا شدن باتری ندارند، به صورت لکه‌هایی در صفحه نمایش یا برآمدگی قسمتی از اسکرین گوشی ظاهر می‌شود. بنابراین با مشاهده این علائم می‌توان نتیجه گرفت که باتری آسیب دیده‌است.
خرابی باتری موبایل
خرابی باتری موبایل
8. گرم شدن گوشی

باتری‌های موبایل هنگام شارژ و دشارژ مقداری گرما از خود تولید می‌کنند. این گرما در حد طبیعی برای باتری ضرری ندارد؛ اما اگر در حالت عادی و پس از استفاده کوتاه مدت، گوشی به شدت داغ شود، این احتمال وجود دارد که باتری گوشی خراب شده است و باید تعویض شود.
9. روشن ماندن گوشی فقط در زمان شارژ

اگر گوشی فقط هنگام شارژ روشن می‌ماند و پس از جدا شدن از شارژر خاموش می‌شود، نشان می‌دهد که باتری گوشی توانایی ذخیره انرژی الکتریکی را در خود ندارد و معیوب شده‌است.
10. روشن نشدن گوشی

اگر گوشی به هیچ عنوان روشن نشود، یکی از دلایل اصلی آن می‌تواند خرابی باتری گوشی باشد. اما همیشه این احتمال درست نیست و باید بررسی شود؛ زیرا روشن نشدن گوشی دلایل مختلفی دارد و خرابی باطری موبایل یکی از آن‌هاست.
منبع:
http://gg.gg/m8uri

Passcode:

Advertisement

Disable Third Party Ads