Share

نحوه ی تشخیص باتری اصل و تقلبی گوشی موبایل

d2d83da307804cf178049fabde7c1781af594d721bffc7b86d9acc2dd5833fc4

Public

21 September 2020

Views: 57

بهترین راهکارهای تشخیص باتری اصل و تقلبی چیست؟ از کجا بدانم باتری ای که خریداری کردم اورجینال است یا تقلبی؟ برای این که بتوانم اصل و غیر اصل بودن باتری را تشخیص بدهم چه باید بکنم؟ راحت ترین راه تشخیص باتری اصلی از تقبلی چه راهی است؟

تشخیص باتری اصلی از تقلبی گوشی

اهمیت خرید باتری اصلی برای موبایل

امروزه استفاده از گوشی های موبایل در حال افزایش است .و روزبه روز هم موبایل های جدیدی روانه بازار می شوند. برای همین هم نیاز به تهیه و خرید باتری های اورجینال بیش از پیش دارای اهمیت می شود. به طوری که عدم توجه به این موضوع خسارات و تبعات جبران ناپذیری برای کاربران موبایل ها به همراه دارد. استفاده از باتری های غیر اصل و تقلبی موجب افت کارکرد و عملکرد دستگاه شما می شوند و در برخی موارد انفجار هم رخ داده و می دهد.

اما چگونه یک باتری اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهیم که با تعویض آن کارایی و کیفیت دستگاهمان کاهش پیدا نکند؟

از آن جایی که باتری گوشی ها در دو نوع داخلی و خارجی طراحی و ساخته می شوند؛ گاهی اوقات تشخیص اصل با غیر اصل بودن باطری سخت می گردد. اما با مواردی که ذکر خواهیم کرد می توان تا حد بسیار زیادی باتری اورجینال را برای گوشی مان تهیه کنیم.

نحوه تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

راه های مختلفی برای باتری برندهای مختلف وجود دارد که ما قصد داریم دو برند معروف و مهم دنیا یعنی باطری گوشی سامسونگ، باتری آیفون را در این جا مورد بررسی و موشکافی قرار دهیم و به شما نشان دهیم که چه باتری هایی اصل و چه باتری هایی تقلبی هستند. باتری موبایل سامسونگ که در دسته باتری های پرفروش قرارمی گیرد، دارای مشخصه های خاصی است که خریدار بتواند به هنگام انتخاب با تکیه بر آن ها خرید کند. در ادامه این مشخصه ها را می شناسید که عبارت اند از؛

تفاوت در نوشته های روی باتری

همان طورکه می بینید بر روی باتری اصلی ( اورجینال) سامسونگ نوشته های انگلیسی و بر روی باتری غیراصلی (های کپی) نوشته های چینی درج شده اند. که موردی کاملا مشهود است و شما می توانید به راحتی زمان خرید آن را متوجه شوید.

تفاوت آیکون های هشدار

آیکون های استفاده شده روی بدنه باتری های اصل و تقلبی با هم فرق دارد. به گونه ای که با نگاه به عکس باتری سامسونگ مدل G530 می توانید به آن پی ببرید. هم چنین در گوشی های سامسونگ یکی از مواردی که باید توجه کرد نوشته near field communication بر روی برچسب باتری است . اگر این نوشته بر روی برچسب باشد، پس باید فلت NFC هم بر روی باتری قابل لمس و رویت باشد. راه دوم تشخیص داشتن نوشته ی هک شده SAMSUNG بر روی سل باتری است که این سل بهترین سل استفاده شده در باتری های سامسونگ است.

تفاوت قرارگیری کانکتورها

کانکتور باتری اصلی سامسونگ باید فرورفته باشد و نباید از مکانش بیرون زده باشد. اما باتری تقلبی کانکتور منحنی و حالت بیرون زدگی دارد. این تفاوت در باتری های کپی و اورجینال خیلی واضح تر به چشم می رسد ولی شاید در نگاه اولیه و بررسی نسخه اورجینال و های کپی تفاوت چندانی حس نشود. این عکس نیز مربوط به نسخه اورجینال و های کپی است.

تفاوت وزن باتری

باید بدانید که وزن باتری های اصل و تقلبی با یکدیگر متفاوت است. بدین معنی که وزن باتری های اورجینال از نوع های کپی بیش تر می شود. در باتری G530 سامسونگ نوع اورجینال دارای وزن 43 گرمی است که 7 گرم از نوع های کپی بیش تر است.

عبارت SDI بر روی باتری

پس از جداکردن برچسب باتری مشاهده خواهیدکرد بر روی بدنه محصول نوشته وجود دارد که در نوع اورجینال این نوشته ها شامل عبارت SAMSUNG SDI است.

بر روی باتری High copy عبارت SDI سامسونگ وجود ندارد و شما فقط نام برند سازنده باتری را خواهید دید.

وجود تگ NFC

بر روی باترهای اورجینال تگ ان اف سی به کار برده می شود که بعد از جدا کردن کامل برچسب بر روی بدنه باتری خواهید دید. ولی باتری های دیگر که با کیفیت های کپی و کپی در بازار به فروش می رس
https://u.to/yZuvGQ

Passcode:

Advertisement

Disable Third Party Ads