ولتاژ باتری موبایل چیست؟

Author: 21481fc53e

27 December 2020

Views: 89

اگر میخواهید به باتری خود شوک وارد کنید باید بدانید که ولتاژ باطری گوشی موبایل چقدر است؟ تا زمانی که به آن شوک دادید، موجب سوختگی نشود. در این مقاله به صورت دقیق به این موضوع پرداختیم و شما به راحتی میتوانید ولتاژ خروجی باتری موبایل، خود را بسنجنید.. با ما همراه باشید.

Select an Imageحتما تا به الان در مورد ولتاژ باتری موبایل شنیده اید. در این مقاله می خواهیم در مورد ولتاژ مورد نیاز گوشی برای شما توضیح دهیم. ولتاژ یکی از مهم ترین مشخصه هایی است که در مورد باتری به آن اشاره شده است. با توجه به اینکه ولتاژ تاثیر بسیار زیادی روی شارژ دهی گوشی دارد شما باید بدانید که گوشی موبایل شما به چه ولتاژ با چه قدرتی نیاز دارد.ولتاژ باتری موبایل، تاثیر بسیار زیادی روی روشن ماندن گوشی دارد و البته که مقدار آن نیز دارای اهمیت می باشد. میزان ولتاژ، روی مقدار شارژ شدن گوشی توسط شارژر نیز تاثیر دارد. به صورت کلی ولتاژی که برای باتری در نظر گرفته شده است چیزی حدود 3.7 ولت تا 4.2 ولت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از ولتاژ گوشی خود از ولتمتر استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ولتاژ باتری گوشی برای شما توضیح دهیم.

ولتاژ مناسب برای شارژ باتری
قبل از اینکه بخواهیم در مورد ولتاژ باطری موبایل توضیح دهیم، شما باید مفهومی کلی در مورد ولتاژ در ذهن خود داشته باشید. به صورت کلی می توان گفت که ولتاژ یعنی فشار برق یا همان شدت جریان الکتریکی. پس عملکرد باتری موبایل شما به میزان ولتاژ بستگی دارد و هر چه بیشتر باشد، درواقع فشار و قدر بیشتری انتقال پیدا می شود. به صورت استاندارد شارژرهای موبایل باید 5 ولت باشند اما باز هم در نظر داشته باشید که این میزان ولت در تمامی شارژر ها متفاوتی می باشد.

ولتاژ شارژر تاثیر بسیار زیادی روی شارژ شدن باتری دارد. سرعت و شدن شارژ شدن باتری بستگی به ولتاژ شارژر دارد. به طوری که با افزایش ولتاژ باتری، سرعت شارژ شدن گوشی نیز افزایش پیدا می کند و گوشی سریع تر شارژ می شود. شما نمی توانید به صورت خود به خود ولتاژ شارژ گوشی را افزایش دهید و این مقدار به ظرفیت باتری موبایل شما بستگی دارد.

اگر ولتاژ شارژر متناسب با باتری گوشی نباشد، زمانی که شما گوشی را با ولتاژ بالا به شارژ بزنید ممکن است باعث منفجر شدن آن شود. پس به شما توصیه می کنیم شارژر گوشی خود را طبق ولتاژ باتری موبایل که دارید انتخاب و خریداری کنید. اگر می خواهید پس از ساعتی که موبایل خود را به شارژ متصل می کنید مشکلی برای باتری آن پیش نیاید، باید از ولتاژ باتری موبایل مناسب استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید ولتاژ باتری موبایل خود را پیدا کنید، می توانید به آداپتور موبایل خود نگاه کنید، تمام اطلاعات شارژر روی این قسمت از شارژر نوشته شده است و شما می توانید به مشخصات شارژر گوشی خود پی ببرید. ولتاژ باتری، ولتاژی ورودی و خروجی و یا شدن جریان را می توانید از روی این قسمت شناسایی کنید. توجه داشته باشید که ولتاژ با جریان تفاوت بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تفاوت ولتاژ باتری موبایل با شدت جریان
همان طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم، ولتاژ نشان دهنده فشار الکتریکی است که هرچه مقدار آن بیشتر باشد، به مراتب انرژی الکتریکی نیز بیشتر خواهد شد. ولی توجه داشته باشید که شدت جریان یعنی مقدار جریان الکتریکی است که در واحد زمان محاسبه می شود و با آمپر سنجیده می شود.

با توجه به این که ولتاژ و شدت جریان با یکدیگر ارتباط دارند و با یکدیگر کار می کنند، اما اصلا به یکدیگر شبیه نیستند. در نظر داشته باشید که هر چه شدت جریان بیشتر باشد در واقع سرعت انتقال انرژی بیشتر خواهد بود و گوشی خیلی سریع تر شارژ خواهد شد. پس اگر شدن جریان افزایش پیدا کند قابل امنیت تر است تا اینکه ولتاژ افزایش پیدا کند.

ولتاژ در شارژرهای مختلف متنوع می باشد و هر کدام دارای ولتاژی مختلف هستند. اما فراموش نکنید که بیشتر گوشی های هوشمند شارژر 5 ولتی دارند و به همین دلیل است که باتری گوشی خیلی سریع شارژ می شود. با توجه به اینکه هر شارژری ولتاز مخصوص به خود را دارد، شما باید از شارژر مخصوص گوشی خود برای شارژ کردن استفاده کنید.

هیچ وقت از شارژهایی استفاده نکنید که آمپر آن پایین تر از گوشی شما باشد چرا که می تواند به باتری گوشی شما آسیب وارد کند و باتری گوشی شما خیلی خوب شارژ نکند. اگر از شارژرهایی استفاده کنید که آمپر پایین تری از گوشی شما داشته باشد، منجر به این می شود که مدت زمان شارژ شدن گوشی افزایش پیدا کند. در اولین مرحله که مدت زیادی برای شارژ شدن گوشی طول می کشد، باید توجه داشته باشید که گوشی بیشتر در شارژ می ماند و منجر به داغ شدن باتری موبایل می شود و می تواند به آن آسیب وارد کند.

در این مقاله در مورد ولتاژ باتری موبایل برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید برای بررسی ولتاژ شارژر موبایل خود آن را بررسی کنید و میزان ولت آن را ببینید. با اینکار می توانید مدت زمان مناسبی را برای شارژ کردن گوشی خود در نظر بگیرید و سلامت آن را تضمین کنید. شما می توانید برای خرید بهترین باتری های اصل به فروشگاه اینترنتی پلازا مراجعه کنید.
source:
https://cutt.ly/Ih4Pt2Z


Edit Code:

Please enter an edit code

Edit codes must be at least 20 characters

Share