چگونه لرزیدن ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

Public

16 May 2021

Views: 17

اگر شما هم با تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی خانه خود مواجه شده باشید، حتما می‌دانید که باعث ایجاد صدای گوشخراشی می‌شود. اگر دلیل لرزش لباسشویی را نمی دانید با ما همراه باشید تا علاوه بر شمردن دلایل آن، نحوه تعمیر لرزش ماشین لباسشویی را بررسی کنیم.

ماشین لباسشویی از لوازم ضروری برای خانه‌های امروزی است که تقریبا زندگی بدون آن با اختلال مواجه می‌شود. دیگر زمان آن گذشته که لباس‌ها را در لگن‌های لباسشویی می‌شستندو پس از آبگیری زیر نور و گرمای آفتاب پهن می‌کردند تا خشک شود. زندگی مدرن و امروزی نه دیگر آن مجال را می‌دهد که لباس را زیر نور و گرمای آفتاب خشک کرد، نه اینکه مردم فرصت شستن دستی لباس‌ها را دارند.

ریتم زندگی امروز استفاده از لباسشویی را اجتناب ناپذیر کرده است. در هر خانه‌ای حداقل یک ماشین لباسشویی وجود دارد که تقریبا هر روز روشن می‌شود. حتما شما هم که این مقاله را می‌خوانید با مشکلاتی درخصوص ماشین لباسشویی خود مواجه شده‌اید. یکی از این مشکلات حرکت کردن لباسشویی است. لرزیدن لباسشویی معمولا در انتهای بازه شستسو و زمانی که دور ماشین افزایش می‌یابد، رخ می‌دهد. اگر شما هم می خواهید علت لرزیدن ماشین لباسشویی را بدانید با ما همراه باشید. تا به بررسی علت و روش های تعمیر لرزش ماشین لباسشویی بپردازیم.

لرزیدن ماشین لباسشویی

آنچه در ادامه می‌خوانید:

دلایل لرزش ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن

تراز کردن ماشین لباسشویی پایه تنظیم ماشین لباسشویی کمک فنر ماشین لباسشویی ظرفیت ماشین لباسشویی توازن بار ماشین لباسشویی فنرهای دیگ ماشین لباسشویی حلقه اسنابر یا تسمه کاهش حرکت دیگ عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی برد الکترونیکی و تایمر ماشین لباسشویی قطعات دیگر دلایل لرزش ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن در ادامه مقاله با دلایل لرزش لباسشویی آشنا می‌شویم و راه‌‌هایی را برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌دهیم. با ما همراه باشید.

تراز کردن ماشین لباسشویی مهمترین و ابتدایی‌ترین مورد که باعث لرزش ماشین لباسشویی می‌شود، تراز نبودن یا ناهموار بودن سطحی است که ماشین لباسشویی روی آن قرار دارد. باید توجه داشت که اگر دستگاه به دلایل دیگری لرزش کمی داشته باشد، تزار نبودن سطح باعث می‌شود تا مشکل لرزیدن لباسشویی بیشتر شود.

برای رفع این مشکل ابتدا با استفاده از ابزارهای مهندسی از تراز بودن سطحی که می‌خواهید ماشین لباسشویی روی آن قرار گیرد اطمینان حاصل کنید. اما اگر ابزاری در دسترس ندارید، نگران نباشید؛ زیرا به راحتی به قرار دادن تخته زیر ماشین می‌توانید نسبت به تراز کردن ان اقدام کنید. اگر ماشین لباسشویی خود را به تازگی خریداری کرده‌اید، هنگام نصب آن حتما پیچ ترانفسر را که باعث جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی می‌شود، باز کنید.

پایه تنظیم ماشین لباسشویی توجه داشته باشید راه حل دیگری برای تزار کردن ماشین لباسشویی وجود دارد. بیشتر ماشین‌های لباسشویی دارای پایه های قابل تنظیم هستند که می توان آن را با توجه به سطح تنظیم کرد و از لرزش لباسشویی جلوگیری کرد. اگر پایه های ماشین لباسشویی خراب شده باشند حتما باعث تکان های شدید ماشین لباسشویی خواهند شد.

|بیشتر بخوانید: علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به همراه راهکارهای حل آن کمک فنر ماشین لباسشویی در تمام ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک که درب از جلو دارند، برای کنترل حرکات دیگ از فنر استفاده شده است. اگر این فنر ضغیف شود و آسیب ببیند باعث لرزش و حرکت کردن ماشین لباسشویی می‌شود. این کمک فنرها برای جلوگیری از لرزش های اضافه دیگ ماشین لباسشویی هنگام چرخیدن طراحی شده اند.

در صورتی که باز نامتوازن و نامتعارف روی این فنر ها تحمیل شود، آسیب خواهند دید. آسیب دیدگی فنر ماشین لباسشویی باید سریعا تعمیر شود؛ زیرا عدم تعمیر ماشین لباسشویی ‌هایی که فنر آن ها آسیب دیده، باعث ایجاد مشکل در دیگر قسمت های دستگاه می شود. معمولاً بعد از گذشت مدت زمان طولانی این کمک فنرها ضعیف شده و آسیب می‌بینند. به همین دلیل هر چند وقت یک‌بار باید این قطعه دستگاه را تعویض کنید. پیشنهاد می شود شخیص مشکل کمک فنر و تعمیر آن را به کارشناسان ابرکاوان بسپارید.

حرکت کردن لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی هر ماشین لباسشویی دارای ظرفیتی مشخص است که هنگام استفاده باید به آن توجه کرد. طبیعی است اگر باری اضافه بر ظرفیت به ماشین لباسشویی وارد شود، باعث اختلال در عملکرد آن خواهد شد. یکی از نشانه های این خلل می‌تواند لرزیدن ماشین لباسشویی باشد. بنابراین برای جلوگیری از لرزش لباسشویی حتما به ظرفیت دستگاه دقت کنید.

توازن بار ماشین لباسشویی در بخش قبل گفته شد برای جلوگیری از تکان خوردن ماشین لباسشویی باید متناسب با ظرفیت، در آن لباس قرار دارد. اما گاهی پیش می آید با وجود متناسب بودن حجم لباس‌ها باز هم ماشین دچار لرزش می‌شود. دلیل آن چیست؟ یکی از مواردی که باید در این زمان بررسی شود، توازن لباس ها در محفظه یا دیگ ماشین لباسشویی است. اگر لباس ها درون ماشین به طور نا متوازن قرار داده شوند، سنگینی بار در یک طرف دستگاه باعث لرزیدن ماشین لباسشویی خواهد شد.

|بیشتر بخوانید: علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست فنرهای دیگ ماشین لباسشویی برای معلق نگه داشتن دیگ ماشین لباسشویی درون اتاقک و ثابت نگه داشتن آن پایه ماشین از فنر استفاده می‌شود. علاوه بر این این فنر ارتعاشات و لرزش زمان شستشو را کاهش می دهد. این فنرها مانند کمک فنر به مرور زمان ضعیف می‌شوند و خاصیت کشسانی خود را از دست می دهند. در این صورت باعث لرزش و اجاد سروصدا در ماشین لباسشویی می شوند. بهتر است در صورت لرزش شدید دیگ لباسشویی با متخصصین فنی تماس گرفته تا نسبت به بازدید آن اقدام نمایند و در صورت نیاز به تعمیر آن بپردازند.

حلقه اسنابر یا تسمه کاهش حرکت دیگ ماشین‌های لباسشویی که درب آن‌ها از بالا باز می‌شود برای کاهش لرزش و کنترل تکانه‌های وارده از حلقه اسنابر استفاده می کنند. این حلقه (پد دمپر و پدهای مخزن) معمولا زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و از جنس پلاستیک یا نمد است. این حلقه ها به مرور زمان معیوب و پوسیده می شوند که به طبع روی عملکرد دستگاه تاثیرگذار خواهد بود و باعث لرزش لباسشویی می‌شود.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی بدیهی است که عدم تخلیه کامل آب از ماشین لباسشویی باعث وارد آمدن بار اضافه به دستگاه می‌شود. این اضافه بار می تواند باعث لرزیدن ماشین لبسشویی شده و عملکرد کلی دستگاه را تحت شعاع قرار دهد. اگر متوجه عدم تخلیه آب از لباسشویی شده اید حتما نسبت به برطرف کردن و تعمیر آن اقدام نمایید.

برد الکترونیکی و تایمر ماشین لباسشویی عملکرد و مکانیزم ماشین های لباسشویی قدیمی و جدید از یکدیگر متفاوت است. ماشین های لباسشویی قدیم دارای تایمر بوده در حالیکه لباسشویی‌های جدید دارای برد هستند. در صورت آسیب دیدگی هر یک از این جزاء، تعادل ماشین لباسشویی از بین رفته و باعث لرزش آن می‌شود. از آن جایی که این کار بسیار تخصصی است، پیشنهاد می‌شود تعمیرات آن را به کارشناسان خبره بسپارید.

علت لرزیدن ماشین لباسشویی

|بیشتر بخوانید: دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی و راه های تعمیر و تعویض آن قطعات دیگر لباسشویی در این بخش به شکل مختصر دیگر اجزایی را که می توانند باعث لرزش ماشین لباسشویی شوند، معرفی می‌‌کنیم.

بلبرینگ دیگ: خرابی این قطعه باعث ایجاد لرزش و صدا می شود. خرابی فلکه ی آبکش یا همان فولی: فولی قطعه ای است که تسمه و گرداننده ی موتور به آن وصل هستند. وزنه های بالانس: در خارج دیگ برای ایجاد بالانس نصب شده اند. قطعات دیگ: اگر قطعات مخزن دیگ لباسشویی معیوب شده باشند باعث ایجاد لرزش و سرو صدادر ماشین لباسشویی می شوند. سخن پایانی در این مقاله سعی شد 10 علت اصلی در ایجاد لرزش لباسشویی بررسی و راه حل هایی برای آن ها به صورت مختصر ارائه شود. هرچند تعمیر لرزش لباسشویی امری کاملا تخصصی است اما شما هم می‌توانید با نکات گفته شد تلاش خود را نسبت به برطرف کردن این مشکل به کار ببندید. آیا تاکنون شما هم لرزش ماشین لباسشویی را تجربه کرده اید؟ شما چه راه حلی را سراغ دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده است؟

در پایان پیشنهاد می‌شود در صورتی که از لرزش و سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی خود خسته شده‌اید، همین

https://clck.ru/UquAL
Disable Third Party Ads

Share