Helvaci

Public

Expires in 9 months

03 August 2021

Views: 9

Dondurmalı irmik helvası

Helvacı Yakub Efendi; geçmişten günümüze asırlık helva lezzeti

Geçmişten günümüze asırlık helva lezzetleri ile tanınan Helvacı Yakub Efendi, helva tutkunlarının geleneksel markası haline geldi. Gelenekleri, değerleri ve yenilikçi yapısı ile dikkat çeken firma, nefis helva çeşitlerini franchise sistemi ile Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırıyor.

Helvacı Yakub Efendi, geleneksel misyonu ve gelecek vizyonu ile büyümeye devam ediyor. Helva geleneğini, tecrübesi ve profesyonelliği ile nesilden nesile aktarmayı başaran firma, adı ve tadı değişmeyen ürünlerini geleceğe taşıyor. Helvacı Yakub; çikolatalı helvadan irmik helvasına, dondurmalı helvadan Antep fıstığı helvaya kadar birçok lezzet sunuyor.

Tadına doyum olmayan helva çeşitleri

Tarihi helva ustası Helva Yakub Efendi, birbirinden lezzetli helva çeşitleri ile hem gözlere hem de damaklara hitap ediyor. Helva lezzetlerinde geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Helvacı Yakub Efendi’nin öne çıkan helva lezzetleri arasında; dondurmalı irmik helvası, Antep fıstıklı irmik helvası ve süt helvası bulunuyor. Firmanın yeni geliştirdiği beyaz çikolatalı helva ise, helva sevenlerin favori lezzetleri arasında yer alıyor. Ayrıca; geleneksel tahin helvası ve yaz helvası da firmanın en çok tercih edilen helva çeşitlerinin başında geliyor. Firmanın diğer ünlü lezzetleri de; cennet çamuru, kütük helva, buton helva ve tak tak helva olarak sıralanıyor.

Bayi ağı genişliyor

Türkiye’nin en köklü helva üreticileri arasında yer alan Helvacı Yakub Efendi, geleneklerine, değerlerine ve prensiplerine bağlı bir kurumsal yapıya sahip olup bir çok yabancı ülkede bu geleneği sürdürmektedir. Firma, yeniliklere açık vizyonunu farklı il ve ilçelerdeki bayilere de sunuyor. Türkiye genelinde 47 bayisi bulunan meşhur helvacı, franchise sistemi ile bayilik vermeye devam ediyor. Birbirinden lezzetli helvaları ülkenin dört bir yanında helva tutkunlarının damak zevkine sunmayı hedefleyen firmanın başlıca şube lokasyonları şöyle; Bursa, İnegöl, İstanbul, Ankara, Kayseri, Afyon, İznik, İzmir, Diyarbakır, Mardin, Van, Muş, Elazığ...

Kaliteli ve helal üretim

Helvacı Yakub Efendi, helva sektöründe güçlü bir kurumsal yapı ile tanınıyor. Üretimin her aşamasında ve son üründe insan sağlığını, gıda güvenliğini esas alarak, müşteri beklentileri ile doğru orantıda ürün ve hizmetler sunuyor. Kalite odaklı üretim süreçlerini benimseyen firma; Güvenli Gıda Yönetimi Sertifikası, Kalite Yönetim Sertifikası ve Helal Sertifikası gibi sertifikalara uygun üretin yapıyor. Şirket politikası gereği seçkin ve alanında profesyonel tedarikçilerle iş birliği yapan firma, taze ve kaliteli malzemelerle yeniliklere açık lezzetler ortaya koyuyor.

Asırlık helva lezzetinin tarihi

“Helvacı Baba” olarak bilinen Şeyh Yakub Efendi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Şehzade Camii’nde dersler veren bir alimdir. Şehzade Camii’nin bahçesindeki ulu çınar ağacının altında Cuma namazı çıkışı cemaate irmik helvası dağıtan Şeyh Yakub Efendi, ismini buradan alıyor. O dönemde “Helvai Yakub Efendi” olarak tanınan helvacının cuma günleri irmik helvası dağıttığı kazanın dibinin hiç gözükmediği rivayet edilir. Bu sebeple pişirdiği helva bereketi ile "bitmeyen helva" diye anılırmış.

Şeyh Yakub Efendi’nin bereketli ve lezzetli geleneğini günümüzde de sürdürmeyi başaran Helvacı Yakub Efendi, Antep fıstıklı irmik helvası, dondurmalı irmik helvası ve süt helvası başta olmak üzere birbirinden leziz helva çeşitleri sunmaya devam ediyor.

https://helvaciyakubefendi.com

Website: https://helvaciyakubefendi.com

Disable Third Party Ads

Share