دارودرمانی برای مبتلایان به اختلال طیف اتیس

Expires in 10 months

31 May 2022

Views: 57

فلوکستین 20 این دسته از دارو ها مدت اثر طولانی تری داشته و مدت طولانی تری در بدن باقی می مانند. از اثرات جانبی این دسته از دارو ها می توان به افزایش وزن و هیپوگلیسمی شوند. دکتر سلیمی از بهترین پزشکان کشور برای درمان دیابت بوده که با استفاده از روش های نوین باعث بهبود وضعیت بیماران دیابتی می شود. در ادامه ی مطلب به برخی از روش های درمان بیماری دیابت اشاره می کنیم. اولین و آسان ترین روش برای پیشگیری از ابتلا به دیابت، تغذیه ی سالم و رعایت رژیم غذایی مناسب می باشد. افرادی که قصد پیشگیری قطعی از ابتلا به بیماری دیابت را دارند باید تا حدود زیادی از خوردن مواد غذایی شیرین و دارای شکر خودداری کنند.

علاوه بر موارد فوق، اگر سابقه‌ی مصرف هر گونه داروی ضدافسردگی دیگری را دارید، حتما موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید. زیرا برخی از داروهای ضدافسردگی با پاروکستین تداخل دارویی دارند و ممکن است باعث افزایش فشار خون شوند (حتی اگر چندین هفته از مصرف آنها گذشته باشد). برخی از افراد پس از مصرف داروهای ضدافسردگی مثل قرص پاروکستین، دچار افکار مرتبط با خودکشی می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم پس از مصرف دارو نسبت به تغییرات خلق و خو یا علائم خود هوشیار باشید و مشکلات روحی روانی جدید یا وخیم‌تر را به پزشک خود اطلاع دهید. فدایی بر ضرورت درمان انواع مشکلات روحی و روانی از دوران نوجوانی تأکید می‌کند؛ «مشکلات روانی بسیار متنوع و گسترده است و متأسفانه از هر پنج نفر دست‌کم یک نفر دچار اختلال روانی است که به درمان نیاز دارند.

فلووکسامین بیشتر از سایر داروهای این دسته باعث خواب آلودگی میشود . عوارض اکستراپیرامیدال این دارو شامل بی قراری و علائم شبه پارکینسون است. همچنین نباید عوارض جانبی این داروها (مثل سردرد، اختلال جنسی) را در مقایسه با درمانهای ایمن دیگر نادیده گرفت. نتایج این مطالعه حاکی از آن است که فلوکستین در مراحل حاد و ادامه درمان اختلال هراس ایمن و مؤثر است . درمان با 10 میلی گرم یا 20 میلی گرم در روز فلوکستین با کاهش قابل توجهی بیشتر در تعداد کل حملات پانیک نسبت به درمان با دارونما همراه بود.

شروع با دوز 20 میلی‌گرم در روز که در صورت نیاز هر هفته 10 میلی‌گرم در روز افزایش می‌یابد. داروهای مهارکننده ی اختصاصی این پمپ های جمع کننده ی سروتونین كه فلوكستين يكي از آنهاست، با مهار بازجذب سروتونين به داخل سلول ها منجر به باقي ماندن سروتونين در فضاي بين سلولي در مغز و در نتيجه تحريك بيشتر سلول هاي عصبي مي شوند. علاوه بر اطلاعات پزشکان و امکان دریافت نوبت ویزیت حضوری و یا مشاوره تلفنی ، اطلاعات کلینیک و درمانگاه ها ، بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها و همچنین داروخانه ها گردآوری شده و کاربران می توانند در هر زمان و مکانی از این اطلاعات استفاده کنند. از آنجایی که بیشتر تداخلات دارویی قابل پیش بینی هستند، معمولاً می توان آنها را، به خصوص در موارد مصرف مزمن داروها مدیریت کرد. مقدار داروی فعالی که وارد مغز می شود، که بستگی به دوز، ویژگی های فارماکولوژیک و توانایی عبور آن از سد خونی مغزی دارد. از مصرف همزمان این کپسول با مواد اسیدی مانند آبلیمو یا سرکه خودداری نمایید، زیرا موجب خنثی شدن تأثیرات دارو می‌گردد.

این دسته از افراد از دارو های خوراکی ضد دیابت استفاده می کردند و به اضافه وزن نیز مبتلا بودند. میزان و دوز مصرفی داروی فلوکستین به عوامل مختلفی از جمله سن، جنسیت، وضعیت بیماری، وضعیت جسمانی و … بستگی داشته و پزشک با بررسی تمامی موارد دوز مناسب را برای شما تجویز می کند. داروی فلوکستین معمولا بر اساس دستور پزشک به صورت روزانه تجویز شده و ممکن است طبق دستور پزشک در روز فرد دو مرتبه این دارو را مصرف کند. در برخی از افراد که فلوکستین را به منظور جلوگیری از مشکلات پیش از قاعدگی مصرف می کنند، ممکن است پزشک این دارو را برای مصرف روزانه یا فقط برای دو هفته قبل از شروع قاعدگی تجویز کند.

برای ابتلای یک فرد به بیماری دیابت معمولا مجموعه ای از عوامل محیطی و ژنتیکی دست به دست هم دهند و باعث ایجاد این بیماری در فرد می شوند. در این بیماران اگر قند خون از حد معمول خود بالاتر رود و انسولین تزریق نکنند، باعث علائمی مانند بی حسی پا، تاری دید و در نهایت بی هوش شدن می شود. همانطور که می دانیم هورمون انسولین در بدن انسان تولید شده و باعث کاهش گلوکز قند خون شده و باعث ذخیره گلوکز در کبد به صورت گلیکوژن می شود.

در صورت مشاهده بی قراری یا ضربان قلب تند ، فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر از فرم مایع داروی فلوکسیتین استفاده میکنید ، باید با وسیله ای دقیق مقدار دارو اندازه گیری و سپس مصرف شود. علاوه بر این موارد این دارو ، ترس و اضطراب ، حس ناخوشایند و افکار بد را از شما میگیرد. همچنین به روش های پیشگیری از دیابت و روش های درمان این بیماری اشاره کردیم. اما همانطور که می دانیم همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده و ریسک بسیار پایین تری را نسبت به درمان دارد.

نکته ی قابل توجه این است که بیشتر افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند وزن آن ها در ناحیه ی کمر و شکم تجمع یافته و به صورت چربی ذخیره می شود. امروزه تعداد زیادی از پزشکان توصیه می کنند که افراد در طول روز 8 لیوان آب بنوشند تا تمامی نیاز های بدن برآورده شود و بدن به طور طبیعی و بهترین شکل خود کار کند. با جایگزین کردن آب به جای سایر نوشیدنی ها تا حدود زیادی می توانید از بالا رفتن قند خون خود توسط این نوشیدنی ها جلوگیری کنید.

حذف بسیار آهسته داروی فلوکستین و متابولیت فعال آن نورفلوکستین از بدن آن را از سایر ضدافسردگی ها متمایز می کند. با گذشت زمان، فلوکستین و نورفلوکستین متابولیسم خود را مهار می کنند و بنابراین نیمه عمر حذفی آن از ۱ تا ۳ روز بعد از دوز اول به ۴ تا ۶ روز بعد از استفاده بلندمدت افزایش می یابد. به همین ترتیب، نیمه عمر نورفلوکستین نیز بعد از مصرف بلندمدت طولانی تر حدود ۱۶ روز است. بنابراین، غلظت داروی فلوکستین و متابولیت فعال آن در خون در چند هفته اول درمان به مرور افزایش می یابد و غلظت پایدار آن ها در خون بعد از چهار هفته به دست می آید. علاوه بر این، غلظت فلوکستین و متابولیت های آن در مغز حداقل در پنج هفته اول درمان افزایش می یابد.

Homepage: https://hirbodclinic.com/fluoxetine-2/

Share