قوانین مالیات بر ارزش افزوده رستوران + ارسال

Expires in 6 months

03 June 2022

Views: 69

محل تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقوقی خارجی و موسسات مقیم خارج از ایران که در ایران دارای اقامتگاه یا نمایندگی نمی باشند، تهران است. تبصره 4- درآمد حاصل از بهره برداری سرمایه و سایر فعالیت¬هایی که ‌اشخاص حقوقی مزبور به وسیله نمایندگی از قبیل ‌شعبه، نماینده، کارگزار و امثال آنها در ایران انجام می¬دهند مشمول ‌مقررات ماده این قانون خواهد بود. ماده 102ـ در مضاربه‌، عامل (مضارب‌) مکلف است در موقع ‌تسلیم اظهارنامه علاوه بر پرداخت مالیات خود مالیات درآمد سهم ‌صاحب سرمایه را بدون رعایت معافیت ماده این قانون کسر و به عنوان مالیات علی‌الحساب صاحب سرمایه به حساب مالیاتی ‌واریز و رسید آن را به ادارة امور مالیاتی ذیربط و صاحب سرمایه ارائه ‌نماید. تبصره 2- در صورتی که هر شخص حقیقی دارای بیش از یک واحد شغلی باشد، مجموع درآمد واحدهای شغلی وی با کسر فقط یک معافیت موضوع این ماده مشمول مالیات به نرخهای مذکور در ماده این قانون می‌شود. ماده 93 ـ درآمدی که شخص حقیقی از طریق اشتغال به ‌مشاغل یا به عناوین دیگر غیر از موارد مذکور در سایر فصل‌های این ‌قانون در ایران تحصیل کند پس از کسر معافیت های مقرر در این قانون ‌مشمول مالیات بر درآمد مشاغل می‌باشد. یکی دیگر از خدمات مالیاتی موسسه حسابداری آگاه حساب کاردان تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد می‌باشد.

تبصره 3- شعب و نمایندگی¬های شرکتها و بانکهای خارجی در ایران که بدون داشتن حق انجام دادن معامله به امر بازاریابی و جمع آوری اطلاعات اقتصادی در ایران برای شرکت مادر اشتغال دارند و برای جبران مخارج خود از شرکت مادر وجوهی دریافت می¬کنند نسبت به آن مشمول مالیات بر درآمد نخواهند بود. با توجه به ابالغ آیین نامه اجرایی ماده 95 اصالحی قانون مالیاتهای مستقیم ، به شرح زیر نکات مهم و فرمهای خالصه درآمد هزینه گروه های دوم و سوم این آیین نامه به استحضار می رسد. در این قسمت به فصل چهارم و پنجم از باب سوم قانون مالیات های مستقیم ، به مالیات بر درآمد مشاغل و اشخاص حقوقی می پردازیم. کافی‌شاپ مانند سایر بنگاه‌های خدماتی وغذایی مشمول ماده ١٣١ قانون مالیات‌های مستقیم می‌شوند و باید از صندوق فروشگاهی استفاده کنند. اگر برای اولین بار می‌خواهید فرم مالیات بر ارزش افزوده را پر کنید، اطلاعات مشخصات مودی را تکمیل نمایید.

عدالت مالیاتی و رونق تولید با مالیات بر عایدی سرمایه

به این معنی که ممیزان مالیاتی موظف هستند به‌صورت علی‌الرأس پرونده مالیاتی مؤدی را بررسی کنند و مبتنی بر شواهد و قرائن موجود مالیات مؤدی را در سال مالی گذشته تعیین کنند. همان‌طور که اشاره کردیم در قانون مالیات‌های مستقیم کشور دو ماده 192 و 226 به‌صورت متمرکز به موضوع عدم ارسال اظهارنامه اشخاص حقوقی و حقیقی اختصاص پیدا کرده است. ماده 192 قانون مالیات‌های مستقیم در کشور، جریمه عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را معادل 30 درصد مبلغ مالیات آن‌ها در نظر گرفته است.

طبعاً در صورتی که معامله در دفاتر اسناد رسمی انجام و مالیات وصول شده باشد تکلیف تسلیم اظهارنامه ساقط می شود (ماده ۱۲۷ ق.م.م). بشر، پس از گذشت سال ها از راه اندازی سیستم مالیات، به این نتیجه رسید که روش محاسبه علی الرأس مالیات کاربردی نبوده و علاوه بر این که دقت لازم را دارا نیست، وقت زیاد و هزینه فراوانی را بر دوش ادارات مالیاتی می گذارد. علاوه بر این، این روش عدالت مالیاتی را خدشه دار می کند روش محاسبه علی الرأس دقیق نبوده و میزان آن معمولاً بیش از میزانی است که مؤدی در روش خود اظهاری به آن می رسد.

مدارک مورد نیاز برای تمدید کارت بازرگانی

عدم انجام دادن تکلیف فوق در مهلت مقرر مشمول جریمه‌ای ‌معادل ده درصد (10%) مالیات قطعی و نیز موجب محرومیت ازکلیه تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی تا تاریخ شناسایی توسط ادارة‌ امور مالیاتی خواهد بود. این حکم در مورد صاحبان مشاغلی که ‌برای آنها از طرف مراجع ذیربط پروانه یا مجوز فعالیت صادرگردیده است‌، نخواهد بود. طبق ماده 94 از سود هر سالن زیبایی که دارای خدمات است و یا فروش کالا (لوازم و مواد آرایشی) است باید مالیات محاسبه و پرداخت شود.

🔹 گروه حسابداری آسان یکی از معروف ترین فعالان در حوزه خدمات آموزش حسابداری هلو سپیدار اکسل ورد دشت اظهارنانه عملکرد و ارزش افزوده در هشتگرد می باشد که به دلیل ارائه خدمات بسیار با کیفیت به محبوبیت زیادی دست یافته است . آماده ارائه هرگونه خدمات ثبتی و حقوقی، اعم از ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت اختراع، کارت بازرگانی و … می‌باشد. در مواردی که مودی در اظهار مکتوب خود ماهیت هر یک از تراکنش های بانکی سال 1397 و قبل از آن را اعلام نماید، در صورتی که اسناد و مدارک مثبته ای دال بر خلاف اظهارات مودی بدست نیاید، ملاک و مبنای رسیدگی ادارات امور مالیاتی قرار می گیرد. طبق مقررات ماده قانون مالياتها در مواردي که مودي نسبت به برگ تشخيص ابلاغ شده معترض باشد، به شرط رعايت نکات قانوني در اولين گام مي تواند جهت رفع اختلاف به اداره امور مالياتي مراجعه و کتباً تقاضاي رسيدگي مجدد نمايد. زمانی که اظهار نامه را به سازمان می دهید طبق ماده 156، سازمان یک سال فرصت دارد که برگه تشخیص را صادر کند اگر این کار را نکند و پرونده مرور می شود و هرچه شما توی اظهارنامه آوردید قطعی می شود و سازمان نمی تواند حتی یک ریال روی آن بیاورد.

شرکت های پیمانکاری هم باید در زمان ارائه اظهارنامه عملکرد صورت قرارداد های خود را به همراه بهای تمام شده پروژه ارائه دهند . ب – انتقال دارایی‌های شرکت‌های ادغام یا ترکیب شده به شرکت جدید یا شرکت موجود حسب مورد به ارزش دفتری مشمول مالیات مقرر در این ‌قانون نخواهد بود. افراد حقوقی یا حقیقی در صورت تمایل می‌توانند با ارائه مدارک به اتاق بازرگانی یا اتاق تعاون و اداره کل صادرات و واردات اتاق بازرگانی تهران مراجعه کنند و برای ابطال کارت خود درخواست دهند. در قدم بعدی با تایید فرم‌های مورد نیاز، انتخاب حداقل یک رشته یا حداکثر سه رشته برای فعالیت بازرگانی، اسکن مدارک، آپلود فیش‌های پرداخت و تایید نهایی اطلاعات، برای اخذ کارت اقدام کنید. باید نامه عدم فعالیت به سازمان بدهید که از تاریخ ؟ تا تاریخ؟ به دلیل تعمیرات و شرایط کرونا یا هر دلیلی که منجر به عدم فعالیت شما شده را ارائه دهید .

در شرکت حسابداری ازتا به دغدغه‌های شما گوش می‌دهیم، نیازها و مشکلات شما را درک می‌کنیم و متناسب با آنها شرایط و جوانب را تحلیل کرده و راه‌حل‌های مفید و کارآمد را به شما ارائه می‌کنیم. ما سالهاست که با توجه به موقعیت شرکت شما در صنعت و بازار، مجموعه‌ای از راهکارهای عملیاتی که شامل خدمات حسابداری، خدمات حسابرسی، مشاوره‌های مالی و مالیاتی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی ، نرم افزار حسابداری سپیدار و… می‌شود را در قالب یک نقشه راه به شما عزیزان ارائه می‌کنیم. در اینصورت می‌توانید با خیالی آسوده از یکی از مهم‌ترین بخش‌های مجموعه‌تان، همواره در مسیری سالم و امن به فعالیت خود ادامه دهید و رشد کنید. ماده106- درآمد مشمول مالیات در مورد اشخاص حقوقی ( به‌ استثنای درآمدهایی که طبق مقررات این قانون نحوه دیگری برای تشخیص آن مقرر شده است) براساس میزان سود دهی فعالیت و مقررات مواد، و این قانون و تبصره آن تعیین می‌شود. الف ـ بر اساس ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم کلیه اشخاص حقیقی دارنده کسب و کار که بصورت فردی و یا مشارکتی فعالیت می کنند مکلفند برای هر سال مالی خود اظهارنامه مالیاتی تهیه و ارسال نمایند .

مالیات هایی که تحت عناوین مختلف در طول سال پرداخت کرده اند را هم باید اعلام کنند . این مالیات ها می تواند اعم از مالیات تکلیفی ، ارزش افزوده یا غیره باشد. از آنجاییکه ماده فوق به برخی از مواد قانون مالیاتها استناد نموده است از این رو در ادامه ضروری است مواد مذکور مورد مطالعه و امعان نظر قرار گیرند.

Here's my website: https://tinattaraz.ir/submit-performance-tax-return/

Share