خرید ارز دیجیتال از اوکی اکسچنج

03 July 2022

Views: 139

صرافی ارز دیجیتال
برای خرید ارز دیجیتال، شما نیاز به ثبت نام و احراز هویت در یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی هستید، اما بهتر است که از صرافی های خارجی استفاده نکنید؛ زیرا این احتمال و ریسک همیشه وجود دارد که دارایی های شما به دلیل تحریم هایی که کشور ما از سمت جامعه جهانی00 دارد، از دست برود.
اوکی اکسچنج یکی از وب سایت های تماما ایرانی خرید و فروش ارز های دیجیتال می باشد که شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن، اقدام به معامله ارز دیجیتال کنید.
https://ok-ex.io
رمز ارز
فناوری های ساخته دست بشر هر روز در حال گسترش است. از جمله آنها می‌توانیم به گونه‌ای ارز الکترونیک رمزنگاری شده اشاره کنیم که آن را با نام رایج رمز ارز (cryptocurrency) بیشتر افراد می‌شناسند. این مدل از پول ها و دارایی های دیجیتال به دلیل امنیت و ویژگی‌هایی مانند پرداخت های همتا به همتا (P2P) و عدم تمرکز با استفاده از فناوری بلاک چین توانسته اند تا طرفداران زیادی را میان مردم و تریدرها پیدا کنند. به عنوان یک نکته باید بدانید که از رمز ارزها بیشتر با عنوان ارز دیجیتال یاد می‌شود به این دلیل که کاملا غیر فیزیکی و دیجیتالی هستند اما رمزارز عبارت درست‌تری برای این مدل از ارزها محسوب می‌شود.
فرق بیت کوین با اتریوم
ارزهای بازار هرکدام با اهداف و ویژگی های خاصی پا به عرصه گذاشته‌اند. به عنوان مثال بیت کوین هدف اصلی اش غیر متمرکز سازی دارایی های افراد بود تا بدون هیچگونه نگرانی از تسلط بانکهای مرکزی به اموالشان بتوانند نقل و انتقالات مالی و پرداخت های جهانی انجام دهند. پس از آن اتریوم شروع به ایجاد قراردادهای هوشمند (Smart Contract) و بهینه سازی بلاک چین کرد. بیت کوین با مکانیزم proof-of-work امکان ماینینگ خود را برای کاربران فراهم کرده است و از آن طرف اتریم هم این کاربرد را دارد و مردم می‌توانند به استخراج این ارز دیجیتال بپردازند هرچند قرار است تا مکانیزمش به proof-of-stake تغییر پیدا کند. پس از این تغییر در شبکه بلاک چین اتریوم (Ethereum) دیگر امکان ماینینگ آن وجود نخواهد داشت.

Share