مصاحبه با سکس تراپیست

Expires in 3 months

25 February 2022

Views: 27

در سکس تراپی به زوج ها کمک می شود تا از عوامل شخصیتی، روانی، جسمانی و بین فردی موثر در روابط جنسی خود آگاه شوند. پزشکان می گویند برای زنان در هر سنی ، شایع ترین نگرانی جنسی ، میل جنسی کم است . طبق یک مطالعه ، شیوع تمایل جنسی کم در زنان از تقریباً 27٪ در بین زنان یائسه تا حدود 52٪ در بین زنانی که یائسگی طبیعی را پشت سر می گذارند ، بوده است . به طور معمول ، عدم تمایل تقریباً همیشه با سایر مشکلات موثر بر میل جنسی ، مانند رابطه جنسی دردناک همراه است .

بسیاری از متخصصان معتقدند که سکس تراپی مانند سایر تراپی ها زمانی که همه جوانب به طور صادقانه در نظر گرفته شود و نگرانی ها مطرح شود و تلاش مشترک انجام شود بیشتر مفید است. از مهمترین اصول در زمینه سکس تراپی این است که درک روشنی از آن چه در حال حاضر برای بیمار اهمیت دارد در طول جلسه های سکس تراپی ایجاد شود. پرداختن به هر نگرانی سلامت روان زمینه ای، همچون اضطراب و افسردگی که مانع رابطه جنسی سالم با همسر می شود. اختلال دخول یا ناتوانی در داشتن رابطه جنسی کامل با همسر که به اصطلاح بیماری واژینیسموس یا اختلال دخول و ازدواج وصال نیافته شناخته می شود. که در صورت عدم توانایی در رابطه جنسی و ناتوانی در ارضای رابطه جنسی همسر باعث می شود ازدواج سرد شود.

یک روش برای تعیین این که نیاز به دیدن یک درمانگر جنسی دارید ، این است که تجزیه و تحلیل کنید که چه بخش هایی از زندگی شما در شرایط روحی و جسمی شما ، بیشترین تاثیر را دارد . اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی شما قرار گرفته است ، دیدن یک درمانگر جنسی ایده خوبی است . همه گفتگوهای درمانی ، از جمله سکس تراپی ، یک محیط حمایتی و آموزشی است . اگر شما مشکل در مورد رابطه جنسی و یا سایر مشکلات جنسی دارید، بهتر است که ابتدا به روانپزشک برای ارزیابی مراجعه کنید تا شما را از نظر تمامی علل احتمالی روحی روانی و نیز جسمی ارزیابی نماید. دکتر سکسی روانپزشک می‌ تواند شما را به یک متخصص روابط جنسی یا سکس تراپیست ارجاع دهد اگر فکر کند که این کار به شما کمک خواهد کرد تا تحت درمان فرد دوره دیده در زمینه سکس تراپی یا سکس تراپیست قرار بگیرید. اگر چه “درمانگر متخصص در زمینه مشکلات جنسی” که او را سکس تراپیست می نامیم، در تمام مناطق ایران در دسترس نیست.

این مسائل به طور معمول با کمک یک متخصص و سکس تراپیست بررسی می‌شوند. اما چقدر با این مفهوم آشنایی دارید؟ اصلاً می‌دانید چه کسی باید از این درمان استفاده کنند؟ همراه ما باشید تا در این مقاله با این مفهوم و کاربردهایش آشنا شوید. زمانی که از زن خود در مورد مسائل جنسی سوال می کنید، خشک نباشید، مثل یک معلم نباشید که سوال می کند، شوخی کنید، با هیجان سوال کنید و احساسات خود را هم بیان کنید.

یک مشاور خوب نسبت به اطلاعات مراجعه کننده خود امانت دار خوبی است و از اطلاعات وی سو استفاده نمی کند. همچنین برای کسب منافع بیشتر تعداد و زمان جلسات را تعیین نمی کند و هدف اصلی اش برطرف کردن مشکل مراجعه کننده خود است. تقویت احساسات و تمایلات جنسی از طریق تمرینات جنسی که ممکن است به رفع بی حوصلگی جنسی کمک کند . مشتریان ممکن است تمرین کنند که در یک رابطه از آن چه می خواهند یا نیاز جنسی یا عاطفی دارند ، استفاده کنند . ممکن است از شما سوال شود که اوضاع چگونه پیش رفته است، اما اگر شما عادت به بحث در مورد چنین مواردی ندارید، یک درمانگر جنسی می تواند به شما در یافتن زبانی که با آن راحت هستید کمک کند.

اگر شما در زندگی زناشویی اتان مشکلات جنسی را تجربه میکنید، احتمالا آخرین چیزی که انتظار دارید صحبت کردن درباره آن است. و از آنجایی که مشاوره در هر زمینه ای به بهبود در عملکرد آن موضوع کمک می کند در این امر نیز مشاوره می تواند به بهبود روابط زناشویی کمک کند. با توجه به مطالب ذکر شده به مشاوره گرفتن پیرامون روابط زناشویی توسط مشاوران و متخصصان روان شناسی مشاوره روابط زناشویی می گویند.

مثلاً اگر یکی از زوجین دچار استرس و اضطراب باشد، کیفیت رابطه زوجین بسیار کاهش می‌یابد. برای همین مشاوران به حل این مشکلات نیز کمک می‌کنند و به آن‌ها آموزش می‌دهند که چگونه از استرس و افکار منفی دور باشند. کاهش میل جنسی یکی از اختلالات جنسی محسوب می شه که می تونه باعث ایجاد مشکلاتی در زوجین، درگیری بین آنها و نهایتاً افسردگی و عدم... مسائل زیادی هستند که در صورت مواجه با آنها توصیه می شود به سکس تراپیست مراجعه شود.

وقتی که مشکلات جنسیتان حل شد متوجه میشوید که به طور کلی رابطه شادتری خواهید داشت. با این تفاسیر یک مشاور روابط زناشویی باید دلسوز و مهربان باشد و مراجعه کنندگان خود را با آغوش باز بپذیرد و بتواند اعتماد آن ها را جلب کند. موفقیت در رابطه با سکس تراپی اغلب به این بستگی دارد که مراجعان متعهد به فرایند درمان باشند . این مهم است بدانید که جلسات سکستراپی ، هیچ گونه تماس جسمی یا فعالیت جنسی در بین مراجعان و درمانگران ندارد . در طول مشاوره جنسی از تمرینات تمرکز حساسیت در اختلال استفاده می شود.

شما می توانید برای یک متخصص سکس تراپیست ، در اینترنت جست و جو کنید و با توجه به اعتبار کلینیک یا بیمارستان ، درمانگر مد نظر خود را برای انجام مشاوره جنسی و زناشویی انتخاب کنید . اگر توصیه های شخصی بیشتری نیاز دارید ، با ارائه دهنده خدمات درمانی ، متخصص زنان و زایمان و اورولوژیست صحبت کنید . بسیاری از این پزشکان ، هر روزه با موارد بسیاری که مشکلات جنسی داشته اند ، ملاقات می کنند و ممکن است بتوانند شما را به سمت سکس تراپیستی هدایت کنند که سبک آن ها با مسئله ای که شما دارید ، هماهنگ باشد . گاهی نیز مددکاران اجتماعی، مشاوران خانواده و ازدواج که مجوزهای تراپیست دارند نیز به این فعالیت مشغولند. افرادی که کار سکس تراپی را انجام می دهند هم آموزش های اصلی و پایه ای دیده اند و هم آموزش های تخصصی و پیشرفته درباره ی مسائل مربوط به روابط جنسی و عاطفی را گذرانده اند. خوب است بدانید که سکس تراپی نیز مثل بسیاری از درمان های روانشناسی، با گفتار درمانی انجام می شود.

به گفته ی درک پولونسکی، یک روان پزشک از دانشکده ی پزشکی هاروارد، بین ۳۵ تا ۵۰ درصد افراد یک مشکل جنسی را در طولانی مدت در زندگی خود تجربه می کنند. بنابراین گرچه ممکن است مطرح کردن نگرانی های جنسی همیشه آسان نباشد اما این مسائل بسیار رایج هستند. سکس‌تراپی فقط محدود به این مسائل نمی‌شود اما این‌ها برخی از دلایل رایج فرد یا زوج‌هایی هستند که می‌توانند برای درمان آن به دنبال متخصص سکس تراپی باشند.

Website: https://hirbodclinic.com/sex-therapy-clinic/

Share