6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed jazdą na hulajnodze elektrycznej w

02 March 2022

Views: 231

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania wraz z wymaganiami dotyczącymi rejestracji i prawa jazdy w zakresie korzystania z motocykli z napędem silnikowym. Wszystkie zamówienia obejmują teraz bezpłatną wysyłkę prosto do domu. W przypadku wszystkich większych przedmiotów, takich jak motocykle, quady i motocykle terenowe, wymagana jest dostawa umówionego terminu przed oddaniem pojazdu do domu. Przewoźnik zadzwoni na 1-2 dni przed nadaniem, aby umówić się na 4-godzinną wizytę w oknie dostawy.

Hulajnogi elektryczne będą musiały mieć lampy i reflektory do użytku w nocy i będą wymagać hamulców. Wraz z tym tempem innowacji pojawia się walka o utrzymanie regulacji. Niniejsza strona internetowa służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zapewnia porad prawnych.

Hulajnogi elektryczne spełniające te kryteria mają takie same prawa i obowiązki jak rower. Możesz jeździć nimi po ulicy i na ścieżkach rowerowych, a do jazdy nie potrzebujesz ubezpieczenia ani licencji. Nie są również prawnie uznawane za pojazdy silnikowe (tj. samochody/motocykle/itp.). 50–2201.04a stwierdza, że ​​skutery nie są uważane za pojazdy silnikowe zgodnie z prawem prądu stałego, więc licencja, rejestracja i ubezpieczenie nie są wymagane. Kaski nie są wymagane, a skuterami nie można jeździć po chodnikach w centralnej dzielnicy biznesowej. Chociaż żaden stan w USA nie ma ograniczenia prędkości niższego niż 15 mil na godzinę, prąd stały ma obecnie ograniczenie prędkości do 10 mil na godzinę.

Pamiętaj, że zawodnicy powinni również sprawdzić lokalne przepisy dotyczące określonych zasad i przepisów. Hulajnogi nie mogą ważyć więcej niż 100 funtów bez jeźdźca i nie mogą przekraczać maksymalnej prędkości 20 mil na godzinę. Skutery elektryczne nie mogą być eksploatowane z prędkością większą niż 20 mil na godzinę. Podczas jazdy nocą hulajnoga musi być wyposażona w przednie białe światło i czerwone lub pomarańczowe tylne światło, a także światła odblaskowe. Koła nie mogą przekraczać średnicy 10 cali, a maksymalna moc jest ograniczona do 750 watów. Wymagana jest licencja, ale wystarczy każda klasa.

Nie będziesz w stanie zakończyć wycieczki na e-hulajnodze veo poza tymi obszarami. Hulajnogi elektrycznej nie można wnosić do autobusów wahadłowych, chyba że są składane. Osoba znajduje się na terenie należącym do rodzica lub opiekuna prawnego lub pod jego kontrolą. Nawet jeśli jeździłeś już wcześniej, niekoniecznie oznacza to, że ta jazda jest bezpieczniejsza.

Federalne normy bezpieczeństwa pojazdów silnikowych dotyczące skuterów elektrycznych nie są tak proste i jasne, jak mogłoby się wydawać, głównie ze względu na to, że są one dość nową technologią i nie są tak powszechnie stosowane jak samochody. Co więcej, każdy stan w USA ma również swój własny zestaw praw dotyczących pojazdów mikromobilności. Ale co, jeśli masz ochotę na wygodę posiadania i używania własnego skutera elektrycznego w miejscu, w którym mieszkasz lub pracujesz? Niestety stan prawa dotyczącego skuterów elektrycznych dopiero zaczyna się pojawiać w Stanach Zjednoczonych i różni się w zależności od stanu, a nawet miasta.

Na przykład segway do przewozu ludzi to epamds, które są sklasyfikowane jako pojazdy, ale nie pojazdy silnikowe, i jako takie powinny przestrzegać przepisów dotyczących i być traktowane przez kierowców tak samo jak rower. Wózki inwalidzkie z własnym napędem lub elektryczne urządzenie do poruszania się, specjalnie zaprojektowane i używane przez osoby z niepełnosprawnością związaną z poruszaniem się zamiast chodzenia, mogą być używane na nasypach jezdni. Urządzenia te nie są uważane za pojazdy w rozumieniu sekcji 102 kodeksu pojazdów w Pensylwanii, więc nie podlegają przepisom dotyczącym tytułów, rejestracji, ubezpieczenia, kontroli i prawa jazdy. Operatorzy tych urządzeń powinni przestrzegać przepisów dotyczących i być traktowani przez kierowców tak samo jak piesi.

legalna hulajnoga
https://legalna-hulajnoga.pl/

pastelink.net/jet1py43

Share