کتاب‌های مرتبط با کتاب تکنیک های فن بیان و ا

Expires in 6 months

11 April 2022

Views: 71

همچنین مکان خاصی که نویسنده یا سخنران مخاطب خود را درگیر می کند نیز بر نحوه ایجاد و دریافت ارتباط تأثیر می گذارد. سخنرانی “من یک رویا دارم” ساخته دکتر مارتین لوتر کینگ، که در تاریخ ٢٨ اوت ١٩۶٣ارائه شد، از نظر بسیاری به عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین سخنرانی های آمریکایی قرن بیستم تلقی می شود، اما تنظیمات لازم را ندارد. تنظیمات صمیمی، که در آن اطلاعات مبادله می شود می تواند زمینه ای برای برقراری ارتباطی پویا باشد. در برخی زمینه ها، اصطلاح “جامعه” به گروه خاصی اشاره دارد که به محله جغرافیایی محدود نمی شود، بلکه علایق و نگرانی های را شامل می شود. پس اگر می خواهید در زندگی شخصی و یا شغلی تان موثرتر عمل کرده و با قدرت ظاهر شوید، و یا اینکه در تجارت و یا فروش عملکرد بهتری داشته باشید، شرکت در دوره فن بیان و گویندگی را فراموش نکنید. اهمیت فن بیان و نفوذ کلام، چیزهایی نیستند که به تازگی افراد آن را رعایت کنند.

از حالات صورت شما گرفته تا وضعیت بدنی و تماس چشمی شما، همه آنها “حقیقت” پشت آنچه می‌گویید را تشکیل می‌دهند. اگر عصبی هستید، بدن شما می‌تواند پیامی متفاوت از آنچه می‌گویید به مخاطبانتان بدهد. هنگامی که در برقراری ارتباط چشمی با شنوندگان خود شکست می خورید، کمتر معتبر به نظر می رسید، کمتر قابل باور و اعتماد به نفس کمتری دارید. تحقیقات نشان می‌دهد که دامنه توجه در ابتدای سخنرانی بیشتر است، در اواسط سخنرانی شما به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و زمانی که مخاطبان شما می‌فهمند که در شرف اتمام سخنرانی هستید، مجدداً در پایان افزایش می‌یابد. استفاده از استعاره‌ها و نقل‌قول‌ها می‌تواند به گفتار شما حس زنده‌بودن ببخشد و مخاطب را درگیر نگه دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم چیزهای کمی از سخنرانی‌ها به‌خاطر می‌آورند، بنابراین فقط یک یا دو ایده به آنها بدهید تا به آنها بچسبند. ایجاد اعتمادبه‌نفس ممکن است دشوار باشد، اما با تمرین 6 تکنیک دیگر زیر، به توانایی خود در ارائه ایمان بیشتری خواهید داشت. همه سخنرانان بزرگ مانند آبراهام لینکلن، مارتین لوتر کینگ و استیو جابز پیام خود را با استفاده از تمام یا ترکیبی از این مهارت‌های فن بیان ارائه کردند.

تصور کنید که ایده‌های اصلی خود را برای یک دوست توضیح می‌دهید. سخنرانی عموماً به معنای ارتباط چهره به چهره با مخاطب بوده و در اغلب موارد برای اقناع مخاطبین انجام می‌شود. این مفهوم در زبان انگلیسی بسیار شبیه به مفهوم Presentation یا ارائه می‌باشد با این تفاوت که مفهوم اخیر بیشتر در مورد فعالیتهای تجاری به کار می‌رود.

اگر یک سخنرانی ضعیف نوشته شده باشد، ممکن است متقاعد کردن مخاطب به اعتبار یا ارزش آن غیرممکن باشد، یا اگر نویسنده آن فاقد اعتبار یا اشتیاق باشد نتیجه ممکن است یکسان باشد. از طرف دیگر حتی فصیح ترین سخنرانان نیز نمی توانند مخاطبان سرسختی را که از به چالش کشیده شدن عقایدشان گریزانند، با هدف خود هم مسیر سازند. نهایتآ به زمان بندی می رسیم که از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مدت می‌توانید سوال‌های خود در مورد مطالب آموزشی را از طریق ثبت تیکت‌های پشتیبانی در قسمت حساب کاربری برای ما ارسال کنید. تحقیقات زیادی انجام شده که نشان می‌دهد ارتباطات ما تعیین کننده کیفیت زندگی ما هستند و در صورتی که به این بخش از زندگی توجهی نداشته باشیم مطمئناً از زندگی لذت بیادی نخواهیم برد. این کار باعث کشیدگی و آسیب تارهای صوتی شده و برای صدای تان نیز مضر است.

صاف نشستن، به شما اجازه می دهد که خوب نفس کشیده و قدرت کلام تان را بیشتر کنید و در مقابل قوز کردن وخمیده نشستن نیز قدرت و تاثیر کلامتان را کم کرده و نگرش مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. فریاد زدن، باعث کشیده شدن تارهای صوتی شده و مشکلات خاصی برایتان نظیر گرفتگی صدا، خش دارشدن و .. پس به منظور داشتن صدایی مناسب و مراقبت از آن، هرگز فریاد نزنید.

هر روز به مدت 5 دقیقه هم که شده، صدای خود را گرم کنید و برای آماده کردن صدایتان وقت بگذارید. تمرینات لازم برای آمادگی صدای خود را یاد گرفته و روزانه برای انجام آن ها وقت بگذارید. نوشیدن آب حین صحبت کردن و همچنین در مواقع عادی، به کیفیت بهتر صدا کمک می کند. پس از نوشیدن آب زیاد غافل نشوید و از نوشیدن مایعات کافئین دار اجتناب کنید. آرام سخن بگویید و صحبت های خود را شمرده و رسا بیان کنید. اگر فردی مضطرب هستید ابتدا از جمع های کوچک و دوستانه شروع به صحبت کردن کنید.

اگر می خواهید که به راحتی و در اسرع وقت، فن بیان و گویندگی تان را ارتقا دهید و از آن در سخنرانی ها و کل مراحل زندگی تان استفاده کنید، ما به شما شرکت در دوره فن بیان و گویندگی، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان را پیشنهاد می دهیم. این موسسه علاوه بر اعتبار آموزشی و همچنین به کار گیری اساتید مجرب و به نام در سخنوری، در پایان دوره مدرک فن بیان و گویندگی و یا گواهینامه فن بیان و گویندگی معتبر مورد تایید وزارت علوم، فناوری و تحقیقات به کلیه ی دانش پذیران موسسه اعطا می کند. توانایی سخن گفتن با مخاطبین، عامل مهمی در موفقیت در مذاکره محسوب می شود. مهارت سخنرانی هم مانند مهارت های زبان بدن، فنون مذاکره، تیپ شخصیت شناسی، نیازمند یادگیری، تمرین و آموزش است.

“تنظیم” به زمان و مکانی که یک سخنرانی انجام می شود پرداخته و می گوید که چگونه ممکن است این تنظیم نتیجه سخنرانی را تحت تأثیر قرار دهد. Telos به هدف خاصی که یک گوینده یا نویسنده امیدوار است به آن برسد اشاره دارد؛ حتی اگر اهداف و نگرش گوینده بسیار متفاوت از اهداف مخاطبان خود باشد. دوره مذاکره دوره ای بسیار کاربردی که نه تنها فروشنده ها بلکه حتی برای یک فرد عادی هم لازمه که بلد باشه تا در مذاکرات روزانه و در خریدهامون و حتی در مواجه با افراد خانواده هم بدون تنش رفتار کنیم و احتمال گرفتن نتیجه مورد نظرتون هم بالا ببریم. سلام خدمت شما دوستان عزیزم ، امیدوارم که حال دلتون عالی باشه از اینکه اعتماد کرده...

البته این کتاب با آیین سخنرانی و قدرت بیان که پیش تر معرفی کردیم کمی متفاوت است و بیشتر درباره مهارت های ارتباط موثر صحبت می‌کند. مهارت هایی که اگر هر کدام از آن ها را در وجود خودمان تقویت کنیم یا آن ها را بسازیم، حتماً اتفاقات خوب بسیار زیادی برایمان رخ خواهد داد و می‌توانیم با برقراری ارتباط خوب و موفق با دیگران، مسیر موفقیت را برای خودمان به شدت هموار کنیم. آموزش فن بیان و مهارت‌های ارتباطی کودک روابط بخش زیاد و قابل توجهی از عمر را به خود اختصاص می‌دهند. کلاس فن بیان در مشهد انسان‌ها، زمان زیادی در حال برقراری ارتباط با دیگران در سطوح مختلف هستند. به همین جهت روابط، نقش تعیین‌کننده‌ای در زندگی دارند و نمی‌توان ساده از کنار روابط رد شد! باید دانست چطور با رییس، کارمند، همکار، فرزند، همسر، دوست و...

مطالعه فراوان داشته باشید و دایره لغات خود را افزایش دهید. شما برای شناخت شخصیت خودتان می توانید به مقاله های برون گرایی مراجعه کنید.
Here's my website: https://nikaro.ir/blog/%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%b3-%d9%81%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b4%d9%87%d8%af/

Share