کاردرمانی کودکان چیست و برای چه اختلالات و م

Expires in 11 months

19 August 2022

Views: 18

در واقع، یک کاردرمانگر به بیمار کمک می کند تا انجام کارهای روزمره خود را با روش های جدید آموزش ببیند. این یعنی ضمن انجام فعالیت های روزانه، استقلال شخص و حس بهره وری او نیز حفظ خواهد شد. از سوی دیگر، کاردرمانی به شخص آسیب دیده کمک می کند تا در موقعیت های مختلف از خود محافظت نماید. کاردرمانی کودکی که اختلال در راه رفتن دارد، یک برنامه هدفمند طراحی میشود تا ضعف آن عضله‌ یا اندامی که منجر به اختلال شده را از طریق بازی کردن با کودک مرتفع شود. طراحی بازی مربوطه، کاردرمانگر را به هدفش نزدیک می‌کند و هم برای کودک لذت‌بخش است.

بنابراین ، اگر شما علاقه مند به دنبال یکی از این مسیرهای شغلی هستید ، ممکن است درک این موارد در ابتدا برای شما مفید باشد.. پارکینسون، ام اس و ALS جزو بیماری هایی هستند که موجب افت توانمندی های فرد بیمار می شوند. کاردرمانی یکی از بهترین مداخلات درمانی برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری ها است. کاردرمانی برای بیماری های پیش رونده، جزئی از خدمات متداول و کاربردی کار درمانی برای بزرگسالان است. برای این گروه از بیماری ها، کار درمانی علاوه بر کند کردن روند رشد بیماری می تواند سبب متوقف شدن آن شود و در نتیجه توانایی و قوای فرد را به او بازگرداند.

اگر چه تحقیقات بیشتری لازم است کاردرمانی می تواند به یکپارچگی حسی و برخی از مشکلات مربوط به رفتار کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که درمان یکپارچگی حسی در بهبود عملکرد تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف کلی کاردرمانی این است که به فردی که مبتلا به اوتیسم است کمک کند کیفیت زندگی خود را در خانه و مدرسه بهبود بخشد. کاردرمانگران به عنوان بخش اصلی از یک تیم شامل والدین، معلمان و دیگر متخصصان کار می کنند. به طور کلی می‌توان گفت هر فردی که دارای برخی مشکلات جسمی یا روحی است، به کاردرمانی نیاز دارد.

پس با این توصیف ، باید به مخاطب و مراجع عام ، که از بیرون شاهد تلاش کاردرمانگران و فیزیوتراپیست ها میباشند حق داد که این دو رشته را دارای سنخیت و جنس واحدی بدانند. همچنین این دو رشته در بسیاری از موارد مراجعین مشابهی با دردهای مشابهی دارند ، هر دو رشته در حیطه ی بازتوانی و توانبخشی محسوب میشوند ، همچنین در هر دو مورد ، هدف هایی چون کاهش درد بیمار ، افزایش توانمندی های فردی و رساندن فرد به استقلال حرکتی به چشم می آید. پس از زایمان با انجام یک سری تست‌ های غربالگری اولیه برای تشخیص سلامت کودک در ابعاد مختلف گرفته می شود. در صورت وجود مشکل این تست ها به پزشک متخصص نشان داده می شود، و در صورت تجویز پزشک جلسات کاردرمانی انجام خواهد شد. آیا طب سوزنی میتواند یبوست شدید را بهبود بخشد ؟ بنا بر مطالعات انجام شده ،افرادی که به یبوست مزمن مبتلا هستند ،میتوانند با انواع روش‌های نوین طب سوزنی بهبود قابل توجهی داشته باشند . کاردرمانگرو فیزیوتراپیست هردو درحد یک پزشک عمومی، شناخت کافی درمورد آناتومی و سیسستم اسکلتی و عضلانی و همچنین درمورد آسیبهای اسکلتی - عضلانی و توانبخشی دارند.

بنابراین در مراجعه به افرادی که ادعا می‌کنند کاردرمانگر هستند، حتما باید از عضویت آنها در سازمان نظام پزشکی و یا مجوز مطب آنها اطمینان حاصل نمود تا بدین وسیله دست افراد سود جو کوتاه شده و احتمال سو استفاده آنها از خانواده ها و مراجعین مرتفع گردد. علی الرغم مطالب فوق الذکر راهکارها و تکنیک های درمانی از فردی به فرد دیگر امری متغیر است و ارائه و آموزش آنها توسط کاردرمانگران نیز می تواند متفاوت باشد. از مهمترین اهداف کاردرمانی این است روابط بین افراد را توسعه می دهد که این امر می تواند در حفظ استقلال آنها نیز موثر واقع شود.

هر دو زمینه درمانی شباهت هایی دارند زیرا کمک به پیشرفت بیمار یک هدف مشترک است. به عنوان مثال ، ممکن است در ابتدا شخصی برای کمک به درد و تقویت قدرت پس از سکته مغزی با یک فیزیوتراپی درمان کند. بعداً ، آنها ممکن است به یک متخصص کاردرمانی مراجعه کنند تا نحوه انجام کارهای روزمره و مهارتهای اساسی مانند غذا خوردن ، لباس پوشیدن ، حمام کردن و پیاده روی را اعلام کند . فیزیوتراپی – فیزیوتراپی متخصصان اسکلت عضلانی هستند که بیماران را معاینه می کنند و سپس برنامه های توانبخشی را برای کمک به بهبودی ، کاهش درد آنها ، ترمیم عملکرد و جلوگیری از ناتوانی بیشتر تهیه می کنند.

محدودیت اصلی تعداد مطالعات در معرض خطر نامشخص سوگیری انتخاب و خطر اجتناب ناپذیر بالای سوگیری عملکرد و سوگیری تشخیص بود، چرا که هم شرکت‌کنندگان و هم کاردرمانگران نمی‌توانستند نسبت به مداخله کور شوند. علاوه بر این، داده‌های کمی راجع به پیامدهای مطلوب ما وجود داشت و با توجه به این دلایل، کیفیت این شواهد را کاهش دادیم. مطالعات اندکی وجود داشت که به اندازه‌گیری پیامدهای مطلوب ما پرداخته باشند و ما کیفیت شواهد را با کیفیت پائین قضاوت کردیم. بسیاری از مطالعات روش‌ها را با وضوح کافی گزارش نکردند و ماسکه کردن کاردرمانی از فرد ارائه دهنده یا دریافت کننده درمان امکان‌پذیر نبود؛ این موضوع هم‌چنین می‌تواند نتایج مطالعات ما را تحت تاثیر قرار دهد. شواهد کافی با کیفیت مطلوب برای اطمینان به نتایج خود نداشتیم و نمی‌توانیم مطمئن باشیم که مطالعات آینده این نتیجه‌گیری‌ها را تغییر نخواهند داد. کودکانی که با مهارت های حرکتی دست و پنجه نرم می‌کنند، ناهماهنگی دارند و اغلب نمی‌توانند کارها را به درستی انجام دهند و ممکن است دیگران آنها را دست و پا چلفتی بنامند.

آنها با افرادی کار می کنند که دارای جراحات، بیماری ها، ناتوانی ها یا سایر شرایطی هستند که بر توانایی آنها در انجام فعالیت های روزمره زندگی تأثیر می گذارد. متخصص کاردرمانی فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد که برای بیمار معنادار است و از آنها برای بازگرداندن عملکرد به صورت درمانی استفاده می‌کند. یک جلسه درمانی بیشتر بر روی بهبود عملکرد مراجعین تمرکز خواهد داشت که ممکن است شامل تقویت، انجام کار به روشی متفاوت، استفاده از تجهیزات تطبیقی یا اصلاح محیط برای انجام کار باشد. خواه کودکی باشد که با تاخیر رشدی متولد شده است، کارگر ساختمانی با آسیب دست یا بزرگسالی مسن که از سکته مغزی جان سالم به در برده است.

این در مورد توانایی انجام کارهایی است که می خواهید و باید انجام دهید. کاردرمانی می تواند به معنای کمک به شما برای غلبه بر چالش های یادگیری در مدرسه، رفتن به سر کار، انجام ورزش یا به سادگی شستن ظروف باشد. کاردرمانی یک حرفه مبتنی بر علم، بهداشت و مراقبت اجتماعی است که توسط شورای حرفه ای بهداشت و مراقبت تنظیم می شود. کاردرمانی که توسط کاردرمانگرها انجام می شود، بیشتر برای درمان مهارت های حرکتی ظریف، مهارت های شناختی، مهارت های ادراکی، بینایی و نواقص پردازش حسی است. کاردرمانی بیمار را از وابستگی به اطرافیان خارج کرده و به ‌سوی انجام فعالیت‌ های روزانه به شکل مستقل هدایت می‌کند و یکی از اهداف آن، استقلال فردی بیمار است.

طرح درمان هر کودک در خدمات کاردرمانی به میزان زیادی به شدت این اختلال در کودک، توانایی های جسمی، فکری و اجتماعی او بستگی دارد. معمولا در اولین جلسه از خدمات کاردرمانی برای فلج مغزی کاردرمانگر یک ارزیابی کلی از کودک انجام می دهد تا این مسائل را به طور دقیق مشخص کند. علاوه بر این کاردرمانگر در اولین جلسه با والدین کودک نیز مصاحبه می کند تا نقاط ضعف و قوت کودک در انجام وظایف روزانه را مشخص کند. دقت داشته باشید که اکثر کودکانی که با این اختلال درگیر هستند معمولا باید هر شش ماه الی یک سال یک بار مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند. جنگ جهانی اول، این تخصص جدید را به روشن کردن نقش کاردرمانی در حوزهٔ پزشکی و استانداردسازی آموزش و تمرینات واداشت.

مرکز توانبخشی ایرانیان تلاش کرده است تا به‌واسطه ی حضور کاردرمانگران ماهر و با تجربه، خدمات درمانی با کیفیت را با کمترین هزینه برای بیماران تدارک ببیند. یکی از مزایای خدمات ارائه شده توسط مرکز توانبخشی ایرانیان این است که هزینه کاردرمانی در منزل، در تمامی نقاط شهر تهران دارای تعرفه یکسان است. برای اطلاع از نوع خدمات و تعرفه آنها می توانید با ما تماس حاصل نمایید. گاهی اوقات براثر تصادف و یا حوادث غیرمترقبه، سیستم عصبی با آسیب و اختلالاتی روبرو می‌شود.

برای دستیابی به بهترین نتایج ، یافتن تعادل بین کار ، استراحت و اوقات فراغت ضروری است. این مدل که در اصل فقط برای معالجه بیماران روانی مورد استفاده قرار می گرفت ، امروزه با طیف وسیعی از افراد استفاده می شود. چهارمین و آخرین نکته ای که درباره ی تفاوتهای کاردرمانی با فیزیوتراپی میتوان به آن اشاره کرد، به نگاه و نظر غالب مراجعینی برمیگردد که گذارشان به هر دو کلینیک کاردرمانی جسمانی و فیزیوتراپی می افتد.. گروه درمانی نوعی درمان روانشناسی می باشد که با گروهی از افراد در کنار هم انجام می شود. همچنین فرصتی برای ملاقات افرادی که نگرانی های مشابه دارند را فراهم می کند.

ضربه ی مغزی به سیستم عصبی مرکزی آسیب وارد کرده و سبب بروز اختلالات شناختی و حرکتی می‌شود. شدت، نوع و ناحیه ی بروز اختلال، به محل و شدت آسیب دیدگی مرتبط می شود. آزمایشات پاراکلینیکی به کاردرمانگر کمک می کند تا بتواند ریشه ی مشکلات بیمار را شناسایی کرده و به شکل موثری برای آن برنامه ریزی درمانی انجام دهد. کاردرمانی در منزل از جمله خدمات مهم مرکز کاردرمانی پاسداران می باشد که نه تنها در محدوده پاسداران بلکه در تمام مناطق تهران برای بیماران بزرگسال و کودکان ارائه می شود.

معمولا افرادی که دچار آسیب دیدگی ها جدی، مشکلات حرکتی و اختلالات عملکردی هستند، به یک فیزیوتراپیست مراجعه می کنند. یک فیزیوتراپیست ماهر به بیمار کمک می کند تا با انجام بهترین حرکات اصلاحی، اختلالات حرکتی خود را درمان کند. حرکات اصلاحی می تواند شامل حرکات کششی، هوازی و یا سایر تمرینات بدنی باشد. در این بین ممکن است فرد ناچار به استفاده از برخی تجهیزات مانند بریس نیز بشود. فردی که تمام یا بخشی از توانایی های حرکتی خود را از دست داده است، برای انجام فعالیت های روزمره خود نیاز به کمک دارد. البته انجام همزمان فیزیوتراپی و کاردرمانی هم مساله دور از ذهنی نیست.

این متفاوت بودن می‌تواند آنها را در معرض آزار و اذیت قرار دهد و احساس قربانی بودن داشته باشند. https://tavanbakhshan.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/ انجام کارهای اساسی نیز می‌تواند در افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس بچه ها کمک کند و استرسی که موقع تلاش کردن آنها مخصوصاً در مقابل چشم همسالان، برای انجام دادن کاری به آنها وارد می‌شود، کاهش یابد. این برنامه کاردانی مشترک 75 درجه کاردانی علوم در دستیار کاردرمانی یک برنامه مشترک با دانشگاه راتگرز است. دانش آموزان 33 واحد آموزش عمومی را گذرانده و دوره های علوم مورد نیاز را در HCCC به عنوان پیش نیاز 42 واحد دوره حرفه ای در Rutgers می گذرانند.

حین مراجعه به مراکز کاردرمانی، کاردرمانگر نیازهای شما را ارزیابی خواهد کرد. این افراد ممکن است به خانه یا محل کار شما بیایند تا کارهای روزمره شما را بررسی کنند و ارزیابی کنند که چه تغییراتی را باید ایجاد کنید. به طور مثال ممکن است از شما بخواهد تا برخی از اثاثیه منزل خود را جابه‌جا کنید. اگر کاردرمانگر با فرزند شما کار می‌کند، ممکن است با او به مدرسه برود.

، اعتیاد و سوء مصرف الکل از جمله اختلالاتی هستند که کاردرمانی برای آنها راهبردهای ویژه ای را در نظر گرفته است. همچنین از کاردرمانی می توان در زمینه بیماری های مزمن مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی هم کمک گرفت. همانطور که اشاره شد کاردرمانی کلیه جنبه های زندگی روزمره فرد را بررسی کرده و برای هر یک راهکاری را ارائه می کند. برای اینکه تمرینات کاردمانی به درستی انجام شده و مسیر موفقی را طی کند باید به قسمت های خاص زندگی مانند موارد زیر توجه داشته شود.

و یوهان کریستین ریل [۳] در اروپا سیستم بیمارستانی را اصلاح کردند و به جای استفاده از زنجیر فلزی، برای مهار بیمارانی که دچار اختلالات روانی بودند، کارهای سخت و فعالیت را به کار بردند. در واقع می‌توان گفت که ریشه‌های کاردرمانی در عصر روشنگری در اروپا نهفته است. جنبش هنر و صنایع دستی که بین سال‌های ۱۸۶۰ تا ۱۹۱۰ اتفاق افتاد نیز بر کاردرمانی تأثیر گذاشت.

کاردرمانی در واقع به بهبود مهارت هایی می پردازد که ما برای زندگی روزانه خود به آنها نیاز داریم و داشتن این مهارت ها می تواند به ما کمک کند تا شرایط بهتری در زندگی خود داشته باشید. برای کودکان این مهارت ها می تواند شامل مهارت های بازی کردن و یادگیری نیز باشد. کاردرمانی در فلج مغزی به بهبود توانایی کودک برای بازی کردن، یادگیری و سایر مهارت های مورد نیاز برای زندگی روزانه تمرکز دارد که برای رشد و استقلال کودکانی که با این اختلال درگیر هستند لازم و ضروری است. علاوه بر این کودکانی که با این اختلال درگیر هستند برای هماهنگی عضلات و مفاصل خود نیز نیاز شدیدی به خدمات کاردرمانی دارند. کاردرمانی می تواند به بهبود توانایی های فیزیکی، شناختی، اجتماعی و همینطور مهارت های ظریف حرکتی در بدن این کودکان نیز کمک کند. این روش درمانی می تواند به رفع مشکلات در پردازش حسی اطلاعات نیز بسیار کمک کند.

برای بزرگسالان مبتلا به استروک، هدف از کاردرمانی بهبود توانایی آنها در انجام فعالیت‌های روزمره زندگی است. استراتژی‌های استفاده شده توسط کاردرمانگران عبارتند از ارزیابی، درمان، تکنیک‌های انطباقی، تکنولوژی کمکی، و سازگاری‌های محیطی. این یک نسخه به‌روز شده از مرور کاکرین است که نخستین بار در سال 2006 منتشر شد. کودکانی با مشکلات پردازش حسی؛ کودکان مبتلا به اختلالات پردازش حسی می‌توانند از کاردرمانی کودکان بهره مند شوند.

فیزیوتراپی درمورد ارزیابی و تشخیص عملکرد حرکتی و درمان آسیب متمرکز می باشد. فیزیوتراپیست مشکل را تشخیص داده و بدنبال راههای درمان فیزیکی، آسیب دیدگی بافتها و شکستگی ها است. کاهش اختلالات و مشکلات افرادی که از اختلالات جسمی و حرکتی در رنج و عذاب هستند. در صورتی که افراد متوجه این مشکلات شوند باید به کاردرمانی مراجعه کنند و از خدمات بسیار متنوع آنها بهره مند شوند.

رفتاردرمانی پاسداران در زمینه اصلاح رفتار کودکان با اختلالات رفتاری نظیر پرخاشگری، لجبازی، وسواس های فکری ، همچنین آموزش رفتار های اجتماعی مختلف مانند نحوه ایجاد ارتباط مناسب با همسالان، دوست یابی، رفتارهای خود یاری و پاسخ به محرک های محیطی فعالیت می نماید. استفاده از تکنیک هایی نظیر خاموشی، تقویت مثبت، اقتصاد ژتونی و محرومیت به رفتاردرمان کمک می کند رفتارهای مناسب را به کودکان با نیازهای خاص مانند کودکان اوتیسم و بیش فعال آموزش دهد. مرکز اندیشه سلامت روان به منظور ارائه خدمات به کسانی که دچار اختلالات روانپزشکی، اسکیزوفرنیا، اختلالات خلقی، دوقطبی، افسردگی، می‌باشند دایر شده است. این مرکز خدمات ویزیت در منزل و مرکز روزانه توانبخشی با هدف کاهش عود بیماری، احتمال بستری شدن در بیمارستان، بازتوانی رفتاری، افزایش توان زندگی مستقل در جامعه با کسب مهارت‌های اجتماعی و رفتاری دایر شده است. بعد از تعیین مشکلات در دسته کاردرمانی و یا گفتار درمانی می توانید به درمانگر متخصص مراجعه کنید. درمانگر به شما کمک می کند تا مشکلات خود را با روش های مختلف حل کنید و با آنها روبرو شوید.

در هر حال، فیزیوتراپی و کاردرمانی می توانند به صورت جداگانه یا همزمان انجام گیرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی درمان های توانبخشی فیزیوتراپی و کاردرمانی پرداخته و درباره تفاوت های کلیدی و شباهت های آن ها مطالبی را ارائه دهیم. فارغ التحصیلان برنامه OTA واجد شرایط شرکت در آزمون صدور گواهینامه هستند که توسط شورای ملی صدور گواهینامه در کاردرمانی برگزار می شود. فارغ التحصیل می تواند مجوز فعالیت به عنوان دستیار کاردرمانی مجاز را در نیوجرسی و بسیاری از ایالت های دیگر دریافت کند. اگر شما هم از آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارید و می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی برای دانشگاه های خارجی اپلای کنید، اصلا نگران نباشید! علاوه بر این متخصص کاردرمانگر باید هنگام طراحی یک برنامه درمان که عملکرد بهتر را برای یک کودک فراهم می کند، بتواند در مسائل خارجی مانند سطح حمایت از کودک در خانه و حتی وضعیت اقتصادی خانواده نقش مهمی ایفا کند.

متخصصان مرکز توانبخشی پایا با تجربه بالا در زمینه توانبخشی تمرینات مناسب درمانی را در حیطه های مختلف کاردرمانی ذهنی، حسی و جسمی در منزل برای بیمارانی که امکان مراجعه به مرکز توانبخشی را ندارند ارائه می دهند. همچنین روند پیشرفت درمان را به صورت هفته ای به جناب آقای دکتر صابر گزارش داده و از در صورت لزوم برنامه های درمانی را تغییر می دهند. یک کاردرمانگر واقعی باید بتواند با هوشمندی فراوان مشکل حرکتی ، روانی ، ذهنی و وابستگی های متعاقب آنها را در بیمار تشخیص دهد وتجزیه تحلیل کند . یک کاردرمانگر خوب هم البته از امکانات و تجهیزات بهتر ، نتایج بهتر و بیشتری میگیرد و موفقیت بیشتری کسب میکند اما طبق ادعای فلسفه کاردرمانی روح کاردرمانی در فعالیت هدفمند نهفته است . خدمات کاردرمانی در عقب ماندگی ذهنی معمولا بر اساس نیاز هر کودکی که با فلج مغزی درگیر است توصیه می شود و می توان آن را در هر زمانی پس از تشخیص این اختلال در کودکان تجویز کرد.

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. و با توجه به مهارت ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید. برای عملکرد مناسب سایت و نمایش بهتر، لطفاً از مرورگرهای فایرفاکس ، کروم و اکسپلورر 9 به بالا استفاده نمایید. همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید.

Website: https://tavanbakhshan.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/

Share