سکس تراپی چقدر می‌تواند به ما کمک کند؟

Expires in 8 months

05 August 2022

Views: 21

هدف پرتو زندگی این است که به افراد کمک کند تا آنچه را که در مقابلشان است ببینند و مطمئن شوند که انتخاب درستی برای مهم ترین تصمیم زندگی خود می کنند. مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زناشویی و زوج درمانی از اهداف اصلی تیم ما است. دکتر نازنین معالی، روانشناس بالینی و پژوهشگر روابط جنسی، دارای بورد فوق تخصصی در بیمارستان کایزر هستند. هم اکنون مطب ایشان در شهر لس آنجلس به صورت ویدیو تراپی، پذیرای درمان مدد جویان می باشد.

یکسکس تراپیستیک متخصص روانپزشکی، تراپیست، مددکار اجتماعی یا پزشکی است که خدمات مشاوره‌ای به افرادی ارائه می‌دهد که در معرض نوع خاصی از مشکلات جنسی هستند. مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌های خود را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کنند. پزشک سکس تراپی صورت کلی بسیاری از مشکلات بین زوجین به ویژه مشکلات جنسی را می‌توان با مشاوره زناشویی یا سکس تراپی بررسی و رفع کرد. سلامت جنسی یکی از بخش های مهم سلامت عمومی و سلامت جسمی ما است.

اما برخی بیماری‌های جسمی ریشه روانی دارند، مثلاً واژینیسم به دلیل اضطراب بسیار زیادی ایجاد می‌شود. درمانگر با استفاده از تکنیک های رفتاردرمانی به زوج کمک می‌کند تا مشکلات جسمی مربوط به مسائل روان‌شناختی را حل کنند. اما اگر مشکل زوج به صورت کلی جسمی بود که فرآیند درمان تحت نظر پزشک ادامه پیدا خواهد کرد. سکس تراپی نوعی روان درمانی است که مسائل مربوط به سلامت روان و یا نگرانی های عاطفی در مورد عملکرد و تمایلات جنسی را مورد بررسی قرار می دهد. این مسائل به طور معمول با کمک یک متخصص و سکس تراپیست بررسی می شوند.مشاوره جنسی مناسب و جامع ، حتی پس از یک دوره ی کوتاه مدت، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت روانی و جنسی یک فرد و زوج داشته باشد.

این مسائل به طور معمول با کمک یک متخصص و سکس‌تراپیست بررسی می‌شوند. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است فرد به یک سکس تراپی یا مشاوره جنسی مراجعه کند. اما اغلب برای افرادی که کیفیت زندگی آنها تحت تاثیر عملکرد یا میل جنسی آنها قرار گرفته است، یا برای افرادی که در داشتن رابطه جنسی دچار مشکل شده‌اند، بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت توصیه می‌شود. منظور از سرد مزاجی عدم تجربه لذت از رابطه جنسی و نداشتن تمایلی برای برقراری رابطه جنسی می باشد. سرد مزاجی به نوعی یک اختلال جنسی است که بایستی به کمک سکس تراپیست درمان شود. “سکس تراپی” روش درمانی مبتنی بر مشاوره می باشد که بعد روانشناسانه رابطه جنسی و سکس می پردازد.

مشکلات جنسی اغلب پیچیده هستند و درمانگر از شما در مورد فاکتورهای دخیل در شروع مشکل سوال می‌کند تا به درک درستی از آن برسد. بنابراین جلسه اول مشاوره جنسی به بررسی کامل و دقیق گذشته و وضعیت فعلی مشکلات جنسی می‌گذرد. رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی انسان است و تاثیر زیادی در سلامت روان، ارتباطات عاطفی و روابط اجتماعی او دارد. یک رابطه جنسی موفق و با کیفیت سهم زیادی در رضایت از زندگی شخصی و مشترک فرد دارد. هر زمان که کیفیت زندگی و رابطه تحت تأثیر میل و عملکرد جنسی قرار بگیرد، فارغ از سن و جنسیت، باید به مشاور مراجعه کرد.

حتی در زوجین نیز اگر یکی از آن‌ها تمایلی به مراجعه نداشته باشد، زوج دیگر می‌تواند به تنهایی مراجعه کند و اطلاعات کسب کند. سپس می‌تواند با دیدگاه‌های جدید در مورد مشکل و مسائل خود به خانه بازگردد و مسیر موفقیت را طی کند. افراد می‌توانند این نوع درمان را به تنهایی انجام دهند، صرف نظر از اینکه مجرد هستند یا در رابطه‌ای قرار دارند و ازدواج کرده‌اند. اگر گرایش جنسی متفاوتی دارید ، باید مطمئن شوید که درمانگر شما آموزش دیده است و طوری برخورد می کند که شما بی ارزش نشوید.

زود انزالی نیز یک اختلال جنسی است که این روزها افراد بسیاری درگیر آن هستند و براساس آمار از بین هر سه مرد یک نفر برخی مواقع این مشکل را خواهد داشت. سکس‌تراپی فقط محدود به این مسائل نمی‌شود اما این‌ها برخی از دلایل رایج فرد یا زوج‌هایی هستند که می‌توانند برای درمان آن به دنبال متخصص سکس تراپی باشند. درمان همه جانبه مشکلات زناشویی توسط روانپزشک و متخصصین مربوطه برای نمونه کلینیک جایروس شعبه سکس تراپی را ببینید. ولی اگر مشکل روانی باشد سعی میکند تا با مشخص کردن دلیل به حل مشکل بپردازد.

چطور بدانیم بهدرمانگر روابط جنسینیاز داریم؟ این تشخیص فردی است و هر کسی در مورد شرایط خود به صورت فردی می تواند قضاوت کند. در جلسات، سکس تراپیست برای کمک به شخص یا زوج با آن‌ها صحبت خواهند کرد تا به یک وضعیت ذهنی و احساسی بهتر برسند و از تجربه جنسی خود لذت ببرند. برای درمان آن ها از داروهای ضد قارچ، ضد باکتری و ضد ویروس استفاده می کنیم.

یک سکس تراپیست یک متخصص روانپزشکی، تراپیست، مددکار اجتماعی یا پزشکی است که خدمات مشاوره ای برای افرادی که در معرض نوع خاصی از مشکلات جنسی هستند ارائه می‌دهند. اگر شما هم در برقراری ارتباط جنسی دچار مشکل هستید، می توانید از یک متخصص سکس تراپیست کمک بگیرید. در غیر این صورت، ناتوانی جنسی می تواند بر کیفیت و سلامت زندگی عاطفی شما تاثیر بگذارد و به آن صدمه زیادی وارد نماید. به طور مثال اعتماد داشتن به دکتر، عدم قضاوت شدن از طرف او در زمان مطرح کردن مشکلات جنسی و احساس راحتی داشتن با او.

افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند نداشتن وقت کافی، شرم و خجالت از صحبت رو در رو با درمانگر به مشاوره زناشویی آنلاین رو بیاورند. به همین منظور پرتو زندگی ارائه دهنده خدمات آنلاین مشاوره زناشویی با بهترین درمانگران می‌باشد. در آخر اگر رابطه‌تان با همسرتان مثل سابق نیست؛ اول خیلی راحت با او صحبت کنید سپس در صورت عدم نتیجه‌گیری برای سکس تراپی به یک مشاور مراجعه کنید. خیر، در ایران سکس تراپی شامل تماس جنسی با همسر در جلوی تراپیست نیست. در این اختلال فرد به صورت غیر ارادی در زمان رابطه عضلات لگن خود را منقبض می کند.

جلسات آموزنده و کلامی هستند و تمام تمرینات و تماس‌های فیزیکی در خارج از جلسه انجام می شود. تراپیست ها ممکن است به عنوان بخشی از این روند، کسانی که تحت درمان هستند را تشویق کند که تمرینات خاصی را با شریک زندگی خود انجام دهند اما هیچ وقت برای انجام کاری مجبور نمی شوند. با این حال تمام متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی، فیزیکی و بیولوژیکی که می‌تواند فعالیت جنسی مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهند آموزش دیده اند. متاسفانه بسیاری از زوجین از شنیدن واژه درمان جنسی هراس دارند.

در فرد متاهل برای سکس تراپی از جلسات زوج درمانی استفاده می شود مگر اینکه مشکل جنسی فرد به همسرش مربوط نباشد. بیماری‌های جنسی در کشور ما شایع هستند و شامل طیف وسیعی از پارافیلیا ها اختلال در هویت جنسی، اختلال در میل جنسی، مشکلات در گرایش جنسی، مشکلات ارتباطی با همسر می باشند. شایع ترین مشکلات و بیماری های جنسی در کشور ما عبارتند از بی میلی جنسی در زنان انزال زودرس در مردان. منشأ بسیاری از مشکلات زوجین این است که مشکلاتشان را باهم مطرح نمی‌کنند و این باعث می‌شود که مشکلات ساده، باعث آزار هر دو طرف شود.

یکی از مهم‌ترین مشکلات در رابطه جنسی، انتظارات غیر واقع بینانه طرفین از یکدیگر است. سکس تراپیست به شما کمک می‌کند تا برنامه منطقی تر برای خود ایجاد کنید. مثلاً یکی از طرفین انرژی جنسی (لوبیدو) بالاتری از دیگری دارد. در این مورد مهم‌ترین مسئله این است که زوج بتوانند تفاوت‌های یکدیگر را درک کنند و برای آن راه حل پیدا کنند. هدف اصلی این است که بتوانیم حتی در مورد اختلافاتمان در رابطه جنسی نیز زبان مشترک پیدا کنیم و این موردی است که سکس تراپی قرار است به ما آموزش دهد.

همچون همه انواع روان درمانی، باید با تراپیست یا درمان گر خود احساس راحتی و اعتماد به نفس کنید و بتوانید خود را آزادانه و بدون ترس از قضاوت بیان کنید. شما می‌ توانید هم به خاطر مشکلات جنسی خودتان و هم برای مشکلات جنسی همسرتان به سکس تراپیست مراجعه کنید. البته اگر که مشکل جنسی مربوط به همسرتان است، بهتر است که با همسرتان در جلسه سکس تراپی مراجعه کنید. اختلال نعوظ در واقع به معنای عدم توانایی فرد در رسید به نعوظ و یا حفظ نعوظ آلت تناسلی است. البته نعوظ گاه و بی گاه را نمی توان یک اختلال دانست و گاهی ممکن است فرد در شرایطی به دلیل استرس، توانایی خود را از دست دهد.

کانتاردین ماده ای است که در پزشکی مصرف می شود و از بدن گونه هایی از سخت بالپوشان از خانواده Cantharidae استخراج می شود. کانتاردین ماده ای سوزنده و تاول زا است که امروزه در پزشکی از غلظت های کم ان در سوزاندن زگیل استفاده می کنند . رفتار درست افراد خانواده با فرد تازه معتاد شده چگونه باید باشد . چه عواملی باعث تأخیردرانزال می شود؟ اگر تا بحال ازطریق هرگونه تحریک انزال نداشته اید برای تعیین اینکه آیا مشکل شما علت فیزیکی دارد یا خیربه اورولوژیست مراجعه کنید. ارتباط سن با دژنراسیون ماکولا دژنراسیون ماکولا خشک یک اختلال شایع در بین افراد بیش از 65 سال است.

سایت “مرکز مشاوره مشاورانه” نیز در زمینه ارائه خدمات مشاوره جنسی در خدمت شماست. که در صورت عدم توانایی در رابطه جنسی و ناتوانی در ارضای رابطه جنسی همسر باعث می شود ازدواج سرد شود. مشکلات عاطفی و عشقی قبلی شما که می تواند در رابطه جنسی شما اثر منفی گذاشته باشد. و در نهایت یکی از مهم‌ترین ارکان رابطه عاطفی که بر روی رابطه جنسی بسیار موثر است، صمیمیت می‌باشد. رابطه جنسی فقط به معنای ارگاسم نیست، بلکه بخشی از نشان دادن احساس و عاطفه طرفین به یکدیگر است.

بنابراین باید تلاش کرد تا احساسات خوشایند در رابطه حفظ شود و زوج باید یاد بگیرند که چگونه اجازه ندهند که اختلاف نظر آن‌ها با یکدیگر، سبب کم شدن احساسشان نشود. مسائل جنسی در زندگی بیشتر انسانها از اهمیت زیادی بر خوردار است . بروتو، مدیر اجرایی موسسه تحقیقات بهداشتی زنان و رئیس بخش تحقیقات کانادا در زمینه بهداشت جنسی در دانشگاه بریتیش کلمبیاف چندین مطالعه در مورد این موضوع انجام داده است که یکی از آن‌ها در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شده است. تحقیقات او پیشرفت قابل توجهی در زمینه‌ی نارضایتی جنسی زنان در رابطه با اضطراب ایجاد کرده است. بدین طریق بر روی مشکل استرس شما کار میکند تا بتوانید عملکرد بهتری در روابط زناشویی داشته باشید. چیز عجیب و غریبی وجود ندارد و قرار نیست که با روند خیلی خاصی روبه رو شوید.

نبود محدودیت جغرافیایی از دیگر مزایای دریافت خدمات سکس تراپی آنلاین است. همراه داشتن مشاوری که دغدغه‌های فرهنگی و خانوادگی شما را بشناسد، برای دریافت راهکارهای مناسب در مشکلات خانوادگی اهمیت زیادی دارد. اختلال در رابطه جنسی و صمیمیت اغلب به یک مشکل زمینه‌ای مانند استرس، اضطراب یا افسردگی گره خورده است یا نتیجه یک بیماری شدید، مصرف دارو، جراحی یا افزایش سن است. این نوع مخصوص از تراپی، به منظور کمک به افرادی است که از نظر روابط جنسی خود دچار مشکل و نگرانی هستند. یکی از موارد مهم در مشاوره‌ زناشویی صحبت کردن درباره خصوصیات یکدیگر بدون قضاوت است.

به همین دلیل پرداختن به مسائل جنسی از منظر علمی و یادگیری روش درست رفع نیاز و حل مشکلات جنسی مسأله‌ای است که باید جدی گرفته شود. سکس تراپیست می‌تواند صمیمیت عاطفی بین زوجین را بهبود بخشیده که در نهایت منجر به احساس رضایت و شادی بیشتر در زندگی مشترک می‌شود. سکس درمانی می‌تواند به افراد کمک کند چالش‌های جنسی خود را مجدداً تنظیم کرده و رضایت جنسی را افزایش دهند. هم‌ چنین این درمان می‌تواند به افراد کمک کند تا نگرانی‌های جسمی ‌و عاطفی را که مانع لذت بردن در رابطه جنسی می‌شود شناسایی کنند. فرقی نمیکند که با یک مشاور روانشناس و یا مشاور ازدواج درباره مسائل جنسی صحبت میکنید.

به کمک سکس تراپی می‌توان عواملی که مانع رضایت جنسی می‌شود را شناسایی و رفع کرد. گزارش شده 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه کرده‌اند. از طریق مشاوره زناشویی و سکس تراپی این مشکلات بررسی و درمان می‌شود. این مسائل به طور معمول با کمک یک متخصص و سکس تراپیست بررسی می شوند. سکس تراپیست می تواند فرد مشاور دوره دیده، پزشک یا متخصص سلامت روانی باشد که در کمک به افراد دارای مشکلات مربوط به مسائل جنسی آموزش دیده است. یکی از مهمترین سوال هایی که در زمان ویزیت حضوری و یا غیر حضوری و آنلاین از روانپزشک و یا روانشناس پرسیده می شود، سوال در مورد بیماری ها و مشکلات در زمینه قبل، حین و بعد از رابطه جنسی با همسر است.

کمک خواستن از یک روانشناس یا روان‌پزشک در اغلب موارد خیلی سخت است ولی با خودتان صادق باشید. به‌جای گارد گرفتن، قبول کنید که شما برای حل مشکلات جنسی‌تان بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. سکس تراپی توسط روانشناس و یا روانپزشک کمک شایانی به شما در مورد بهبود رضایتان از رابطه جنسی‌تان می‌کند. آموزش‌های صحیح در مورد نحوه برخورد با مشکلات جنسی را از مشاور دریافت کنید. مرکز مشاوره نیک داد به منظور حفظ روابط صمیمانه و روابط جنسی باکیفیت میان زوجین، ارائه دهنده بهترین خدمات در خصوص مشاوره زوج درمانی و سکس تراپی می باشد. در مواردی این چنینی توصیه می‌کنیم قبل از مراجعه به سکس تراپیست، به پزشک متخصص رجوع کنید تا دلیل درد مشخص شود.

Read More: https://hirbodclinic.com/sex-therapy-clinic/

Share