عوارض قرص فلوکستین چیست و چه مواقعی باید مصر

Expires in 10 months

07 June 2022

Views: 13

این مکانیسم مسدود کردن گیرنده های آکسونی است که حساسیت زدایی و تنظیم آنها نیز کاهش می یابد و بنابراین سروتونین کمتری دوباره احیا می شود. این مکانیسم باعث می شود که عوارض جانبی SSRI کاهش یابد ، زیرا سطح سروتونین به سطح طبیعی کاهش می یابد. سطح سروتونین نیز در مناطق ناخواسته افزایش می یابد و اولین عوارض جانبی مشاهده می شود. SSRI ها علاوه بر تأثیر بر روی گیرنده های آکسون ، بر روی گیرنده های سروتونین در ناحیه somatodendritic (گیرنده های 5HT1A) نیز عمل می کنند و این باعث ایجاد یک سری اثرات می شود که با افزایش سروتونین پایان می یابد.

داروهایی برای اختلالات قلبی مانند دیگوکسین (لانوکسین) و فلکائینید (تامبوکور). داروهایی برای درمان اضطراب مانند آلپرازولام (زاناکس) یا دیازپام (والیوم). اختلال عملکرد جنسی این اثر به دلیل انسداد حاد گیرنده های 5HT2A و 5HT2C در نخاع است. این اثر به دلیل انسداد حاد گیرنده های 5HT2A و 5HT2C در طرح سروتونرژیک رافه به آمیگدالا و از قشر لیمبیک به قشر جلوی پیشانی شکم رخ می دهد. طبق فرضیه مونوآمینرژیک ، افراد مبتلا به افسردگی از کمبود سروتونین در سلولهای عصبی سروتونرژیک پیش سیناپسی ، چه در نواحی سوماتودندریتیک و چه در ترمینال آکسون رنج می برند. برای درک فلوکستین و SSRI های عمومی ، باید بدانید که در مغز یک فرد مبتلا به افسردگی در سطح سلول چه اتفاقی می افتد.

متوفورمین به عنوان یک داروی بیگونید شناخته شده که باعث افزایش حساسیت سلول های بدن نسبت به هورمون انسولین می شود. به این ترتیب اهمیت این دارو را در بیماری دیابت نوع 2 در می یابیم. اما داشتن خواب کافی باعث افزایش انرژی و افزایش قوای بدن شده و بر اساس تحقیقات انجام شده میزان خواب کم تر از 5 ساعت خواب در شبانه روز خطر ابتلا به بیماری دیابت را تا حدود زیادی افزایش می دهد. همانطور که می دانیم در بیماران مبتلا به دیابت میزان قند خون از حالت عادی خود خارج شده و بسته به شدت بیماری قند خون از کنترل بدن خارج می شود. مصرف همزمان در بیماران تحت درمان با یک داروی مهار کننده منو آمین اکسیداز و یا در طی ۱۴ روز از قطع مصرف یک داروی منو آمین اکسیداز، از قطع مصرف فلوکستین و شروع درمان با یک داروی منوآمین اکسیداز باید حداقل ۵ هفته فاصله در نظر گرفته شود.

بیماری دیابت به دلیل اینکه علائم خاصی ندارد ممکن است مدت زیادی در بدن افراد وجود داشته باشد و خود فرد از وجود آن بی خبر باشد. بنابراین توصیه ی ما به شما این است که همواره میزان قند خون خود را چک کنید و در صورت مشاهده ی مقادیر بالا به پزشک متخصص مراجعه نمایید. یکی دیگر از ویژگی های متوفورمین این است که این دارو باعث کاهش اشتهای افراد شده که برای افرادی که داری اضافه وزن هستند نیز بسیار حائز اهمیت است. نکته ی قابل توجه این است که معمولا پزشک متخصص متوفورمین را به همراه دارو های دیگری برای کنترل قند خون فرد تجویز می کند. دیابت نوع 2 گونه ی پیچیده تری نسبت به دیابت نوع 1 می باشد که درمان آن معمولا به مصرف برخی از دارو ها نیاز دارد.

این آزمایش بر روی 40 نفری که در اثر ابتلاء به سرطان، افسردگی گرفته بودند صورت گرفته است. که بعد از 6 هفته دانشمندان به این نتیجه رسیدند که هردوی این درمان ها اثرات مشابهی دارند و زعفران هیچ چیزی کمتر از فلوکستین ندارد. سندرم سروتونین یا مسمومیت با سروتونین یک عارضه ی خاص مربوط به داروهای موثر برروی سطح سروتونین می باشد که اگرچه احتمال وقوع آن کم است اما در صورت عدم رسیدگی درمانی می تواند تهدیدکننده ی حیات باشد. در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.

پزشک دوز را برای هرروز ازدوره قاعدگی به میزان 20 میلی گرم و یا فقط برای مدت 15 روز تنظیم می کند. دربعضی ازبیماریها پس ازگذشت یکماه یا بیشترازمصرف دارو، بیماراحساس بهبودی می کند. بعضی ازداروها را نباید باغذا و یا درنزدیکی وقت غذا و یا با غذاهای خاصی مصرف کرد چون ممکن است تداخل داروی پیش بیاید. استفاده ازالکل یا سیگاردرهنگام مصرف بعضی ازداروها هم ممکن است موجب تداخل دارویی بشود. هیچ تحقیقی برروی زنان شیرده انجام نشده که نشان دهنده میزان خطر برای نوزاد دردوران شیردهی باشد.

دارو های بسیار مختلفی برای کاهش قند خون این دسته از افراد وجود داشته که هر کدام از آن ها خاصیت ها و ویژگی های خاص خود را دارند. افرادی که به وجود بیماری دیابت نوع 2 در خود مشکوک هستند می توانند با مراجعه به دکتر سلیمی و انجام آزمایش های لازم، از وجود این بیماری اطمینان حاصل کرده و با انجام دستورات دکتر سلیمی نسبت به بهبود بیماری خود اقدام کنند. نکته ی قابل توجه این است که افزایش قند خون ، باعث افزایش ترشح انسولین شده و به این ترتیب مقدار زیادی انسولین در خون تجمع می یابد. در بیشتر افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع 1 باید به صورت روزانه انسولین تزریق کنند اما در برخی از افراد نیز ممکن است با دستور پزشک در طول روز چند بار انسولین را تزریق کنند. دیابت چیست؟همانطور که می دانیم گلوکز، قند خون می باشد که در بیماری دیابت در خون بیمار تجمع یافته و به این ترتیب قند خون بیمار بالا می رود.

رژیم غذایی سالم علاوه بر کنترل قند خون افراد به دستیابی و حفظ وزن مناسب افراد نیز کمک کرده و همچنین از ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند. تغذیه ی سالمهمانطور که اشاره کردیم کربوهیدرات های تصفیه شده ی موجود در برخی از مواد غذایی از عامل های اصلی افزایش قند خون و ابتلا به بیماری دیابت می باشد. نکته ی قابل توجه این است که در اوایل ابتلای به این بیماری آسیب چندانی به چشم افراد وارد نشده و به مرور و با شدت گرفتن بیماری دید افراد تار تر می شود. به همین دلیل بهتر است که افراد مستعد همواره قند خون خود را چک کنند و در صورت ابتلا به بیماری دیابت قند خون خود را کنترل کنند تا دچار آسیب های بینایی نشوند.

مقاله‌ی جدیدی که درEnvironment Internationalمنتشر شده ادعا می‌کند داروی ضدافسردگی و آشنای فلوکستین می‌تواند به صورت بالقوه موجب افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیکی شود. به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را به این منظور تجویز کرده که اعتقاد داشته سود این دارو از ضرر و عوارض جانبی آن برای شما بیشتر می باشد و خیلی از افرادیکه این دارو را مصرف می نمایند با مشکل و عوارض جانبی جدی روبرو نمی شوند. مصرف الکل همراه با فلوکستین، عوارض جانبی این دارو را افزایش می دهد. درصورت مصرف یا قطع مصرف هر داروی دیگر ، مهم است که پزشک خود را در جریان بگذارید زیرا این دارو می تواند با فلوکستین تداخل کرده و اثرات مضر ایجاد کند. اثرات دیگر فلوکستین ، محاصره ضعیف جذب نوراپی نفرین و در دوزهای بالا ، مهار CYP2D6 و 3 A4 است که می تواند اثر سایر داروهای روانگردان را به روشی نامطلوب افزایش دهد.

فلوکستین معمولا با کاهش وزن بدن و همچنین کاهش میزان استرس ها باعث کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت می شود. یک مهار کننده باز جذب سروتونین است که برای درمان حاد افسردگی،اختلال وسواس فکری ،بولمیا و اختلال پانیک مورد استفاده است. این داروی اسکیزوفرنی پتانسیل تبدیل شدن به یک گزینه برای کاهش تحریک پذیری در جوانان مبتلا به اختلال طیف اتیسم را از خود نشان داده است برای نمونه در مطالعه ای 9 نفر از 12 نفر فرد اتیستیک بهبودی در یک دوره 6 هفته ای نشان دادند. عوارض این دارو را می توان بی حالی و واکنشهای دیستونیکی دانست.زیپراسیدون اثر بر وزن یا سطح پرولاکتین خون نداشته است در مطالعه ای دیگر که 42 نفر نوجوان اتیستیک در ان مورد مطالعه بوده اند در حدود 40 کاهش تحریک پذیری در میان آنان مشاهده گردید. با این حال اگر شما بعد از مصرف دارو احساس بهتر بودن نمی کنید دلسرد نشوید.

این تحقیقات همچنین نشان داد که همه داروهای ضدافسردگی در این زمینه موثر نبودند و تنها پنج دارو از جمله «فلوکستین» که با نام تجاری پروزاک شناخته می‌شود، مفید بوده است. تحقیقات او نشان داد که احتمالا بین مصرف نوع خاصی از داروهای ضدافسردگی با این بیماری رابطه‌ای وجود دارد و بعد از آن بود که تحقیقات در مقیاسی گسترد‌ تر برای دریافت نتایجی دقیق‌تر آغاز شد. داروی فلوکستین در درمان اختلالات افسردگی شدید ، پرخوری عصبی، اختلالات پانیک،اختلالات وسواسی-اجباری، اختلالات قبل از قاعدگی استفاده می شود.

در صورت مشاهده بی قراری یا ضربان قلب تند ، فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر از فرم مایع داروی فلوکسیتین استفاده میکنید ، باید با وسیله ای دقیق مقدار دارو اندازه گیری و سپس مصرف شود. علاوه بر این موارد این دارو ، ترس و اضطراب ، حس ناخوشایند و افکار بد را از شما میگیرد. همچنین به روش های پیشگیری از دیابت و روش های درمان این بیماری اشاره کردیم. اما همانطور که می دانیم همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده و ریسک بسیار پایین تری را نسبت به درمان دارد.

Website: https://hirbodclinic.com/fluoxetine-2/

Share