فلوکستین

Expires in 8 months

07 June 2022

Views: 67

چنین آگاهی در برگیرنده اصول ابتدایی جذب، توزیع، سوخت و ساز و دفع دارو (که در مجموع فارماکوکنتیک خوانده می شود) و هم چنین فعل و انفعال دارو با گیرنده های اختصاصی است (حوزه ای از مطالعات که فار کو دینامیک نامیده می شود). 7 ا کتبر 2017 … در مورد داروی فلوکستین نیز توصیه می شود که از مصرف همزمان آن با …. است عوارض جانبی زیاد و ناراحت کننده‌یی به همراه داشته باشد؛ چرا که این …. احساس بیش از حد خوای الودگی و درد عضلانی دارم روزی یک ساعت صبح یک ساعت هم شب یوگا انجام میدم.

همانطور که در ابتدای مطلب خواندیم برای درمان دیابت از داروی فلوکستین نیز استفاده شده که باعث کاهش قند خون می شود. مصرف شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده باعث افزایش قند خون شده و در دراز مدت خطر ابتلا به بیماری دیابت را بیشتر می کند. غذا هایی که مصرف می کنیم و حاوی کربوهیدرات های تصفیه شده هستند در بدن به سرعت به مولکول های کوچک گلوکز تبدیل شده و وارد خون می شوند. نکته ی قابل توجه در این زمینه این است که دیابت باعث ایجاد بیماری های عفونت لثه شده و این بیماری ها نیز خود باعث تشدید بیماری دیابت و افزایش قند خون می شوند. این میزان قند بالای خون مشکلات عدیده ای را برای روند کلی سلامتی بدن به وجود می آورد که در صورت عدم کنترل این بیماری ممکن است به ایجاد بیماری های جدی در افراد شود.

مکانیسم اثر داروهای ضدافسردگی عموما افزایش میزان سروتونین موجود در پایانه‌های عصبی می‌باشد. سروتونین یا همان هورمون مشهور شادی آور می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی در بهبود خلق‌وخو و درمان افسردگی داشته باشد. در واقع زعفران نیز با مکانیسم‌هایی کم‌وبیش مشابه اما ضعیف‌تر می‌تواند به عنوان یک محرک طبیعی میزان سروتونین موجود در بدن را افزایش دهد. امروزه پزشکی مدرن برای درمان افسردگی از دو استراتژی روان درمانی و دارو ها استفاده می کند.

استفاده ازفلوکستین را پس ازگذشت دو هفته پس ازقطع داروهای مهارکننده آغازکنید و داروهای مهارکننده را پس ازگذشت 5 هفته پس از قطع فلوکستین شروع کنید. مطالعات انجام شده تا به امروز درمورد مصرف فلوکستین درکودکان خاص، محدودیتی را نشان نداده است. با این حال، ایمنی و اثربخشی این دارو درکودکان زیر8 سال و برای درمان اختلال وسواس درکودکان زیر7 سال ثابت نشده است.

ممکن است برخی دیگر از داروها و حتی داروهای گیاهی مثل مخمر سنت جان هم با پاروکستین تداخل داشته باشند. به همین جهت حتما لیستی از تمامی داروهای مصرفی (شامل داروهای شیمیایی، گیاهی و حتی مکمل‌ها) تهیه کرده و قبل از مصرف پاروکستین به اطلاع پزشک برساند. در این شرایط دست از کار کشیده و روی زمین بشینید یا دراز بکشید. همچنین اگر از نوشیدنی‌های الکی استفاده می‌کنید، حتما مصرف آن را کنار بگذارید.

این هشدار مبتنی بر بررسی های آماری انجام شده توسط متخصصین روانپزشکی مشخص کرده است که افزایش ۲ برابری افکار خودکشی و اقدام به خودکشی در کودکان و نوجوانان، و افزایش ۱٫۵ برابری گرایش به خودکشی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال مشاهده می شود. البته احتمال این هست که گرایش به خودکشی در افراد بالای ۲۴ سال در مواردیاندکی کاهش می یابد و به طور معنی داری در گروه سنی ۶۵ سال و بیشتر البته این احتمال خیلی کمتر است. گرایش به خودکشی که شامل افکار خودکشی و رفتار خودکشی، ضرورتا به صورت احتمال صد در صدی خودکشی کامل و موفق نیست و همچنان ممکن است (اگرچه اثبات نشده است) که مصرف داروهای ضدافسردگی در عین افزایش گرایش به خودکشی، در کل مانع خودکشی واقعی می شوند. در بزرگسالان، مصرف فلوکستین باعث تغییر میزان آسیب زدن به خود نشده و باعث کاهش معنی دار افکار خودکشی به میزان ۵۰% می شود.

به طور کلی این دارو نباید در افراد کمتر از 18 سال تجویز و مصرف شود. مصرف قرص پاروکستین با نوشیدنی‌های الکلی، باعث بروز عوارض جانبی خواهد شد. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید ،مصرف این دارو ممکن است باعث افزایش قندخون شما شود لذا قندخون خودرا به صورت منظم چک کنید و با پزشک خود درمورد آن صحبت کنید. برخلاف تصور ایجاد شده در جامعه که فلوکستین در کاهش وزن و درمان هرگونه چاقی موثر است، باید بگوییم که اینگونه نیست.این دارو تنها برای درمان چاقی ناشی از پرخوری های عصبی کاربرد دارد لذا مصرف خودسرانه ی آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود.

داروهای میگرن مانند آلموترپتان ، الکتریپتان ، فرواتریپتان ، ناراتریپتان ، ریزاتریپتان ، سوماتریپتان و زولمیتریپتان . آکاتیزیا ، عقب ماندگی روان-حرکتی ، پارکینسونیسم خفیف ، حرکات دیستونیک و در نتیجه این موارد ، درد مفصل. این اثر با انسداد حاد گیرنده های 5HT2A در گانگلیون های پایه ایجاد می شود. علاوه بر مکانیسم توضیح داده شده در بالا ، مشترک در همه SSRI ها ، فلوکستین همچنین از مکانیسم های دیگری پیروی می کند که آن را منحصر به فرد می کند. هنگامی که نورون شروع به ترشح سطح بالاتری از سروتونین کرد ، مکانیسم دیگر عملکرد SSRI ها شروع به مرتبط شدن می کند که تاکنون موثر نبوده است.

یکی از اولین و رایج ترین علائم در بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 افزایش میزان تشنگی می باشد. این افراد ممکن است که در طول روز دفعات بسیار زیادی احساس تشنگی بکنند و مجبور شوند به همین دلیل میزان زیادی آب یا سایر نوشیدنی ها را مصرف کنند. معمولا افزایش احساس تشنگی در این افراد با افزایش خشکی دهان و افزایش تعداد دفات ادرار نیز همراه است.

چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود این دارو می‌تواند در موارد دیگری علاوه برموارد اشاره شده بکار رود. پیش از رانندگی مطمئن شوید که اثری بر روی عکس‌العمل‌های شما نداشته‌است. رفتار درست افراد خانواده با فرد تازه معتاد شده چگونه باید باشد . با این وجود منافع استفاده از این دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد که در این صورت می توان از این دارو استفاده نمود. Mg 10 یک بار در روز به مدت ۷ روز سپس در صورت نیاز به mg/day 20 افزایش یابد. ۱۰ mg خوراکی یکبار در روز بعد از یک هفته می تواند به ۲۰ mg خوراکی یکبار در روز افزایش پیدا کند.

این داروها به صورت کپسول، قرص، کپسول طولانی اثرو شربت وجود دارد همه این داروها به صورت خوراکی مصرف می شود. این روان‌پزشک شیوع بیماری کرونا و افزایش مشکلات روحی- روانی را مرتبط با یکدیگر می‌داند؛ «مردم با خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی دچار وسواس‌های شدید شده‌اند و بیماری‌های افسردگی، استرس و وسواس‌های فکری هم بیشتر شده است. خانواده‌های زیادی عزیزانشان را از دست داده‌اند، تمام این مشکلات، ضرورت توجه به بیماران روحی و روانی را چندین برابر می‌کند. یک بیمار مبتلا به فشار خون به‌راحتی داروی مکمل یا جایگزین را قبول می‌کند اما یک بیمار وابسته به داروهای اعصاب و روان دچار آسیب‌های فراوانی در این پروسه می‌شود. درحال‌حاضر تمام داروهایی که برای بیماران تجویز می‌شود، از دسته داروهای ایرانی هستند‌ اما مطابق با شرکت‌های تولیدکننده، از کیفیت و اثربخشی متفاوتی برخوردار هستند و داروهای ایرانی مربوط به شرکت‌های مطرح هم کمیاب شده‌اند».

در نهایت اگر این مشکل پس از یک یا دو هفته از بین نرفت، حتما با پزشک خود مشورت کنید. علاوه بر موارد فوق، مصرف قرص پاروکستین حداقل 14 روز قبل یا 14 روز پس از مصرف داورهای مهارکننده‌ی مونوآمین اکسیداز مانند ایزوکربوکسازید، لینزولید، آمپول متیلن بلو، فنلزین، رازاگیلین، سلژیلین و ترانسیل پرومین ممنوع است. قرص پاروکستین را در دمای اتاق و دور از رطوبت، گرما و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کنید.

Homepage: https://hirbodclinic.com/fluoxetine-2/

Share