Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir

Expires in 10 months

22 April 2022

Views: 21

Ticari alanda faaliyet gösteren firmaların hem global alanda hem de ulusal bazda hedef kitle toplamak adına bazı profesyonel çalışmalar yapmaları şarttır. Bu çalışmalardan biri de kurumsal kimlik tasarımı olarak bilinir. Kurumsal kimlik tasarımı en basit tanımıyla; firmaların hem şirket içinde hem de şirket dışındaki duruşunu temsil eden, hedef kitlenin ise kolaylıkla kendilerini tanımalarını mümkün kılmak adına yapılan çalışmaların tamamıdır. Öyle ki etkin ve doğru bir tasarım ile daha profesyonel bir imaj sağlanırken, yalnızca ulusal alanda faaliyet gösteren bir şirketin daha kısa süre içerisinde markalaşarak global alanda hizmet vermesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca diğer reklam türlerine töre kurumsal kimlik fiyatı çok daha uygundur.

Neden Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaptırmalısınız?

Kurumsal kimlik tasarımı yaptırmak için çok sayıda neden vardır. Bunlardan biri de hem B2B pazarlama hem de B2C pazarlama alanlarında firmayı daha çok ön plana çıkarıyor olmasıdır. Yani firmaların şirketler arasındaki görünürlüklerini artırıcı bir özellik sergiler. Bir bakıma da kurumsal kimlik tasarımı için en gerekli ve en temel reklam çalışmalarından biri olduğunu da söylemek kaçınılmaz olacaktır. Kurumsal kimliği olmayan hiçbir firma, hedef kitlesine çok kısa sürede ulaşamaz. Bunun yanı sıra ise büyümek de ne yazık ki imkansızdır. İyi tasarlanmış kurumsal kimlik ise müşterilerin gözünde firmanın itibarlı olduğu yönünde mesaj verir. Her daim akılda kalıcı olmayı sağlar. Buna binaen ise, firmaların pazarlama faaliyetlerinde çok ciddi oranda artış meydana gelmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları çok yönlüdür. Gerektiğinde logo olarak hazırlanabileceği gibi talepler doğrultusunda ofis dizaynı, çalışanların kıyafetlerinden tutun da araç üstü giydirmeye kadar her alanda kullanımı sağlanabilmektedir. Aynı zamanda kurumsal kimlik tasarımı antetli kağıtlarda, tabelalarda, web sitelerinin ambalaj dizaynlarında da kullanılır. Bu noktada önemli olan ise firmayı en iyi yansıtacak çalışmaları, en doğru şekilde yapmak olacaktır. En güvenilir ve doğru çalışma hizmeti alabilmek içinse mutlaka alanında deneyimli firmalarla çalışmak önerilmektedir. Bu nedenle kurumsal kimlik ajansı seçerken çok titiz davranılması şarttır.

Website: https://www.brandenn.com/kurumsal-kimlik-tasarimi/

Disable Third Party Ads

Share