معرفی و دانلود کتاب ازدواج موفق

Expires in 10 months

01 October 2022

Views: 17

در عرف جامعه ی ما آشنایی قبل از ازدواج در چارچوب اصول دینی هیچ منع و ایرادی ندارد اما ما به مانندجوامع غربی نمیتوانیم بدون حد و مرز رابطه قبل از ازدواج را بپذیریم . یکی از مهمترین نکاتی که در ازدواج باید به آن توجه شود سن مناسب ازدواج است. از این نمونه ها زیاد دیدم که افراد پشیمون شدن از ازدواج و بعدا یا طلاق گرفتن یا زندگی سختی و سپری کردند. اصل اول اینه که شما با فرد مقابل احساس راحتی کنید و علاقه داشته باشید، خانواده ها در مرحله دوم قرار می گیرند.

ولی یادتان باشد که این کار را باید در نهایت مهربانی و احترام انجام دهید. دقت داشته باشید که قسمت مهم یک گفت و گوی خوب، گوش دادن خوب است و این که به حرف هایی که می زند فکر کنید تا بدانید همسر شما دقیقا چه چیزی از شما می خواهد. حواستان باشد که همیشه شرایط را طوری فراهم کنید که همسرتان با شما سخن بگوید. بدون توجه به اینکه شریک زندگی تان چه کارهایی برایتان انجام می دهد، به او احترام بگذارید، این از بارزترین اصول ازدواج موفق از نظر روانشناسی است. ازدواج موفق از نظر روانشناسی به این معنی نیست که شما باید در هر زمینه ای با همسر خود موافق باشید.

تحقیق از افراد مجرب و متخصص در زمینه ازدواج و یا افراد بزرگتری که در زندگی ازدواج موفقی داشته اند . می تواند برای پسران و دختران جوانی که در مورد معیارهای ازدواج مهارتی ندارند کمک مناسبی باشد . حریم شخصی و زمان تنهایی نیز به اندازه زمان زوج بودن و با هم بودن مهم است.

دچار حسادت می شوند یا فراموش می کنند که باید حریم خصوصی شریک زندگی شان را حفظ کنند و او را کنترل می کنند. برای داشتن یک ازدواج موفق کارهای عاشقانه می تواند بسیار موثر باشد. یا گاهی همسرتان عشق و علاقه ش را با جملات، نامه ها ومحبت هایش به شما اثبات می کند. پیشنهاد می کنیم برای شناخت بهتر خودتان تست شخصیت شناسی آنلاین پروفسور حسین باهر را در ویکی روان انجام دهید.

برخی از زوج های دیگر دائما تلاش می کنند تا رشد کنند و بیشتر یکدیگر را دوست داشته باشند. زوج هایی که یکدیگر را به طلاق تهدید می کنند، احتمال بیش تری دارد که از هم طلاق بگیرند. زوج هایی که در جر و بحث های شان در مورد جدایی صحبت می کنند از طلاق به عنوان یک مکانیسم کنترل استفاده می کنند. اگر واقعا نمی خواهید از همسرتان طلاق بگیرید، پس او را تهدید نکنید.

پس لزوم مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج در این مورد بیش از پیش حس می شود.زن و شوهری که از لحاظ فرهنگی فاصله دارند، یا از نظر دین و مذهب اختلاف دارند. زن و شوهری که توافق اخلاقی ندارند در دید یک مشاور افراد مناسبی برای ازدواج نیستند. مشاوره ازدواج به شما کمک میکند تا مناسب ترین همسر را انتخاب کنید. صحبت کردن اصولی و مداوم با همسرتان به جرات می تواند یکی از بهترین و موثرترین نکات ازدواج موفق باشد. اگر در جایی با یکدیگر اختلاف نظر دارید موضوع را صادقانه برای او توضیح دهید.

بنابراین روز موعود آشنایی فرا می رسد، وارد یک سبک زندگی جدید دو نفره می شوید.

درست است که وقتی با کسی صمیمیت بیش تری داشته باشیم، احساس راحتی بیش تری می کنیم. و یا وقتی خانم تان حمام را مرتب می کند یا لباس های شما را اتو می کند، بیانگر عشق او به شماست. اکثر زوج هایی که با آن ها مصاحبه شده است، در واقع دارای نگرش، عقاید و نظرات متفاوتی هستند. در چنین ازدواجی هیچ دلیلی برای رفتار های بد – که واقعا درخور شخصیت شما نیست، وجود نخواهد داشت. بیشتر آن ها ناخواسته بر روی شما تاثیر می گذارند (البته اگر کتاب توصیه های ازدواج را خریده اید، پس دیگر تاثیر آن بر شما، نمی تواند ناخواسته محسوب شود).

به نظر من داشتن حس فداکاری و مسئولیت پذیری میتونه به ازدواج موفق کمک کنه پدر و مادرهای ما از بچگی این حس توشون تقویت شده که تونستند سال ها کنار هم با عشق زندگی کنند بهتره به زندگیشون دقت کنیم و روش زندگی کردن رو ازشون یاد بگیریم. در صورت نیاز میتوانید از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان به صورت آنلاین از هر جای دنیا با استفاده از گوشی موبایل و یا کامپیوتر استفاده کنید. در واقع یکی از اصول روانشناسی ازدواج موفق این است که با هم در یک قدم حرکت کنید.

جالب است بدانید که حتی اگر فقط یکی از این عوامل، به طور منظم در مشاجرات وجود داشته باشند، دورنمای خوبی برای آن رابطه وجود نخواهد داشت. در حالت سوم به شرط درمان مشکل یا اختلال بین زوجین، پسر و دختر می توانند ازدواج کنند. در ازدواج علاوه بر همسر، شناخت بستگان و فامیل هم ضرورت دارد.

در حالت چهارم مشاور اعتقاد دارد که این ازدواج به صلاح نیست و بهتر است ازدواج صورت نگیرد. فرهنگی غنی در یک خانواده کوچک که سرشار از نمادها و اشارات و قدردانی است . مهارت های گفت و گو وحل تعارض را یاد بگیرید و مشکلت کوچک را زودتر و قبل از اینکه بزرگ تر شوند حل کنید . زیرا تنها یک ضمانت برای این ازدواج وجود دارد که آن هم شاید نتیجه خوبی نداشته باشد. این مسائل گاهی بسیار پیچیده می شوند تا جایی که وقتی برای نشستن در کنار یکدیگر و نگاه کردن به خود ندارید.

پس وضعیت خانواده ها را در این مورد نباید به هیچ عنوان نادیده گرفت. به آقایون عزیز هم توصیه می کنیم از ازدواج با زنان بی عفت و بدحجاب، بی مسئولیت و خودشیفته، درشت زبان و بداخلاق و ناهنجار دوری کنند. اسلام به دختران عزیز توصیه می کند از ازدواح با مردان بی بند و بار و چشم چران، بد اخلاق و عبوس، بی عفت و بددهن، خودپسند و از خود راضی، کینه توز و لجباز و خسیس و تنبل دوری کنند.

عشق و علاقه بین دوطرف از عوامل مهم ازدواج است اما نه از عوامل اساسی . دختر ها و پسرها معمولا از اوایل سن 15و17 به بلوغ فکری میرسند بطوری که میتوانند به ازدواج فکر کنند ( البته تنها فکر کنند) اما سن ازدواج در جوامع و خانواده های مختلف متناسب با آداب و رسوم و عقاید آنها متفاوت است. در کلام خداوند و قرآن سن مشخصی برای ازدواج مطرح نشده است . درتعیین سن ازدواج دختران و پسران،باید دیدگاه های مختلفی را بررسی کرد . از جمله اینکه دختر و پسر در چه سنی به بلوغ فکری و جسمی میرسند.

این از کاربردی ترین اصول روانشناسی ازدواج موفق و عاشقانه است. برای تجربه یک ازدواج موفق و پایدار در زندگی مشترک باید غرور و خودبینی را کنار بگذارید و در صورت امکان در هر شرایطی شریک زندگی تان را خوشحال کنید. اگر به هر دلیل زندگی مشترک تان با چالش های ناخواسته روبرو شده است، برای درمان قطعی و غلبه بر مشکلات می توانید از خدمات مشاوره ازدواج آنلاین ویکی روان به صورت صوتی و تصویری از سراسر جهان استفاده نمائید.

می پرسید معیارهای ازدواج موفق کدامند و چگونه ازدواج موفق داشته باشیم ؟ خب این مورد را حتما رعایت کنید. توقع بیجا داشتن از شریک زندگی تان یکی از عوامل ایجاد مشکلات زناشویی است. یکی از مهم ترین مشکلات زندگی زناشویی، عدم پذیرش شخصیت طرف مقابل است که معمولا بیش تر از سوی خانم ها صورت می گیرد.

پیشنهاد می کنیم قبل از شروع این مقاله حتما مطلب تعریف ازدواج چیست را در سایت ویکی روان مطالعه کنید و بعد به مقاله ازدواج موفق از نظر روانشناسی بپردازید. معمولا دختران و پسران به هزار و یک دلیل که خود شما هم با آن درگیر هستید، برای ازدواج دچار تردید شده و مضطرب و نگرانند که تصمیم درستی برای ازدواج گرفته اند یا نه. اما درست است که تجربه زندگی مهم است اما آن ها نمی توانند با استفاده از روش ها و فنون مشاوره به آن فرد کمک کنند که انتخاب درستی داشته باشد.

اگر می خواهید ازدواج موفقی داشته باشید خوب باید قدم های اول را خودتان بردارید و همه چیز را به مشاور نسپارید. مثلا پسر و دختری که از لحاظ مذهبی اصلا به هم نمی خورند فکر میکنند که می توانند در آینده ازدواج موفقی داشته باشند؟ خوب این زوج قطعا در آینده اختلافات زیادی پیدا خواهند کرد. با مسئولیت های کاری و خانوادگی ای که دارید، خیلی سخت است که بتوانید لحظات رمانتیک دو نفره تان را حفظ کنید. بسیاری از زوجین زمانی که مدتی از ازدواجشان می گذرد و مسائل مالی و نگهداری از بچه ها مهم تر می شوند به کلی از خودشان و اینکه آن ها در مرحله اول زن و شوهر هستند فراموش می کنند. همین موقع است که ازدواج شما از مسیر اصلی اش منحرف می شود و سر و کله مشکلات پیدا می شود.

شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و... اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

Website: https://ravanbazar.ir/10-skills-for-a-successful-marriage/

Share