افسردگی چیست

Expires in 10 months

04 June 2022

Views: 16

اگر احساس کنید که توانسته‌اید به دیگران کمک کنید، احساس ارزشمندی را تجربه خواهید کرد که می‌تواند به شما کمک کند تا بر احساس ناتوانی خودتان غلبه کنید. او بیش‌تر از هرچیز دیگر در این دنیا، آرزوی داشتن فرزند را داشت و می‌دانست که روزی، آرزویش برآورده خواهد شد. وقتی که خیلی کوچک بود، پدر و مادرش از یک‌دیگر جدا شدند و او با مادرش، تنها زندگی می‌کرد.

در عوض، این افراد بیشتر به خستگی مفرط، حساسیت نا به جا، اختلالات خواب و از دست دادن علاقه نسبت به کار و فعالیت‌های تفریحی دچار می‌شوند. علائمی چون خشم، پرخاشگری، رفتارهای بی‌ملاحظه و سوءمصرف داروها در این افراد بیشتر به چشم می‌خورند. چگونه افسردگی خود را از بین ببریم؟ آیا می‌دانید برخی از افراد مبتلا به افسردگی به سختی درمان می‌شوند؟ تقریبا ۳۰% از افراد مبتلا به اختلال افسردگی، علائمی را تجربه می‌کنند که با درمان بهبود نمی‌یابند. گفته می‌شود فردی که با مصرف دو داروی مختلف افسردگی با دوزهای مناسب برای حداقل شش هفته بهبود نیابد، به افسردگی مقاوم به درمان مبتلاست. ابتلا به بیماری‌های مختلف معمولاً علائم افسردگی را می‌پوشاند یا علائم به اشتباه به بیماری دیگری نسبت داده می‌شود، در نتیجه اقداماتی برای برطرف کردن علائم انجام می‌شود، اما توجهی به علت اصلی بروز علائم، یعنی افسردگی نمی‌شود. افسردگی یک واکنش هیجانی عادی به بیماری دیگری مانند اختلال سوءمصرف مواد نیست، بلکه می‌تواند عامل ابتلا به بیماری‌های دیگر باشد.

متاسفانه در بعضی از افراد سالمند مبتلا به بیماری افسردگی شدید، آنها امیدی به بهبودی ندارند، به همین دلیل علایم بیماری افسردگی خود را به اطرافیان خود بیان نمی کنند و اقدامی برای درمان کردن خود و مراجعه به روانپزشک و روانشناس نمی کنند. افسردگی یک اختلال خلقی جدی است که می‌تواند بر سلامتی و کیفیت زندگی شما و نیز نزدیک‌ترین افراد شما تاثیر منفی بگذارد. در این مقاله از تریتا، در ابتدا بررسی می‌کنیم که افسردگی چیست؟ و علائم و درمان افسردگی چگونه هستند. به گفته دکتر استفان ایلاردی، روانشناس و نویسنده کتاب «درمان افسردگی» بخشی از بیماری افسردگی انزوای اجتماعی است که خود به عنوان یکی از دلایل اصلی پیشرفت بیماری شمرده می‌شود. ظاهرا خروج از تعاملات اجتماعی واکنش‌هاس استرسی و منفی مغز را افزایش می‌دهد. بنابراین در دوران افسردگی با دوستان و اطرافیان قابل اعتماد خود معاشرت کنید و اجازه دهید که درگذر از این بحران به شما کمک کنند.

خطاهای شناختی و تاثیری که روی زندگیمون میذارن!

حتی اگر تصمیم دارید برای افسردگی دارو مصرف کنید، درمان‌های دیگر را نادیده نگیرید. تغییرات سبک زندگی و درمان‌های دیگر، نه تنها سرعت بهبود از افسردگی را افزایش می‌دهد، بلکه مهارت‌هایی را برای جلوگیری از عود مجدد آن به شما ارائه می‌کنند. برخی اختلالات روانی هستند که در پی آن بیمار رفتار های غیرعادی از خود نشان می دهد.

این گیاه از طریق مهار بازجذب نوروترانسمیترهای مونو آمین شامل ۵-هیدروکسی تریپتامین و نورآدرنالین سبب افزایش میزان این نوروترانسمیترها شده و بدین ترتیب خاصیت ضد افسردگی خود را اعمال می‌نماید. در بین گیاهان دارویی زعفران، گل محمدی و لیموترش تأثیر بسزایی در بهبود و درمان افسردگی دارند. بار افسردگی آن‌قدر گران است که اصلی‌ترین علت نرفتن سر کار و پایین آمدن میزان فعالیت می‌شود . تاثیر مخربی روی روابط، زندگی خانوادگی، سلامت جسم و کیفیت زندگی می‌گذارد.

تاثیر فیزیوتراپی بر بیماری های روحی و روانی چیست؟

به شما ممکنه یک جلسه مشاور پیشنهاد بشه، یک دوره کوتاه که به قدر چند هفته یا چند ماه طول بکشه و یا اینکه مدتی که برای مشاوره بهتون پیشنهاد میشه میتونه مدتی طولانی تر مثل چندین ماه یا سال باشه. مشاوره یک شکل از درمان هست که به شما کمک میکنه تا در مورد مشکلاتی که براتون پیش اومده فکر کنین تا بتونین راههای جدید رویارویی با اون مشکلات رو پیدا کنین. مشاورها شما رو در پیدا کردن راه حل مشکلاتتون همراهی میکنن اما به شما نمیگن که چه کار کنین. در چنین حالی سعی کنید به سراغ سازمان‌هایی بروید که هدف و شعارشان به دلتان مینشیند. کسی چه می داند، شاید بتوانید از این طریق نشانه‌های افسردگی را از خودتان دور کرده، سلامتی‌تان را بهبود دهید و ریسک «مرگ» را تا ۲۲ درصد کم کنید! در برخی از افراد، افسردگی تا حدی شدید می‌شود که بستری شدن در بیمارستان ضروری است.

به قول یکی از متخصصان برجسته بیماری افسردگی (دونالد کلاین)، افسردگی غیر معمول، “مزمن” است نه” دوره ای”؛ از بلوغ آغاز می‌شود و بیماران نسبت به همه امور کم توجه‌اند. افسردگی یکی از ویژگی‌های برخی از نشانگان روانی از جمله اختلال افسردگی اساسی است. افرادی که دارای حالت افسردگی هستند، می‌توانند احساس ناراحتی، اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی‌ارزشی، شرمساری یا بی‌قراری داشته باشند. خوردن وعده‌های متوازن و کوچک در طول روز به حفظ انرژی و حداقل‌سازی نوسان خلق و خو کمک می‌کند. درحالی که شما ممکن است به سمت غذاهای شیرین کشیده شوید، کربوهیدرات‌ها انتخاب بهتری هستند.

بر اساس این مطلب باید با یک مشاور روانشناس شروع کنیم اما نمیدونم چطور میشه تو این وضعیت بد تهران اینکارو کرد. اگه پزشک خانواده بهتون گفته که افسردگی دارین، ممکنه بهتون پیشنهاد کنه که برای درمان افسردگی مدتی صبر کنین و ببینین که آیا بعد از مدتی کوتاهی علایمی که داشتین بهتر میشه یا نه. در این صورت، معمولا بعد از ۲ هفته به پزشکتون مراجعه می‌کنین و روند بهبودتون ارزیابی می‌شه. موادی نظیر الکل، کافئین، شیرین کننده‌های مصنوعی، روغن هیدروژنه، مواد غذایی فرآوری شده، قند تصفیه شده و غذاهای غنی شده با سدیم.

این دو نویسنده، داده‌های استخراج شده را مقایسه کرده و سپس داده‌ها را با استفاده از پروسیجری دو-طرفه در Review Manager 5 وارد کردند. اطلاعات استخراج شده شامل مشخصات مطالعه و شرکت‌کنندگان، جزئیات مداخله، معیار‌های پیامد برای هر نقطه مطلوب زمانی، تجزیه‌و‌تحلیل هزینه و تامین مالی از طریق شرکت داروسازی بودند. از روش‌های استاندارد روش‌شناسی مورد انتظار کاکرین استفاده کردیم.

برخی تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که افسردگی می‌تواند ناشی از التهابات مزمن باشد. در مطالعه ای که در سال 2014 توسط انجمن های بین المللی برای تحقیقات دندان پزشکی منتشر شد، محققان دریافتند که افسردگی و اضطراب با فقدان سلامت دندان مرتبط هستند که عمدتاً ناشی از افسردگی است و منجر به مسامحه افراد در مراقبت از خود می شود. بسیاری از درد های مزمن، سردرد و میگرن به افسردگی مرتبط هستند و در حالی که افسردگی می تواند منجر به سردرد شود، علائم متداول در افراد مبتلا به میگرن نیز دیده می شود. بعضی مواقع درد مفاصل یا ماهیچه ای می تواند ناشی از افسردگی باشد و وقتی احساسات را در داخلتان نگه دارید، در نهایت به صورت فیزیکی به شکل درد بدن ظاهر می شوند. در حدود ۱۵ در صد مبتلایان به افسردگی کبیر نیز دچار روان پریشی می‌شوند. گاهی شرایط جسمانی باعث تأثیر منفی روی مغز شده و گاهی این شرایط روحی و روانی است که روی بدن شما تأثیر می‌گذارد.

افرادی که موارد تلخ برایشان اتفاق افتاده در بزرگسالی به طور متفاوتی تصمیمات خود را میگیرند و در مواجهه با حوادث ناگوار آسیب پذیر تر هستند. در این تحقیق که با استفاده از موش‌های آزمایشگاهی به‌عنوان جانوران مدل انجام شده است، تأثیر دوزهای مختلف عصاره گیاه دارویی مورد اشاره، بر رفع افسردگی ارزیابی شده و با داروی نام‌آشنای فلوکستین مقایسه شده است. تشخیص افسردگی خندان بسیار دشوار بوده و بنابراین درمان و همچنین عواقب آن می تواند دشوار باشد. دایره البروج و سمبل ماه تولد هر فرد علاوه بر دهها مورد از بحث شخصیت شناسی می تواند نشانه های مختلف افسردگی افراد را نیز بیان کند ، این تفاوت های رفتاری را در ادامه خواهید خواند.

سلنیوم و مواد معدنی مختلف در آن سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به همین دلیل به راحتی با افسردگی مبارزه می کند. صحبت‌کردن درباره‌ی مشکلات با فرد متخصص و آموزش‌دیده در زمینه‌ی سلامت روانی، می‌تواند بسیار سودمند و راهگشا باشد. به گفته مجله علمی Nutrition Neuroscience مصرف روزانه ۲۵ میلی گرم مکمل روی به مدت ۱۲ هفته می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کند. به همین دلیل، عصاره های گیاهی از جذاب ترین منابع تولید دارو های جدید به شمار رفته و در زمینه درمان افسردگی با ایجاد عوارض جانبی کمتری نتایجی بهتری را به ارمغان می آورند. برای نمونه بنا به گزارش مؤسسه‌ی ملی سلامت روان آمریکا، افسردگی شدید، ۶٫۷درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال این کشور را تحت‌تأثیر قرار داده است و ۲۰تا۲۵درصد از بزرگ‌سالان در طی زندگی خود با مشکل افسردگی شدید دست به گریبان می‌شوند. علاوه بر این آنالیز میزان نوروترنسمیترها در نواحی مختلف مغزی نشان داده‌است که اسانس لیمو احتمالاً از طریق تغییر سیستم‌های دوپامینرژیک و سروتونرژیکی فعالیت ضد افسردگی خود را اعمال می‌کند.

هر چه مدت برنامه ورزشی و تعداد جلسات آن بیشتر باشد، تاثیر آن در کاهش افسردگی بیشتر است. موثرترین و بهترین روش درمان افسردگی همراه ساختن روان درمانی و ورزش است. بنابراین متخصصان، ورزش را به عنوان بخشی از برنامه درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌کنند. مردانی که دچار افسردگی شده‌اند کمتر احساساتی چون بیزاری از خود و درماندگی را در خود می‌یابند.

پژوهشگران گمان می‌کنند میراث تاریخی نژادپرستی و استعمار ممکن است باعث به وجود آمدن شرایط افسردگی شود. اختلال دو قطبی نیز یکی دیگر از اختلالات خلقی است که منجر به افسردگی می‌شوند. این مورد شامل نوشیدنی‌های الکلی، آرام‌بخش‌ها (از جمله بنزودیازوپین تجویزی)، مخدرها (از جمله مسکن‌های تجویزی و مواد مخدر مانند هروئین)، محرک‌ها (مانند کوکائین و آمفتامین)، روان‌گردان‌ها و مواد استنشاقی می‌شود.

اگه شما افسردگی متوسط دارین، میدونین که با گذشت زمان حالتون بهتر نمیشه، دیگه حتما به مشاور و روانشناس احتیاج دارین. درمان افسردگی متوسط چند مدل هستن که شامل درمان شناختی – رفتاری و مشاوره می‌شن. شواهدی وجود داره که نشون میدن ورزش کردن می‌تونه به درمان افسردگی کمک کنه.

مشکل در اینجاست که وقتی افسردگی غلبه میکند، حتی انرژی کافی برای راه رفتن نیز در بدن آدم نمی ماند. به همین دلیل پیاده روی، مدیتیشن و ورزش نیز به سختی امکان پذیر میگردد. بنده فکر میکنم بهتره در همان ابتدا با استفاده از دارو، جسم را به سطحی از انرژی وارد کنیم که بتواند به مدت مثلا دو سه ماهی ورزها و تمرینات که شما در متن فرموده اید را انجام دهد. به این ترتیب شخص به اندازه کافی از شرایط سخت بی حوصلگی، کاهش شدید انرژی، و به ویژه علاقه یا کشش وحشتناک به خواب و دراز کشیدن دور میشود. باور کنید من اینقدر منابع و مطالب در باره افسردگی خوانده ام که میتوانم دو ساعت کنفرانس خوبی هم ارایه کنم!

Homepage: https://hirbodclinic.com/depression-treatment/

Share