استعدادیابی و سنجش هوش

Expires in 8 months

02 April 2022

Views: 15

اگه این شخص فارغ التحصیل نساجی باشه و سر رشته ای تو تولید فرش هم داشته باشه , جایگاهش اینجاست. می خوام بگم پریدن یهوی وسط دعوا اونم با دست خالی هم ممکنه قهرمانت کنه و ممکنه پای چشتون رو سیاه کنه که البته گزینه دوم محتمل تره اما پریدن وسط دعوا با استراتژی , حتی با دست خالی هم شانس قهرمان شدنت رو خیلی خیلی بالا میبره. در مورد مشکلات تست های شخصیت شناسی که تا دلتون بخواد میشه صحبت کرد و صحبت هم خواهم کرد. در تقابل دنیای درون و دنیای بیرونی که تو قسمت بالایی دربارش صحبت کردم به یه سری گزینه ها میرسیم. شغل های که ما میخوایم انجامشون بدیم و دوست داریم انجامشون بدیم و یه سری از شغل هایی که ما میتونیم انتخامشون بدیم.

به دست آوردن تجربه از طریق کارآموزی برای رزومه کاری شما امتیاز است. دوره کارآموزی اطلاعات خوبی در مورد شغل و مسئولیتهای آینده به شما می دهد. می توانید ضمن همکاری و کار به عنوان یک تیم، از افراد با تجربه مهارت یاد بگیرید. یک لیست جامع از مهارتهای قوی خود ایجاد کنید و مرحله بعدی را بر اساس آن تعیین کنید. برای به دست آوردن چشم انداز بیرونی و بهتر، با خانواده یا دوستان خود مشورت کنید تا به شما در انتخاب قوی ترین مهارت کمک کنند. انتخاب شغل شما ممکن است با شرایط مالی، جغرافیایی، مسئولیت های خانواده، ناتوانی جسمی یا مدارک تحصیلی شما محدود شود.

در این مقاله منظور از انتخاب شغل، انتخاب حرفه یا career است، نه انتخاب محل کار. در اینترنت هم اگر جست‌وجویی داشته باشیم کلماتی مثل شغل ،کار،کسب درآمد، کسب درآمد اینترنتی و کاریابی جزو بیش‌ترین کلماتی هستند که افراد مختلف آن را جست‌‌وجو می کنند. خیلی‌ها به محض این که نامی از شغل می‌آید،شرایطی را برای خودشان ترسیم می‌کنند که میزکارمندی و گروهی از افراد را به عنوان ارباب‌رجوع خودتصور می‌کنند. حتما این جمله را زیاد شنیده‌اید که «جوامع باسرعتی عجیب و باورنکردنی در حال تغییر هستند.» این جمله شاید خیلی وقت‌ها به نظرتان کلیشه‌ای، خنده‌دار و تکراری به‌نظر برسد. ما هم با شما هم‌نظریم ولی باید بگوییم در انتخاب شغل این جمله و درک مفهومش خیلی مهم و تاثیرگذار است. برای جزئیات بیشتر در مورد یک شغل خاص، پست شغلی را با دقت مرور کنید.

و جالب تر از اونم اینه که تا 5 سال بعد از این شروع این آمار به 75 درصد میرسه یعنی 75 درصد این افراد این انتخاب شغلشون 5 سالگی رو نمی بینه. ولی نگران نباشید شمای که الان این مقاله رو میخونید این فرصت رو خواهید داشت که با درک و بینش بهتری یه تصمیم درست و اصولی در مورد انتخاب شغل و انتخاب مسیر شغلیتون بگیرین. و از طرفی به سمت آسیب های انتخاب اشتباه شغل مثل در جا زدن در مسیر شغلی تا حتی مشکلات شخصی انتخاب شغل اشتباه مثل بیکاری و طلاق و … هم ورود می کنم.

از مشاوره متخصصین این حوزه برای کشف استعداد خود استفاده کنید. ببینید از بین این چهار جفت شخصیت، کدامشان را دارا هستید و در نهایت با توجه به آنها شخصیت خود را مشخص کنید. در ادامه هر کدام از این تست ها را به صورت تک به تک بررسی خواهیم کرد. البته یادتان باشد که این سوال را باید از چندین نفر بپرسید و به یک نفر اکتفا نکنید و بعد از این کار، جواب ها را با هم مقایسه و نقاط مشترکش را در نظر بگیرید. ۸) از مشاوره متخصصین این حوزه برای کشف استعداد خود استفاده کنید.

مرحله سوم همان شغلی است که ما باید انتخاب کنیم که ما با توجه به توانایی‌های‌مان (مرحله اول) و میزان انتظارات‌مان (مرحله دوم) باید این دو نقطه را به هم متصل کند. من الان دقیقا بعد از تمام کردن درس و دانشگاه فهمیدم اصلا علاقه ای به درس ندارم الکی گذروندم. 28سالمه چندتا مدرک دارم ولی هنوز بیکارم و الان میخوام برم دنبال علایق خودم آرایشگری و مهارت هایی از این قبیل. در ادامه با تاثیر هر کدام از این عوامل بر انتخاب شغل بیشتر آشنا می‌شویم. شما می‌توانید از دل این جنگل به‌تنهایی بیرون بیایید؟ بله احتمالا می‌توانید. چون هیچ کاری نشد ندارد ولی فرض کنید شخص مورد اعتمادی می‌آید و می‌گوید دستت را به من بده تا با هم از جنگل عبور کنیم.

اگرچه آبرئو رسماً هیسکاری را به نام خانوادگی خود گرفت ، اما همچنان برای انتشارهای بعدی موسیقی با محبوب ترین نام خانوادگی خود شناخته شد. به دنبال مشارکت او در بتها، Abreu به امضا رسید سونی BMG فنلاند و اولین تک آهنگ "End of Love" الهام گرفته از لاتین در ژوئیه 2007 منتشر شد. این آهنگ برای اولین بار به مقام هشتم در جدول تک آهنگ ها رسید و و با اولین موزیک ویدئو Abreu همراه بود.

حتی ممکن است بعد از انتخاب، معیارهای شما تغییر کند؛ مثلاً هنگام خرید به زیبایی بیشتر اهمیت دهید، اما دو ماه بعد از خرید به این نتیجه برسید که راحتی برای شما مهم‌تر از زیبایی است. «به دنبال علاقه‌ات برو» یا معادل انگلیسی آن، Follow your passion در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر تکرار شده است. اگر فقط به قسمت خاصی از این مقاله نیاز دارید می‌توانید از فهرست بالا برای رفتن به آن بخش خاص استفاده کنید. البته بازهم توصیه می‌کنیم این مقاله را یک‌بار به‌صورت کامل بخوانید. اگر سعی کنیم شغل‌مان را در هر مرحله مورد آنالیز قرار بدهیم، می‌توانیم برای هر شرایط احتمالی پیش رو آماده کنیم.

استعدادیابی یک رویکرد وصل کننده است و نه فصل کننده به فرد بهش احساس خوشایند میدهد تا احساس عدم اعتماد به نفس و ناخوشایند از او دور شود. فرد استعدایابی شده وقتی فرد به سمتی حرکت می کنه که توانایی انجام دادن اون فعالیتها رو داره عزت نفس و یا اعتماد به نفسش و ارتباط با محیطش قطعا تقویت میشه. باتوجه به میزان عملکردی که نظریه استعدادیابی دارد و باتوجه به مدارسی که در ایران و خارج از ایران طراحی و سازماندهی شدن و همچنین دانش عمومی مردم نسبت به استعدادیابی، حضور در جامعه را می برد به سمت سلیقه ی آدم ها.

البته شروع این مسیر و روبه‌رو شدن با ابهام‌ها و گذشتن از آنها کار آسانی نیست؛ به همین خاطر سعی کردیم با روش‌هایی که گفتیم در این مسیر همراه شما باشیم. در بین تصمیم‌های ریز و درشتی که در زندگی می‌گیرید، انتخاب شغل قطعا یکی از مهم‌ترین‌ها است. تصمیمی که قرار است تکلیف کیفیت نصف روز، هفته، سال و حتی کل عمرتان را مشخص کند. چون شما مفیدترین ساعت‌های روز و هفته و شیرین‌ترین سال‌های عمرتان را در محل کار می‌گذرانید و فقط کافی است از شرایطی که دارید و کاری که باید انجام دهید ناراضی باشید تا بیشترین استرس‌ها و فشارها به سمت‌تان سرازیر شوند. بنابراین بهتر است قبل از هر تصمیمی برای آینده و انتخاب شغل، حسابی فکر و تحقیق کنید.

خیلی ساده است دلیل خیلی از شکست شغلی ها عدم استمرار تو اون شغله, یعنی شخص بعد چند ماه فعالیت مردد میشه, مائوس میشه و احساس می کنه که تو انتخاب شغل اشتباه کرده و ولش می کنه. به خاطر همینه که بیکاری یکی از اصلی ترین عوامل طلاق تو کشورمونه . فرد لازم است اقتضاهای رشته تحصیلی را از نظر توانایی‌های ذهنی، شخصیتی، پشتکار و عوامل عاطفی درنظر بگیرد. وقتی قرار است شغلی را انتخاب کنیم، ابتدا باید به توانایی‌های هوشی خود که برای پشت‌سر گذاشتن کنکور و خواندن درس‌ها لازم است، توجه کنیم. نباید بچه‌ها را از نظر توانایی ذهنی محدود دید مگر آن‌که پایه‌های تحصیلی ضعیف باشد و نتوانند آن‌ها را برای قبولی در رشته موردنظر ارتقا دهند.

اندیکاتور پرفسوراتو این مقاله به تمام بخش های انتخاب شغل مناسب و تاثیرات اون تو زندگی تک تکمون یه سرکی بکشم. در انتها خوب است بدانید که اهداف بلند مدت شما با تغییر در علایق و نگرشتان در طول زندگی تغییر می‌یابند و این یک امر طبیعی است؛ پس، از ریسک کردن و تغییر اهدافتان در هرجای مسیر شغلی نترسید حتی اگر این تغییر به شکست منجر شود. همیشه به خاطر داشته باشید که در نهایت رضایت شغلی و شاد بودن شما مهم است و تغییر اهداف و شکست‌هایی که در طول مسیر خواهید داشت در حقیقت شما را به این هدف نزدیک‌تر خواهد کرد. البته توصیهٔ ما این نیست که الزاما به خاطر درآمد کم، علاقه‌تان را کنار بگذارید.

با وجود همهٔ اینها شاید تعجب‌آور باشد که این تست‌ها پیش‌بینی‌کنندهٔ خوبی برای موفقیت در کار نیستند. نکته مهم این بود که باید بپذیریم که ممکن است شرایط متفاوتی در کسب‌وکار وجود داشته باشد و برای آن همیشه آماده آنالیز و ایجاد تغییرات باشیم. کشورها و شرایط‌شان روزبه‌روز تغییر می‌کنند و همراه با این تغییرات شغل‌های جدیدی به‌وجود می‌آیند و البته که خیلی شغل‌ها هم از بین می‌روند یا حذف می‌شوند. بنابراین ما باید قبل از انتخاب شغل یا یادگرفتن یک مهارت و راه‌اندازی کسب‌وکار تمام این‌ها را درنظر بگیریم. تست استعدادیابی برای انتخاب رشته بهتر است بدانیم عنوان شغلی‌ای که مثلا 15 سال پیش پردرآمد و روی بورس بوده است، شاید امروز دیگر طرفداری نداشته باشد. آیا هنوز هم در انتخاب شغل مناسب سردرگم هستید؟ اگر در تصمیم گیری با مشکل مواجه شده اید باید یک آزمون شغلی بگیرید.

اگه بچه دوستت تو کنکور قبول نشده و تو دلت گفتی خداروشکر بچه من قبول شده. اگه سیل و زلزله اومد و خوشحال بودی که تو شهر و محله تو نیومده. اگه دعا دعا میکنی جنگ بشه و امید بستی یکی دیگه بیاد آزادت کنه.

همه ما دوست داریم شغلی داشته باشیم که تو اون علاوه بر درآمد مناسب شور و ذوق و علاقه و حس خوب و مفید بودن هم داشته باشیم. سلام من سعید دین محمدی هستم از مجموعه آکادمی مشاغل, مجموعه ما به افراد کمک می کنه تا شغل طلایی خودشون رو انتخاب کنند و اون شغل رو راه اندازی کنند. بعد از رعایت همه نکات گفته‌شده و تصمیم‌گیری نهایی، نوبت به ساختن رزومه و فرستادن آن برای کارفرماها می‌رسد. یک رزومه کامل و حرفه‌ای می‌تواند به میزان قابل توجهی، شانس شما را برای پیدا کردن شغل مدنظرتان بالا ببرد.
Here's my website: https://nikaro.ir/blog/%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%b1/

Share