تست استعدادیابی اوکانر

Expires in 6 months

02 April 2022

Views: 34

تست اوکانر ٔ مهم این است که نتایجی که در حین تکرارها به دست می‌آید، هیچ‌وقت از قبل مشخص یا قابل‌پیش‌بینی نیست. هر بار که شما آن را اجرا کنید، یک شغل را انتخاب کنید و مدتی در آن شغل کار کنید، نتایج، شناخت و تجربه‌های جدیدی به دست می‌آورید که آنها در تکرار بعدی دستورالعمل در نظر می‌گیرید و به انتخاب بهتری می‌رسید. در هر تکرار شما بهتر می‌فهمید که از شغلتان واقعاً چه چیزی می‌خواهید. شناخت و تجربه‌ای که شما در حین کار کردن به دست می‌آورید، از قبل مشخص نیست و با هیچ تست روانشناسی، جلسهٔ مشاوره و راهکار دیگری قابل‌پیش‌گویی نیست. یکی از ابزارهایی که به‌اشتباه برای انتخاب شغل استفاده می‌شوند، تست‌های شخصیت‌شناسی هستند که بسیار هم پرطرفدار بوده و گاهی افرادی که از آنها استفاده کرده‌اند با تعصب بسیار زیادی از آنها دفاع می‌کنند.

خب قبل از اینکه بحث جذاب چه شغلی انتخاب کنم و انتخاب شغل رو که قراره کلی تو اون کیف کنیم و لذت ببریم رو شروع کنم , می خوام در مورد سوالی که تو اینستاگرام آکادمی مشاغل از دوستان پرسیدم یه کوچولو صحبت کنیم. به نظر من اولویت آشنای مختصری با مسیر شغلی هستش, چونکه با درک نادرست درباره مسیر شغلی ممکنه شغل خوبی رو انتخاب کنید که شما رو به هیچ جا نمیبره . ولی واقعا این بهترین راهشه؟ من میگم نه , چون این نوع نگاه به انتخاب شغل نگاه شرکتی و سازمانی هستش. ساده بخوام بگم این نگاهی هستش که با اون یک سری از افراد الک میشن و یه سری نمیشن.

در هر نقطه، نقطه‌های زیادی کنارمان هستند که می‌توانند انتخاب بعدی ما باشند. اگر یکی را خوب انتخاب نکنیم یا انتخابمان بد از آب دربیاید، سرنوشت ما نابود نمی‌شود. البته که انتخاب بد، هزینه‌هایی دارد ولی می‌توانیم در انتخاب‌های بعدی، مسیرمان را اصلاح کنیم. وضعیتِ همیشه‌درحال‌تغییر این روزها، اگرچه ممکن است کار شما را سخت‌تر کند، اما خبر خوبی است؛ زیرا هنگامی که دربارهٔ انتخاب یک شغل تصمیم می‌گیرید، لازم نیست نگران این باشید که باید یک شغل تا آخر عمر انتخاب کنید. شما می‌توانید کارهای مختلف را امتحان کنید و هرجا که لازم بود، حرفه‌تان را تغییر دهید. البته فقط بحث کمیت نیست، چراکه در اینجا مسئله‌ای مهم‌تر وجود دارد؛ تحقیقات نشان می‌دهند رضایت شغلی رابطهٔ قوی‌ای با رضایت از زندگی دارد.

خیلی ها تو انتخاب شغل خودشون احساسات و علاقه و توانایی هاشون رو برای همرنگ جماعت شدن می فروشند , آره می فروشند! موقع انتخاب شغل از خودت سوال کن این همون چیزیه که فکر میکنم می تونم توش موفق بشم؟ اگه توی جواب مردد هستی یعنی با خدت رو راست نیستی و داری چیزی رو از خودت مخفی می کنی. شغل؟ انتخاب شغل؟ شغلم مگه انتخاب کردن داره ؟ نه من حوصله این بازی ها رو ندارم آنقدر گرفتاری دارم که به اینجور چیزا فکر نکنم و از این دست بازخورد ها که معمولا نشونه پیچیدگی بیش از حد این انتخابه مهم هستش. چون صد در صد یکی از ارکان اصلی انتخاب یه شغل بحث مالی و درآمدی اون شغله و اگه در نظر گرفته نشه امکان پیشرفت برای فرد محیا نمیشه. فکر کنم براتون پیش اومده باشه افراد شما را با کاری که انجام میدین قضاوت کنن.ممکنه تو یه مهمونی باشه , یه جلسه کاری باشه و یا هر جمع دو تا چند نفری که از شما درباره کارتون سوال پرسیده میشه. و این یه دلیل خیلی مهمه که لزوم یادگیری انتخاب شغل مناسب و شغل طلایی رو خیلی بیشتر به ما نشون میده.

اگه بچه دوستت تو کنکور قبول نشده و تو دلت گفتی خداروشکر بچه من قبول شده. اگه سیل و زلزله اومد و خوشحال بودی که تو شهر و محله تو نیومده. اگه دعا دعا میکنی جنگ بشه و امید بستی یکی دیگه بیاد آزادت کنه.

همچنین اگر به شغل موردعلاقه‌تان هم برسید به این معنی نیست که دیگر روز سختی نخواهید داشت. ممکن است مجبور باشید کارهایی را انجام بدهید که دوست ندارید، یا در بعضی روزها از کارتان لذت نبرید. هر شغل، مجموعه‌ای از کارها و وظایف است و قرار نیست شغلی باشد که ما به تمام کارها و وظایف آن علاقه داشته باشیم. پس اینکه انتظار داشته باشیم با دنبال کردن علاقه‌مان همه‌چیز به دنبال آن بر وفق مراد شود، باور اشتباهی است.

دانلود سریال profitپس قرار شد در این مقاله به مقوله شغل و داشتن شغل و یا ایجاد شغل یا راه‌اندازی شغل بپردازیم و اولویت و فرض را بر این اساس قرار دهیم که فردی به دنبال ایجاد شغل است بدون این که سرمایه ریالی داشته باشد. پس با مراجعه به مشاور خودتان، استعدادها و توانایی‌هایتان، محدودیت‌هایی که دارید و… را می‌شناسید و سعی می‌کنید بهترین تصمیم را در مورد انتخاب شغل آینده بگیرید. اگر می‌خواهید از تصورات بچگی‌تان در مورد شغل مورد علاقه فاصله بگیرید و بهتر و بیشتر خودتان را بشناسید، در مورد چیزهایی که در مورد شناخت خود گفتیم بعدا عمیق و زیاد فکر کنید، بخوانید و مشورت بگیرید. تا اینجا گفتیم همه چیز از شما و شناخت خودتان شروع می‌شود ولی در ادامه باید بگوییم متاسفانه یا خوشبختانه همه چیز به شما ختم نمی‌شود.

معمولاً ما نمی‌توانیم دقیق حدس بزنیم که پایمان در یک کفش چه حسی خواهد داشت. درضمن، تجربه و حس هر فرد مختص به خودش است؛ چون اندازه و شکل پای شما و پای هر فرد متفاوت است. © ۱۳۹۹ – تمام حقوق برای شرکت توسعه سرمایه انسانی آریا سابین محفوظ است. زمین گل‌آلود را می‌توانیم شرایط رکود اقتصادی و شرایط زمین صاف و هموار را دوران رشد اقتصادی بدانیم.

بسیاری از افراد دارای هموروئید هستند، اما علائم همیشه مشهود نیستند. حاج اصغرمو تازه از شیر گرفته بودم و رقیه رو آبستن بودم ...». پس هیچوقت دنبال آدم بی‌عیب و ضعف نباش، چون دیگه کوه نیست، دشت و کویره …سهند بهنام، ژانویه ۲۰۲۰. هرچی بلاست سر ما میاد، … درواقع این جمع بندی همه چیزهایی هست که این روزها میشنوید و میبینید.

به دست آوردن تجربه از طریق کارآموزی برای رزومه کاری شما امتیاز است. دوره کارآموزی اطلاعات خوبی در مورد شغل و مسئولیتهای آینده به شما می دهد. می توانید ضمن همکاری و کار به عنوان یک تیم، از افراد با تجربه مهارت یاد بگیرید. یک لیست جامع از مهارتهای قوی خود ایجاد کنید و مرحله بعدی را بر اساس آن تعیین کنید. برای به دست آوردن چشم انداز بیرونی و بهتر، با خانواده یا دوستان خود مشورت کنید تا به شما در انتخاب قوی ترین مهارت کمک کنند. انتخاب شغل شما ممکن است با شرایط مالی، جغرافیایی، مسئولیت های خانواده، ناتوانی جسمی یا مدارک تحصیلی شما محدود شود.

اگر تاثیر نیاز بازار در انتخاب شغل را ندیده بگیرید، ممکن است بعدا ضرر کنید و از بی‌توجهی‌تان پشیمان شوید. بنابراین قبل از هر تصمیمی تا می‌توانید چشم‌هایتان را روبه شرایط بازار کار رشته‌های مختلف باز کنید. هنگامی که لیست خود را به یک یا دو مسیر شغلی کاهش دادید، باید ارزیابی کنید که آیا به آموزش های بیشتر یا مدارک معتبر نیاز دارید.

درحالی که هوارد گاردنر از پیش دبستانی و مدرسه کار استعدایابی کودکان را شروع کرده است. فارغ از تمام دغدغه های هممون که نسبت به سنمون و جایگاه و موقعیتمون تو این جامعه یعنی ایران داریم. ما با انتخاب شغل روند زندگیمون رو انتخاب می کنیم .موقعیتمون تو آینده روبرنامه ریزی می کنیم .شب و روزمون و اوقات فراغت و مشغولیمون رو تعیین می کنیم. آدم های دور و بر و خوشی ها و نا خوشی ها و خنده ها و عصبانیت ها رو تعریف می کنیم. اینکه یه کاری رو تا کی ادامش میده استقامتت رو تو اون مسیر نشون میده .

استعدادیابی یک رویکرد وصل کننده است و نه فصل کننده به فرد بهش احساس خوشایند میدهد تا احساس عدم اعتماد به نفس و ناخوشایند از او دور شود. فرد استعدایابی شده وقتی فرد به سمتی حرکت می کنه که توانایی انجام دادن اون فعالیتها رو داره عزت نفس و یا اعتماد به نفسش و ارتباط با محیطش قطعا تقویت میشه. باتوجه به میزان عملکردی که نظریه استعدادیابی دارد و باتوجه به مدارسی که در ایران و خارج از ایران طراحی و سازماندهی شدن و همچنین دانش عمومی مردم نسبت به استعدادیابی، حضور در جامعه را می برد به سمت سلیقه ی آدم ها.

به‌طور مثال، در تست MBTI، شانزده تیپ شخصیتی وجود دارد و با اندازه‌گیری ۴ عامل مختلف در افراد، آنها را در یکی از این تیپ‌های شخصیتی قرار می‌دهد. این نوع دسته‌بندی باعث می‌شود بسیاری تصور کنند که ویژگی‌ها و رفتارهای آنها تغییرناپذیر است و درنتیجه هیچ‌گاه برای رشد یا تغییر خود تلاش نکنند.به‌طور کلی این تأثیر منفی ناشی از برچسب زدن به خود است. از بین این پنج عامل، «غرق شدن در کار» و «خوب بودن در شغل» به‌صورت مستقیم به جنس کاری که انجام می‌دهیم مربوط است.
My Website: https://nikaro.ir/blog/%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%b1/

Share