کلینیک تخصصی استعدادیابی کودکان نابغه پرور

Expires in 4 months

02 April 2022

Views: 31

اگر در راستای پرورش این استعداد آموزش ببینند و تمرین کنند، می توانند مهارت های بسیار فوق العاده ای در آن حوزه به دست آورند. بیمه کارکنان ، مربیان ، دانش آموزان و افراد مربوطه به شعبه به عهده مدیر عامل شعبه میباشد . شاید مهم ترین وظیفه هر فردی، شناخت توانایی ها خود و استفاده درست از آن ها در راستای اعتلای خود و جامعه اش باشد. روان شناسان و متخصصان مرکز مشاوره مکث، در کوتاه ترین زمان ممکن، شما را با توانایی هایتان آشنا کرده و نوع هوشتان را به شما می شناسانند.

اما اگر هنوز هم این کار را نکرده‌اید، نگران نباشید؛ زیرا هروقتی که تصمیم بگیرید، باز هم دیر نمی‌شود. در هرحال برای پرورش استعداد کودک، پشتیبانی و حمایت والدین یکی از اصلی‌ترین نیازها خواهد بود. همونطور که مستحضر هستید بسیاری از بخش هایی که جانسون اوکانر در روش استعدادیابی (شغلی) بزرگسالان مطرح کرده توی گروه های هوش های برتر هشت گانه هوارد گاردنر قرار می گیرد.

آزمون های استعدادیابی برای رده های سنی مختلف از ۲۵ خرداد ماه ۱۴٠٠ با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حداقل ظرفیت در هر آزمون، برگزار خواهد شد. لطفا برای ثبت نام رایگان، به صورت حضوری به یکی از مراکز مجتمع فنی تبریز مراجعه کنید و یا در دایرکت پیام دهید. با توجه به رایگان بودن آزمون‌های استعدادیابی مهارتی خواهشمندیم برگزاری این آزمون‌ها را به دوستان و آشنایان خود اطلاع رسانی نمایید. برخی والدین با فرستادن کودک‌شان به چندین کلاس مختلف، باعث ایجاد فشار روی او می‌شوند. حتی برخی والدین جلسات مشاوره و تمرین را هم در برنامه‌ی روزانه‌ی فرزندان قرار می‌دهند. این‌که به او آزادی بدهید تا به‌راحتی بتواند جست‌وجو کند، نتیجه‌ی بسیار بهتری خواهد داشت.

استعدادیابی یک رویکرد وصل کننده است و نه فصل کننده به فرد بهش احساس خوشایند میدهد تا احساس عدم اعتماد به نفس و ناخوشایند از او دور شود. فرد استعدایابی شده وقتی فرد به سمتی حرکت می کنه که توانایی انجام دادن اون فعالیتها رو داره عزت نفس و یا اعتماد به نفسش و ارتباط با محیطش قطعا تقویت میشه. پس تا بدین جا با مثال هایی که بیان شد و مثال های فراوانی که در ذهن شما نیز وجود دارد متوجه شده اید که نابغه سازی از کودکان به زور کاری درست نیست و استعدادیابی تیغی دو لب برای کودک و خانواده اوست و بستگی به استفاده از آن دارد.

متاسفانه سیستم آموزش و پرورش کشور ما مبتنی بر پایه سمعی و بصری تهیه شده اند و دیگر حوزه های توانایی و هوش ای ما مورد استفاده قرار نمی گیرند و اگر هم بخواهیم بحث هوش های ۸ گانه را نادیده گرفته و فقط به حواس ۵ گانه مان رجوع کنیم. گواهینامه به ما این اطلاعات رو میده که هوشهای برتر تو چه زمینه هایی در چه رشته های تحصیلی و چه مشاغلی و در چه مهارتی کودک می تواند فعالیت داشته باشه و یک دورنمایی از آینده کودک را مشخص می کند. خب یک توضیحات خیلی مفصلی داره و من سعی می کنم به شکل خیلی خلاصه، نظریه اوکانر رو براتون توضیح بدم و یک مقایه ای بکنیم با نظریه هوارد گاردنر. قطعا از آنجایی که استعداد ذاتی هست در هر سنی استعداد مربوطه در ما وجود دارد، استعداد برتر ما مشخص است پس 3 سالگی و 12 سالگی و 20 سالگی ندارد در هر مقطع زندگی استعدادهای ما پایدار هستند. پاسخ به این پرسش بله است، با توجه به این پرسش می توان به پرسش بعدی نیز پاسخ مثبت داد.

پس نقاط قوت فرزندتان را کشف (فارغ از این‌که چه چیزی هستند) و به او در پرورش آن‌ها کمک نمایید. در خلال همین جست‌وجوگری و کسب تجربه‌های متفاوت است که در نهایت، دلبندتان علاقه و استعدادش را پیدا می‌کند. اگر به آن‌ها اجازه‌ی یک فعالیت ساختارمند، فضای مناسب و فراغت کافی بدهید آن‌ها می‌توانند حس کنجکاوی خود را تقویت کنند. در نتیجه با این کار، فرصت فکر کردن به علایق و تصمیم‌گرفتن را هم کسب خواهند نموند. هر پدر و مادری می خواهد نقاط ضعف و قوت فرزند خود را ببیند و آن ها را توسعه دهد. گاهی اوقات بعضی از کودکان به طور نا خود آگاه به سمت استعدادهای خود هدایت می شوند، گاهی اوقات نیز بسیاری از کودکان به راهنمایی نیاز دارند تا استعدادهای خود را بشناسند.

در حالی که نظریه هوارد گاردنر یک خط بطلان و ضربدر بزرگی روی این قضیه می کشد، باتوجه به اینکه تمام این مهارت ها از طرف مغز انسان هداست می شود در نتیجه افراد برتری ای نسبت به دیگری نخواهند داشت. هوارد کاردنر نظریه خود را در سال 1983 در شرکت جنرال موتورز عمومی کرده و اجرا نمود اما نظریه جانسون اوکانر در سال 1922 یعنی تقریبا 4 دهه بعد معرفی شد و عمومیت پیدا کرد، در این 4 دهه قطعا افراد بیشتری تحت استعدادیابی هوارد کاردنر قرار گرفته اند. بسیار مفتخریم که اولین آزمون استعدادیابی مهارتی برای کودکان و نوجوانان را در سال ۹۸ در مجتمع فنی تبریز برگزار کردیم، امیدواریم نتیجه این آزمون‌ها به شکوفا شدن استعدادهای فرزندانمان و تبدیل این استعدادها به مهارت و تخصص بیانجامد.

بدن منوال نیست که با یک لحظه مشاوره یا یک پرسشنامه بخواهیم کار استعداد یابی برای یک کودک انجام شود این یک پروسه کاملاً پیچیده ای هست. چیزی که ما در ظاهر میبینیم تغییر میکنه؛ آموزشها و مهارتهایی است که ما کسب میکنیم. در ادامه این مقاله انواع استعدادها را توضیح داده و برای هر کدام مثال هایی می آوریم تا موضوع برای خانواده ها قابلیت درک بیشتری پیدا کند. مقدمه یکی از دستاوردهای بسیار مستند در مورد رفتار فرد و سازمان این است که... تمامی حقوق مطالب و تصاویر تولیدی این سایت متعلق به سایت رادیو کودک است، هرگونه کپی برداری با ذکر نام سایت و لینک به آن براساس صفحه قوانین و مقررات بلامانع است. اگه در هر موضوعی به روز هستی و اطلاعاتی داری می تونی اونو با اسم خودت با ما به اشتراک بذاری.

یک باور مرسوم بین مردم شکل گرفته و بسیاری متعتقدند برای موفقیت، لازم است طبق استعدادهایمان رفتار کنیم؛ از مسأله‌ی آموزش گرفته تا اشتغال. این باور، بی‌راه هم نیست و کاری که در به آن علاقه نداشته باشیم، برایمان سخت خواهد بود. از طرف دیگر وجود توانایی ذاتی در مسأله‌ای، باعث می‌شود افراد سریع‌تر در آن رشد و پیشرفت کنند. خردسالان نیز از این امر جدا نیستند؛ بالأخره روزی آن‌ها وارد مدرسه می‌شوند، پس اگر در مسیر آموزشیِ درستی قرار بگیرند، موفقیت‌شان محتمل‌تر است. پس اگر شما هم درباره‌ی استعدادیابی کودکان ، روش‌های آن، زمان مناسب و سایر نکات سؤالی دارید با این مطلب از بچگی همراه باشید. از بهترین مراکز استعدادیابی کودکان در تهران می توان به موسسه فرزندان برتر با 15 سال سابقه کار براساس روش کار هوارد گاردنر اشاره کرد.

در‌واقع برخی تحقیقات نشان می‌دهند ذهن کودکان تا اواسط دوران مدرسه، به اندازه‌ی کافی توسعه نخواهد یافت تا بتوانند به‌درستی درباره‌ی آینده فکر کنند. پس تا زمانی که فرزندتان نقطه‌ی قوت خودش را پیدا می‌کند، سعی کنید او را با کمال آرامش به سمت فعالیت‌های مختلف سوق دهید تا دلبستگی خودش را پیدا نماید. به‌همین دلیل تمایل دارید آن‌ها را به سمت رشته و شغلی که خودمان دوست دارید، هدایت نمایید. در گذشته فعالیت های محدودی برای کودکان مانند کلاس های کلاسیک ورزشی و یا موسیقی وجود داشت امروزه با پیشرفت علم فعالیت های متنوعی مانند یوگا کودکان، روباتیک و … وجود دارد. شاید شما نیز علاقه داشته باشید کودک شما در یکی از این رشته ها فعالیت کند اما این امر نباید اجبار باشد.

مثلا استعداد تجسم فضایی و درک ساختار ها معادل گروه بصری فضایی، سیلوگرام معادل هوش کلامی و زبانی و استعداد استدلال تحلیل اعداد باز معادل هوش منطقی و ریاضی است. اگر بخوایم نام ببریم هوشهای 8 گانه رو ، اول من این رو توضیح بدم که گارنر، پس از پژوهش تحقیق فراوانی که انجام داد و رفتارهای کودک رو در فضاهای مختلف بررسی کرد به این نتیجه رسید که مغز هر انسان قابلیتهای بی شماری برای یادگیری داره. وقتی مسائل مختلف به کودکان آموزش داده می شود، پیدا کردن هوش ابتدایی او در فرآیند استعدادیابی سخت می شود. خب شاید یک ذره بعید بیاد که ما فرزند 3 سالمون رو بخواهیم استعداد یابی بکنیم.

اگر نمره فرد مربوطه در این تست ها کم بود قطعا از نظر جامعه فردی کند ذهن یا بی استعداد به حساب می آمد در طی زمان با توسعه جوامع و ایجاد فرصت های برابر و توسعه صنایع و کسب و کارها، کم کم این شاخص های اندازه گیری جای خود را به شاخص های مهم تر و کامل تر دادند. برای مثال شما تصور کنید کودکی استعدادیابی شده است و استعداد او در هوش موسیقیایی بسیار عالی هست حال خانواده او تلاش می کنند او را به نسبت اطرافیان کودکی خاص جلوه دهند کودکی که از دیگر کودکان اطراف خود در خانواده و مدرسه برتر است. داخل گواهینامه کودک عمدتاً اول نقاط مثبت و هوشهای برتر کودک مشخص می شود که در طول یکسال حداقل یک تا دو نوع از هوش برتر کودک کاملاً مشخص می شود و همینطور نقاط ضعف کودک رو نیز بایستی برای خانواده ها مشخص بکنیم که اگر نیاز هست که روی نقاط ضعف کار بیشتری بشه خانواده ها در جریان باشند.

ناگفته پیداست که پیشرفت فوق العاده ای در کارش دیده میشد و موقعیت شغلی و مزایای فوق العاده ای عایدش کرد. استعداد ظرفیت بالقوه جسم و ذهن شما در حوزه ای مشخص است که به شما قدرت ویژه ای برای رشد یک مهارت می دهد. حکم نمایندگی شما بعد از انجام مراحل اداری و شروع آموزش اولیه از طریق پست سفارشی برایتان ارسال خواهد شد . مالیات بر درآمد، ملک، اجاره و مالیاتهای مربوطه به شعبه و پرداخت به موقع آن به عهده ی مدیر عامل شعبه میباشد . پاول بروکا و سر فرانسیس، اولین دانشمندانی بودند که به فکر یک راهکار عملی برای سنجش هوش افتادند. آن ها با اندازه گیری میزان بزرگی جمجمه، سعی داشتند یک رابطه خطی بین سایز جمجمه و میزان هوش برقرار کنند که البته ناموفق بودند.

ما افراد زیادی را می‌شناسیم که با وجود پایین بودن نمرات درسی در مدرسه، موفقیت های زیادی در دنیا به نامشان ثبت شده است. این ابزارها بدون در نظر گرفتن یک برنامه مدون کاربردی نداشته و همان فرایندهای سنتی مجددا تکرار و تاثیر این موارد بسیار کم خواهد بود. در مقاله دوم هرکدام از 8 نوع هوش گاردنر را نام برده، توضیح داده و مشاغل مرتبطی با هر هوش را نیز بیان می کنیم. در هیچ کدام از این حیطه ها آموزش مستقیم نباید داده شود، کودک بایستی بصورت غیرمستقیم و بدون شرط از خود علاقه بروز دهد. در ایران استعدادیابی به غلط توسط پرسشنامه هایی با پاسخ های از قبل تعیین شده سنجیده می شوند. افرادی که فوتبالیست هستند هم می توانند بصورت خیره کننده ای شما را به وجد بیاورند.

Homepage: https://nikaro.ir/blog/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

Share