سگ چقدر فلوکستین می تواند بخورد؟

Expires in 5 months

25 February 2022

Views: 118

به نظر می رسد با توجه به میزان بهبود و در دسترس بودن دارو،فلوکستین یکی از قدم های درمانی اول درخانم های مبتلا به pms است ،شاید بهترین دوز و نوع مصرف آن به صورت 20 میلی گرم در روز و می باشد . داروهای روانگردان می توانند برای سلامتی به طور کلی و به ویژه برای سلامت روان بسیار خطرناک باشند. به همین دلیل ، آنها هرگز نباید خود به خود تجویز شوند ، همیشه باید پس از تجویز پزشکی مصرف شوند و در حین مصرف ، در صورت مشاهده تغییرات ذهنی یا جسمی باید به پزشک مراجعه شود. این دارو نه تنها جذب مجدد سروتونین را مهار می کند ، بلکه باعث مهار جذب مجدد نوراپی نفرین و دوپامین در قشر جلوی پیشانی شده و گیرنده های 5HT2C را مسدود می کند که باعث افزایش سطح این انتقال دهنده های عصبی در آن منطقه می شود.

در صورت مصرف فلوكستين تيوريدازين نبايد زودتر از 5 هفته آغاز گردد. از مصرف همزمان اين دارو با ساير داروهاي داراي پيوند پروتئيني بالا (مانند وارفارين) اجتناب شود. انسولين و داروهاي ضدقند خوراكي ميتوانند در مصرف همزمان با فلوكستين قند خون را تغيير دهند. فلوكستين معمولا توسط بسياري از بيماران به خوبي تحمل مي شود و عوارض آن نظير گيجي، بي خوابي، اضطراب، تهوع، كاهش ميل جنسي و مشكلات انزال به ندرت ديده مي شود. قطع كامل انزال يك عارضه جانبي اين داروست كه به مقدار مصرف آن بستگي دارد و حتي چند هفته پس از قطع دارو نیز ممکن است ادامه پيدا كند.

همچنین این مرکز با برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه سلامت روان به شما کمک می‌کند تا از بروز افسردگی پیشگیری نمایید. علی‌رغم ورود داروهای جدیدتر این گروه فلوکستین همچنان یک داروی پرطرفدار است و در سال ۲۰۰۷ در بیش از ۲۲ میلیون نسخه برای آن در ایالات متحده تجویز شده‌است. مدت حق انحصاری تولید فلوکستین در سال ۲۰۰۱ پایان یافته و هم‌اکنون شرکت‌های مختلف داروسازی به تولید آن می‌پردازند.

علاوه بر این ، هر دو فلوکسنتین و متابولیت آن نیمه عمر طولانی دارند (فلوکستین 2 یا 3 روز و متابولیت آن 2 هفته) ، که به کاهش سندرم ترک استفاده می شود که هنگام برداشت برخی از SSRI ها مشاهده می شود. اما به خاطر داشته باشید که این بدان معنی است که با پایان درمان مدت زمان زیادی طول می کشد تا دارو از بدن خارج شود. طبق فرضیه مونوآمینرژیک ، افراد مبتلا به افسردگی از کمبود سروتونین در سلولهای عصبی سروتونرژیک پیش سیناپسی ، چه در نواحی سوماتودندریتیک و چه در ترمینال آکسون رنج می برند. ما به شما مرکز مشاوره حامی هنر زندگی را پیشنهاد می‌کنیم که با داشتن مشاورانی برجسته و با دانش شرایطی را برای شما فرآهم آورده‌اند تا بتوانید به صورت حضوری و تلفنی مشاوره درباره افسردگی خود دریافت نمایید. این مرکز به شما تضمین می‌دهد که در کمترین زمان ممکن افسردگی‌تان بهبود می‌یابد و به راحتی می‌توانید به زندگی طبیعی خود بازگشته و لذت‌های قبل را دوباره امتحان کنید.

دارو هایی که در بدن باعث افزایش تولید انسولین می شوند سولفونیل اوره نام داشته که از جمله این دارو ها می توان به کلرپروپامید، تولبوتامید گلیبورید، گلیپیزید و گلیمپیرید اشاره کرد. با استفاده از داروی متوفورمین حساسیت سلول های بدن نسبت به انسولین افزایش یافته و به این ترتیب انسولین در بدن کارایی عادی خود را انجام می دهد. در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم که نام دیگر دیابت نوع 1 دیابت وابسته به انسولین بوده و این بیماری ارثی بیشتر در کودکان و نوجوانان بروز می کند. دیابت نوع 1 معمولا با تزریق روزانه ی انسولین درمان شده و علائم خاصی از خود نشان نمی دهد.

ظاهر SSRI ها در اواخر دهه 1980 انقلابی در روانپزشکی ایجاد کرد و در شش ثانیه به شش نسخه رسید. اگرچه آنها در اصل به عنوان داروهای ضد افسردگی متولد شده اند ، اما اغلب برای سایر موارد نه چندان جدی مانند اختلال بدشکلی قبل از قاعدگی ، اختلالات اضطرابی یا برخی از اختلالات خوردن تجویز می شوند. سلول های مغزی که نورون نام دارند چندین نوع ماده شیمیایی را آزاد می کنند که نورون ها را تحریک و پیام عصبی را منتقل می کنند.

این دارو با مهار اختصاصی برداشت مجدد سروتونین توسط غشای سلول عصبی پیش سیناپسی که منجر به افزایش غلظت سیناپسی آن در سیستم عصبی مرکزی می گردد، اثر خود را اعمال می کند. داروهایی برای اختلالات قلبی مانند دیگوکسین (لانوکسین) و فلکائینید (تامبوکور). داروهایی برای درمان اضطراب مانند آلپرازولام (زاناکس) یا دیازپام (والیوم). اختلال عملکرد جنسی این اثر به دلیل انسداد حاد گیرنده های 5HT2A و 5HT2C در نخاع است. آکاتیزیا ، عقب ماندگی روان-حرکتی ، پارکینسونیسم خفیف ، حرکات دیستونیک و در نتیجه این موارد ، درد مفصل. این اثر با انسداد حاد گیرنده های 5HT2A در گانگلیون های پایه ایجاد می شود.

به داروهایی که این اثر را دارند ، DIND گفته می شود (مهارکننده های نوراپی نفرین و دوپامین) ، بنابراین فلوکستین علاوه بر SSRI ، یک DIND نیز خواهد بود. به طور خلاصه ، SSRI ها با افزایش تدریجی سطح سروتونین در تمام مناطق مغزی که سلولهای عصبی سروتونرژیک وجود دارد ، عمل می کنند ، نه فقط در موارد مورد نیاز ، که باعث اثرات مفید و مضر می شود. اگرچه عوارض جانبی یا عدم تمایل آنها با گذشت زمان بهتر می شوند. ج) به دلیل خطرات ناشی از مشکلات روحی و روانی مثل اضطراب، افسردگی و حملات هراس بدون درمان، هرگز مصرف این دارو را خودسرانه و ناگهانی متوقف نکنید.

پاسخ دادن به سؤالات مبهمی که بیمار در مورد داروهایش می پرسد به ندرت می تواند مفید واقع شود. برای مثال، غیرممکن است که به سؤالاتی مثل این، جواب صحیح داد «خوب، پس من دو قرص آبی یا قرمز در صبح باید بخورم و سپس یک قرص سفید؟». در بیماری هایی نظیر افسردگی،پرخوری عصبی و وسواس،سطح سروتونین در مغز کاهش می یابد و با اثر این داروها می توان تعادل بین عوامل شیمیایی مغز را برقرار کرد تا علائم این بیماری ها برطرف گردد. فلوکستین داروی نام آشنا، کم عارضه و پرطرفدار در داروهای ضدافسردگی می باشد که در موارد متنوعی مانند پرخوری عصبی،افسردگی و وسواس اجباری تجویز می شود.

این اثر به دلیل انسداد حاد گیرنده های 5HT2A و 5HT2C در طرح سروتونرژیک رافه به آمیگدالا و از قشر لیمبیک به قشر جلوی پیشانی شکم رخ می دهد. وقتی گیرنده ها برای مدتی مسدود شدند ، نورون آنها را "غیر ضروری" می شناسد ، به همین دلیل آنها دیگر کار نمی کنند و برخی از بین می روند. این اثرات تحت عنوان حساسیت زدایی و تنظیم مقررات کاهش می یابد و از طریق مکانیزم ژنومیک رخ می دهد. در گروه SSRI ها شش نوع ترکیب وجود دارد که دارای تأثیرات بسیاری هستند ، اگرچه آنها همچنین دارای خواص منحصر به فردی هستند که آنها را متمایز می کند. ساخته شد و اداره مواد غذائی و داروئی ایالات متحده آمریکا در ۱۹۸۷ سودمندی آن را برای درمان افسردگی تأیید کرد.

Read More: https://hirbodclinic.com/fluoxetine-2/

Share