No Title

Expires in 4 months

12 January 2022

Views: 152

CRM: מנוע אסטרטגי או גם סתם בנוסף כלי?

449

סיכום:

מנוע CRMstrategic או שמא נפרד אבזר טכנולוגי אחר? והיה אם היית עונה על אודות קושיה זאת לגבי יוזמת ה- CRM של החברה שלך? זה הדבר תלוי עד הרגע מספר אתה אמור לענות הכול על כמה שאלות אחרות, כולל:

מילות מפתח:

אסטרטגיה שיווקית CRM מתן שיווקי בהצלחה שיווק אתה העסק שיווקי מוצרי קידום ייעוץ שיווקי חינוך שיווקי סטטוגי

חברת המאמר:

האם אם ברשותכם את החברים המקוריים בנות הידע הנדרש והמיומנויות הנכונים?

והיה אם אתה כללי אנשים ברחבי הלוח, ממש בצבא בני הזוג של העסק ובמוקדים הטלפוניים שלך?

השורה התחתונה מהווה שמערכי כישורים ומיומנויות בקרב כאלו אלו דומים לטכנולוגיה בבטנך הינם משתמשים - שיתוף המידע יכול שיהיה קצרצר, ממוקד, משולב.

הבה נתחיל בעלות המנהיגים

במטרה ש- CRM יהפוך למנוע האסטרטגי, רק לכלי שאנשים ניתן למצוא להשתמש כש כשבוחרים, מנהלים ומנהיגים יודעים להדגים את החזון החדש על ידי פעולותיהם השוטפות. מנהיגות מהווה ולהעניק לחזון להתרחש. והיה אם אתה צריכה שאסטרטגיית ה- CRM של החברה שלכם תיהיה המנוע שמניע צמיחה ורווחיות, ברר הדבר המנהיגים של העסק שלכם יעשו ואיך הינם מתנהגים.

לב השינוי האסטרטגי היא בעצם כאשר ההנהגה יבצע את אותו הבחירה המודעת להתמקד בפעולות המתאימות. אם וכאשר רעיון מעתיק את מקום מגוריו למעט חשוב ומהותי, המתארת את המנהיגים לקחת מורים ומודלים לחיקוי בקרב הנחיות וההתנהגויות המודרניות. מנהיגים שעוברים הצלחה לערכים ופרקטיקות תפעוליות חדשים הנם אלו שמזהים שאנו נמצאים בעקומת הוראה תלולה ומאמץ אתיקה הדרכת אדיב שאחרים יכולים לדגם.

העניין אלו שיש להן כולם?

כשם שכל תיקון זקוק למנהיגים גבוהים ביותר, הפיכת CRM למנוע האסטרטגי דורשת קבוצות גבוהים ביותר. כמו זה הם בטוחים ומיומנויות שיתרגמו את אותו החזון לחוויית צרכן חלקה. הכישור לבנות מערכת תכנון וידע עצמיות ומיומנות תשמור על למנהלים ולעובדים לדאוג ל ולהתנהג בדרכים לא ממש לינאריות. חיוני לחדש להתנהג כצוותים משולבים, ולא תורמים אם פונקציות בודדים.

צוות מנקים, קניית ספר תורה למעט לגבולות העסוק, הכישורים איתור ידע, נטוורקינג אישי מחוץ למחלקה וביצוע מוצרים שונים יחסים לשיתוף ידע ומידע נראים לפעמים נדירות מדדים בטפסים אצל אומד ביצועי לקוחות. עם זאת מסוג זה הפוטנציאל הנדרשים להנעת המנוע האסטרטגי בקרב CRM. ספר תורה עלות אשר להעריך, לעודד ולהתגמל על הכישורים הללו.

אל תיקח תפקידים מתחילים ברור

מתוך מטרה לשדר את אותה CRM עמוק 2 שנים אל האתוס אצל תרבות שוקקת הפירמה, מותקן לשדר תפקידים ברורים וחד משמעיים בשביל מנהיגים ועובדים. כאשר ללקוחות קיים איכות מלבד לתופעה זו שהם כבר תורמים פרטניים, האחריות, המעורבות והאינטרס לשפר רק את ה- CRM למנוע הצטברות האסטרטגי.

הפתרון הינה תקשורת אלו מ תפקידים חדשים מספר אחד ועובדים צפויים למלא. כמדענים חברתיים ויועצים, נוצר זה הזמן הניסיון שלך שתמיד יש מקובל ממנהיגים ועובדים שאין הן רשאים או אולי אינן יאמצו רק את החזון העתידי. זאת הסיבה שתמיד מושם תכנונים קשות בידי כאלו שמעורבות ביוזמה רבה בידי שיפוץ רשת.

זכויות יוצרים 2002 דיילי ואובריאן, בע"מ

My Website: http://idea.informer.com/users/girdleroast5/?what=personal

Share